De westerse media schreeuwden moord en brand toen het Syrische regeringsleger van Assad de stad Aleppo heroverde op terroristen.
Nu zijn ze opeens vol lof over de pogingen van de door Amerika geleide coalitie om de Iraakse stad Mosul te bevrijden uit de handen van terroristen.
Elizabeth Kucinich, de vrouw van de Amerikaanse oud-presidentskandidaat Dennis Kucinich, vindt het niet kunnen dat de westerse media met twee maten meten.
Oorlogsdaad
“Over de doden die in Mosul worden veroorzaakt door onze coalitie zul je niets horen.”
Ze merkt op dat Amerika zonder uitnodiging van de Syrische regering het land is binnengegaan. “Dat is in strijd met de internationale wetten en een oorlogsdaad,” zegt ze.
“Het [Amerikaanse] Congres heeft geen luchtaanvallen goedgekeurd,” vervolgt ze. “Dat is dus mogelijk in strijd met de grondwet.”
Schaakspel
Kucinich wijst erop dat zo’n 80.000 jihadi’s uit wel 100 verschillende landen actief zijn in Syrië. “We strijden niet tegen terrorisme, maar zetten verschillende groepen tegen elkaar op.”
Ze vraagt zich hardop af wat hier het doel van is.
“Dit is een soort schaakspel,” legt ze uit. “Wij zijn een pion in een schaakspel dat uit meerdere lagen bestaat.”
Rust
Doordat Amerika rebellengroepen steunt en internationale wetten aan zijn laars lapt, zullen we juist vaker te maken krijgen met terrorisme, waarschuwt Kucinich.
“De Syriërs willen met rust worden gelaten,” zegt ze.
“Er worden steeds meer wapens naar het land gestuurd,” vervolgt ze. “Door nog meer bomaanvallen uit te voeren zal er geen vrede komen.”
Oliebelangen
Ze merkt op dat senator Rand Paul in de Amerikaanse Senaat net een wetsvoorstel heeft geïntroduceerd om het bewapenen van terroristen te verbieden.
“Dat is wat Amerika moet doen,” stelt Kucinich. “We moeten stoppen met bewapenen en stoppen met financieren.”
“We moeten het bankensysteem en de oliebelangen onder de loep nemen en kijken naar alle manieren waarop ze geld verdienen om dit soort aanvallen te kunnen opzetten.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Hoe Bill Gates en trawanten Afrika gebruiken als proeftuin voor medicijnen
Analist: NAVO betrokken bij ‘illegale oorlogen’ in Syrië en andere landen
We worden al vanaf het begin buiten het MH17-onderzoek gehouden. Maleisische premier doet boekje open
FDF spreekt van ‘ambtelijke beerput’ in Lucaswolde: ultimatum aan provincie Groningen om geheim memo vrij te geven
Zesde man op de maan: ‘Maak einde aan doofpot rond UFO’s’
Lovende woorden voor speech Giorgia Meloni: ‘Ze vat het perfect samen’
Hoe we letterlijk worden gehersenspoeld door de muziekindustrie
Advocaten hebben explosieve documenten over Monsanto in Europa. Dit kun je verwachten
Tanya Hoogwerf (Leefbaar Rotterdam) over ritueel misbruik: ‘Deze gruwelheden keihard aanpakken’