De Syrische stad Aleppo is bijna helemaal in handen van het regeringsleger. Terwijl inwoners van de stad de bevrijding van IS vieren, schetsen de mainstream media een heel grimmig beeld.
Ze verwijzen bijvoorbeeld naar Rupert Colville van de mensenrechtencommissie van de Verenigde Naties, die zei dat er de afgelopen dagen in Oost-Aleppo zeker 82 burgers zijn geëxecuteerd door het Syrische leger en pro-Syrische strijdgroepen.
Volgens Colville gingen strijders van het regeringsleger huizen binnen om daar burgers dood te schieten.
Betrouwbaar?
CNN sprak eerst van ‘100.000 burgers’ en later van ‘duizenden mensen’ die nog vastzaten in het oostelijke deel de stad, terwijl de BBC en Al Jazeera het hadden over ‘tienduizenden burgers’.
Als CNN zegt dat er 100.000 burgers vastzitten in een gebied van drie vierkante kilometer, zou dat het dichtstbevolkte gebied op aarde zijn. Is dat geloofwaardig te noemen?
Een ‘complete instorting van de menselijkheid’, aldus verschillende media.
Maar hoe betrouwbaar zijn dit soort berichten? Wat zijn de bronnen? ‘Iemand heeft het gezegd’. Dan moet het wel waar zijn toch?
Overdreven krantenkoppen
Vrij weinig van wat de mainstream media te melden hebben over Aleppo kan worden geverifieerd. Ze hebben immers niemand ‘op de grond’.
Wat ze wel hebben, zijn overdreven krantenkoppen. In onderstaand filmpje komt Colville aan het woord.
Op de vraag wie er achter de executies zitten, antwoordde hij: “Ik kan niet zeggen wie achter alle executies zitten, maar we hebben vernomen dat tenminste één Iraakse militie erbij betrokken is.”
“Het is goed mogelijk dat er ook andere strijders bij betrokken zijn,” voegde hij toe.
Foto’s
Klinkt allemaal nogal vaag.
Volgens commentator Danny Makki is er duidelijk sprake van een propaganda-oorlog.
Hij stelt dat deze voorbeelden laten zien hoeveel nepnieuws en desinformatie de mainstream media verspreiden over Syrië.
Op internet worden talloze hartverscheurende foto’s gedeeld die in Aleppo zouden zijn gemaakt. Veel van die foto’s zijn echter niet in het oorlogsgebied genomen.
Eén van de foto’s blijkt bijvoorbeeld uit een muziekvideo uit 2014 te zijn gehaald.
Nooit andersom
De Syrische president Assad merkte op dat het er sterk op lijkt dat westerse overheden liever terroristen dan burgers willen redden.
“Als Palmyra was ingenomen door het regeringsleger, zouden ze zich druk maken om het erfgoed,” zei hij.
“Als we Aleppo heroveren op de terroristen, hebben de mainstream media en westerse functionarissen alleen oog voor de burgers,” ging hij verder.
“Het is nooit andersom. Het interesseert ze niet als de terroristen burgers doden of Palmyra aanvallen en kunstschatten vernietigen,” aldus Assad.
[RT]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Agressief politieoptreden op Malieveld ‘echt onbegrijpelijk’. Waar zijn we mee bezig in dit land?
Vertrouwelijke stukken: Moderna werkte ver voor pandemie al aan mRNA-vaccin tegen corona
Bill Gates: ‘Mensen zullen voor de meeste dingen niet nodig zijn’
Veel zorgmedewerkers willen géén coronavaccin. Daar heeft Hugo de Jonge een ‘oplossing’ voor
10 zaken die u niet wist over de kredietbeoordelaars
Als hij zijn mond opendoet wacht hem hetzelfde lot. Waarom de elite nooit zal toestaan dat Jeffrey Epstein hooggeplaatste pedofielen ontmaskert
Top 5 theorieën over 9/11!
Montana: UFO’s en buitenaardsen
Mijlpaal: hof geeft opdracht tot onderzoek naar mogelijke aanwezigheid grafeenoxide in covidprik