We worden aan de lopende band geconfronteerd met beelden die door merg en been gaan van overduidelijk buitensporig politiegeweld tegen weerloze coronademonstranten en tot op heden weigert de minister consequent om hier ook maar in de lichtste bewoordingen afstand van te nemen, zei Kamerlid Gideon van Meijeren (FVD) tegen minister Grapperhaus van Justitie.
“Ik heb daar genoeg over gezegd,” reageerde Grapperhaus kortaf. “We moeten dit afwachten.” Hij doelde daarmee op het onderzoek naar een incident eind vorige maand waarbij politieagenten tijdens een coronademonstratie buitensporig geweld gebruikten tegen een arrestant die al op de grond lag. Een agent schopte de arrestant al vloekend en tierend tegen het hoofd en ook sloeg hij hem met zijn wapenstok. Diverse politici, waaronder Van Meijeren, eisten vervolgens opheldering.
Grapperhaus had wel een oordeel klaar over mensen ‘die zich gewelddadig tussen demonstraties begeven’. Die proberen volgens de minister ‘de samenleving en de demonstratie te ondermijnen’.
De minister reageert totaal niet op mijn verwijt
“Het valt wel op dat de minister zo terughoudend is om ook maar enig oordeel te vellen over de politie, maar wel direct zijn mening en oordeel klaar heeft over de coronademonstranten,” constateerde Van Meijeren. “Daar durft hij wel direct oordelen over te vormen.”
“Waarom is hij niet zo doortastend als het aankomt op overduidelijk buitensporig politiegeweld? Waarom dit verschil in oordeelsvorming?” vroeg de FVD’er.
“Als er bij een demonstatie dingen niet goed gaan, moet dat onafhankelijk worden onderzocht en dan richt zich dat wat mij betreft op de mensen die het niet goed doen,” zei Grapperhaus op schampere toon. “En als dat een keer een politieagent is, dan komt dat ook naar boven.”
Van Meijeren: “De minister reageerde totaal niet op mijn verwijt dat hij weigert een oordeel te vormen over aantoonbaar buitensporig politiegeweld tegen weerloze coronademonstranten.”
Ernstige zorgen
“We schieten er helemaal niks mee op als een minister van Justitie en Veiligheid – die politiek verantwoordelijk is en die ook heel duidelijk zegt: ik sta voor mijn mensen – allerlei oordelen geeft. Dat moet de onafhankelijke rechter doen,” zei Grapperhaus.
“Wie zwijgt, stemt toe en met zijn lakse houding stimuleert de minister dus dat iedere vorm van protest tegen het tirannieke coronabeleid met harde hand wordt neergeslagen,” benadrukte Van Meijeren.
“En als de minister echt staat voor het demonstratierecht dan zou hij geweld tegen vreedzame demonstranten afkeuren in plaats van stimuleren. En het leidt tot toestanden die we tot een paar jaar geleden alleen zagen in landen hier ver vandaan waar gedemonstreerd werd tegen dictatoriale regimes. En dat dit nu ook in Nederland aan de orde van de dag is, is een levensgevaarlijke ontwikkeling waar ik me ernstige zorgen over maak en deze minister verantwoordelijk voor hou.”
Brussel zint op nieuwe Europese belastingen: ‘Een ramp’
In het universum wemelt het van leven
Deze schadelijke E-nummers kun je maar beter vermijden
Klimaatverandering is complot. Bij deze grote Nederlandse politieke partij doorzien ze eindelijk de hoax
Uitvaartondernemer: dit zal de geschiedenis ingaan als misdaad van Bijbelse proporties
Kuipers kiest vlak voor cruciaal debat en parlementaire enquête voor ‘vlucht naar buitenland’
WHO geeft bizarre verklaring voor grootschalige sterfte
Het boek van Baudet ‘stond bovenaan’, maar ‘we hebben gewoon geen zin om een prijs aan hem uit te reiken’
Van Haga stelt D66 vraag over enorme asielinstroom en krijgt zeer schokkend antwoord