Protesteren was het afgelopen jaar meer dan ooit nodig, stelde PvdA-coryfee Hedy d’Ancona op NPO Radio 1. Ze zegt de tijd waarin wij leven heel bedreigend te vinden.
“En dan heb ik het niet over de Russen, maar dan heb ik het over de stellingname van de Nederlanders en met name van de Nederlandse regering in deze tijd,” lichtte ze toe.
Dat vind ik bedreigend omdat het me doet denken aan wat er hier in de jaren dertig gebeurde in aanloop naar de Tweede Wereldoorlog, aldus d’Ancona. “Dat je voelde dat er een drang was naar het populistische, voor sommigen extreemrechtse, toen de NSB – een sfeer in de samenleving die ontaardde tenslotte in de Tweede Wereldoorlog.”
Dat voel ik nu op dezelfde manier, benadrukte ze.
Linkse complotdenker uit de grachtengordel ligt wakker van het “NSB-populisme” van sommige Nederlanders. Vanuit een biologisch verantwoorde designstoel, havercappuccino binnen handbereik, wordt het volk vakkundig geanalyseerd. Mensen buiten de ring met een afwijkende mening? Geen… pic.twitter.com/Sj5993dlO7
— Symphony (@Symphony_res) December 26, 2025
Slechts enkele jaren oud
Oud-politicus Geert Dales schreef eerder een stuk op zijn website over een interview op 12 mei 1973 met d’Ancona in NRC Handelsblad. In een dubbelgesprek met haar toenmalige echtgenoot Guus de Boer vertelde ze openhartig hoe lekker ze het vond om met kinderen te vrijen. “Ik ben erg erotisch, ik vrij vaak met ze, ook samen met Guus, of met anderen. Dat vind ik heerlijk,” citeert Dales haar.
Uit de context viel op te maken dat ze het niet alleen over haar eigen koters had – op dat moment slechts enkele jaren oud – maar ook over het vrijen met kinderen in het algemeen, welke praxis zij ook daadwerkelijk beoefende, stelt Dales vast.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Hoe de president van IJsland de ballen had om op te staan tegen de machtige banken
Telegraaf-columnist voorziet turbulent jaar na opstand tegen elites: ‘En dit is pas het begin’
‘Duivelse’ Big Pharma heeft klauwen stevig in de Nederlandse psychiatrie gezet: Is er nog hoop?
Filmpje: ‘Het ziekenhuis vermoordde mijn man en telde hem als CORONADODE’
Oude verloren stad gevonden in de Dardanellen
Europarlementariër legt uit waarom het ’totalitaire pandemieverdrag’ er nooit mag komen
Brussel zint op nieuwe Europese belastingen: ‘Een ramp’
Acteur over adrenochroom: openhartige bekentenis en de impact op zijn carrière
Duitse artsenpraktijk gesloten: personeel valt uit na vaccinatie