In Amerika heeft een cameraploeg geprobeerd een nepexplosief door de beveiliging te smokkelen. Dat gebeurde op Newark Liberty International Airport in New Jersey, meldt NJ.com.
Tenminste zeven leden van de televisieploeg zijn aangehouden door de beveiligingsdienst TSA. Volgens een bron werkte de ploeg voor de Endemol Shine Group, een Nederlands productiebedrijf.
Het nepexplosief bestond uit een pvc-buis waar draden uitstaken en was verstopt in de bagage. Al snel stelde een deskundige van de TSA vast dat het explosief niet gevaarlijk was.
Andere leden filmden in het geheim, in de hoop dat de ontdekking van het explosief zou leiden tot massale paniek.
CNBC
Een politiebron liet weten dat het team aan het filmen was voor zender CNBC. De TSA heeft geen namen vrijgegeven van de mensen die zijn gearresteerd.
“We onderzoeken momenteel wat er is gebeurd en onderhouden contact met de relevante autoriteiten,” zei een woordvoerder van Endemol Shine North America in een verklaring.
“We bieden onze oprechte verontschuldigingen aan voor eventuele overlast die we hebben veroorzaakt,” klonk het verder.
Samenzwering
De politiebron zei dat de cameraploeg waarschijnlijk samenzwering en belemmering van transport ten laste zal worden gelegd.
“Het voorlopige onderzoek laat zien dat de leden allemaal met elkaar samenwerkten en voor een tv-netwerk claimden te werken,” zei een woordvoerder van de TSA.
“De groep kwam niet langs de beveiliging omdat TSA-agenten het voorwerp, dat in een koffer was verstopt, ontdekten,” aldus de woordvoerder.
Foto: Wikimedia Commons
[NJ]
Nieuwe onzichtbaarheidsmantel kan tijd stilzetten
Ouders die dochtertje weigeren te vaccineren krijgen 800 euro boete. ‘Deze toxische stoffen horen niet thuis in haar lichaam’
Nieuwe peperdure Audi Femke Halsema slurpt meer energie dan 9 huishoudens: ‘Asociaal!’
Dit is de ‘leugenachtige’ club achter het boek van Rutger Bregman waarin hij waarschuwt voor een zeespiegelstijging van 8 meter
Zeldzaam: vijf waterhozen tegelijkertijd boven Michiganmeer (video)
“Doorbraak nabij”: Wordt 2017 het jaar waarin we buitenaards leven ontdekken?
Hugo de Jonge zegt zich zorgen te maken om de rechtsstaat
Jezus was een islamitische martelaar en een Palestijn, zegt deze leider
Geschrokken reacties na arrestatie statisticus die onthutsende cijfers openbaarde