Beelden die moeten dienen als bewijs dat de Syrische overheid een chemische aanval heeft uitgevoerd in het Syrische Idlib zijn uitgedeeld aan nieuwszenders, zo heeft het Russische leger geclaimd.
Diverse tv-zenders in het Midden-Oosten en een Amerikaans kanaal hebben verslaggevers naar Jisr al-Shughur in Idlib gestuurd om beelden te maken die nodig zijn voor de valse vlag-aanval, aldus het Russische Verzoeningscentrum.
Het centrum zei zich te baseren op informatie die is verzameld door inwoners van Jisr al-Shughur.
Chloor
“Alle beelden van de in scène gezette aanval in Jisr al-Shughur worden afgeleverd bij tv-zenders, die ze na publicatie op sociale media zullen uitzenden,” klonk het.
Het centrum zei ook dat een jihadistische groep twee vaten met chloor had gekregen voor de operatie.
Volgens het Russische leger zijn op de beelden Witte Helmen te zien die vermeende slachtoffers behandelen.
Gewaarschuwd
Moskou heeft al meerdere keren gewaarschuwd dat een valse vlag-aanval met chemische wapens wordt voorbereid in Idlib.
De VS en zijn bondgenoten willen die aanval gebruiken als rechtvaardiging voor een aanval tegen Syrische overheidstroepen.
Tijdens een vergadering van de VN-Veiligheidsraad afgelopen dinsdag benadrukte de Russische ambassadeur Vassili Nebenzja dat Damascus geen chemische wapens bezit.
Onweerlegbaar bewijs
Hij voegde toe dat alleen militanten die tegen de Syrische overheid strijden baat hebben bij aanvallen met dergelijke wapens.
“Het is goed mogelijk dat de tegenstanders van Damascus, die rekenen op gewapende steun uit het buitenland, een valse vlag-aanval zullen uitvoeren,” zei Nebenzja.
“We hebben onweerlegbaar bewijs dat er voorbereidingen worden getroffen,” besloot hij.
Foto: Applodion Wikimedia Commons
[RT]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kijken: brandweermannen klagen over neurologische schade na plaatsing gsm-mast bij hun kazerne
Roland Pierik is terug, met meer vaccinatiedrang
Exclusieve beelden en interviews: deze nieuwe MH17-documentaire zet alles op zijn kop
NOS betrapt op ernstige vorm van misleiding: ‘Dit kan echt niet’
Planeet X? Bewijs voor verborgen planeet in de buitenste ring van het zonnestelsel
LinkedIn-account Kamerlid Van Haga (FVD) verwijderd: ‘Een stap te ver’
Vergoeding voor Statenleden wordt NOG HOGER: ‘Hoe halen ze het in hun hoofd’
Wetenschapsjournalist plaatst fophef over ‘levensgevaarlijke’ hitte door ‘klimaatverandering’ in Nederland in perspectief
‘Het is opmerkelijk dat World Economic Forum in deze meer macht heeft dan Kamer’