De zwangere vrouw in het onderstaande filmpje organiseerde op Facebook een coronaprotest in de Australische deelstaat Victoria. Al snel stond de politie bij haar op de stoep om haar – voor de ogen van haar kleine kinderen – te arresteren wegens ‘opruiing’. Ook zijn haar elektronische apparaten in beslag genomen. Sky News-presentatrice Rita Panahi deelde de beelden op Twitter. “Ondertussen in Melbourne,” schreef ze erbij.
Zojuist is ook op de Australische tv aandacht besteed aan dit bizarre voorval. “De enige persoon die schuldig is aan opruiing, is de premier van Victoria, Daniel Andrews. Deze vrouw is het slachtoffer van de onbeperkte macht die de politie heeft gekregen,” zei presentator Alan Jones.
Stap op
“Dit intimiderende gedrag jegens een zwangere moeder is een vorm van geweld die geen enkele Australiër zal tolereren. Stap op, Daniel Andrews, stap vanavond nog op. Voordat je nog meer schade aanricht.”
Begin vorige maand scherpte de regering van Victoria de lockdown die van kracht is in Melbourne aan ‘om het toenemende aantal nieuwe besmettingen een halt toe te roepen’. De circa 5 miljoen inwoners van de stad mogen alleen naar buiten voor essentiële taken zoals boodschappen, zorg en om naar hun werk te gaan. Ook is er in de hele staat een mondkapjesplicht van kracht.
Welkom in het nieuwe normaal. Kijk en huiver:
Meanwhile, in Melbourne…
Pregnant mum arrested in front of her children & all her devices/computers seized because of a Facebook post about a proposed lockdown protest..
pic.twitter.com/CuFyQzwxHp— Rita Panahi (@RitaPanahi) September 2, 2020
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




‘Overheid probeert onder haar verantwoordelijkheid bij prikschade uit te komen, dit is het toppunt’
Leger Irak heeft 50.000 ‘spooksoldaten’ op loonlijst
NSC-leider Nicolien van Vroonhoven ‘is trots dat ze het kabinet heeft kunnen saboteren, het staat er gewoon’
Weerman verklaart iedereen die niet aan klimaatbescherming doet tot STAATSVIJAND
Oud-Kamerlid heeft een vraag over de Israëlische slachtoffers
Hubert Bruls, die vóór in de rij stond om aangifte te doen tegen Wilders, heeft geen problemen met haatprediker Bob Vylan
Nederlandse ambtenaren maken veel snoepreisjes naar Antillen
VIDEO: “12-jarige onthult één van de best bewaarde geheimen ter wereld”
‘Schaamteloze’ Klaus Schwab op World Economic Forum: ‘Wij maken de toekomst’