Woensdagmiddag werd bij het Nationaal Monument MH17 in Vijfhuizen de MH17-ramp officieel herdacht.
Tijdens de herdenking gaf onder meer premier Mark Rutte een toespraak en legden nabestaanden bloemen bij het monument.
Het is de vijfde keer dat de 298 slachtoffers, die in 2014 in het neergehaalde vliegtuig zaten, zijn herdacht.
Alles op zijn kop
Het Joint Investigation Team (JIT) kondigde afgelopen maand aan drie Russen en een Oekraïener te gaan vervolgen voor hun vermeende rol in het neerhalen van het toestel.
Volgens het JIT is MH17 neergehaald met een Buk-raket van Russische makelij.
Een nieuwe documentaire, ‘MH17 – Call for Justice’ geheten, zet alles op zijn kop.
Evangelie
In de documentaire komen interviews voorbij met onder meer een verdachte van het neerhalen van het vliegtuig, de Maleisische premier en de kolonel die de zwarte dozen heeft verzameld.
De film doorbreekt de gebruikelijke mantra van de westerse journalistiek rondom de ramp, waarin het JIT-verhaal bijna tot evangelie is verheven.
Bekijk de documentaire hieronder:
[Novini]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Sinds 2021 sterke stijging aantal ontbrekende doodsoorzaakverklaringen: ‘Overheid wil iets achterhouden’
Hevige menstruatie als bijwerking vermeld bij coronaprik: ‘Dat was toch nepnieuws? Hebben die wappies toch gelijk?’
Geen bewijs dat vogels zijn geevolueerd uit dinosauriers
Pepijn van Houwelingen: ‘Het World Economic Forum is op alle fronten verweven met ons staatsapparaat’
Wetenschapster haalt zich woede op de hals met controversiële ode aan E-nummers
Door wie zijn de mysterieuze Bosnische piramides gebouwd?
MH17: Een slecht geregisseerde politieke operette waarin het verhullen van de waarheid centraal lijkt te staan
In alle 50 Amerikaanse staten worden reusachtige detentiecentra gebouwd, maar voor wie zijn ze bedoeld?
“Vergeet Egypte!”: Britse Daily Star publiceert stuk over mega-piramides in Europa