In Nederland drinken mensen al decennialang veel melk omdat ze ervan uitgaan dat dit goed is voor de botten.
“Wij hebben in ons onderzoek geen bewijs gevonden dat extra melk drinken het risico op botbreuken vermindert,” zegt Fernando Rivadeneira van het Erasmus MC.
Zijn onderzoeksteam heeft de rol onderzocht van 15 risicofactoren waarvan wordt gedacht dat ze een risico op botbreuken met zich meebrengen, waaronder calciumgehalte.
Botdichtheid
Uit het onderzoek bleek dat alleen de botdichtheid een duidelijk effect had op het risico op botbreuken.
Geen van de andere algemeen geaccepteerde risicofactoren die getest werden – zoals reuma, vitamine D-gehalte, calciumconsumptie uit zuivel en bloedsuikerspiegel – had een grote invloed op het risico.
“We hebben geen bewijs gevonden van een beschermend effect van langdurige consumptie van calcium uit zuivel op het risico op botbreuken,” zei Rivadeneira.
Geen effect
“Extra veel melk drinken heeft geen effect,” benadrukte hij.
Volgens Rivadeneira zijn beweging, zonlicht en uitgebalanceerde voeding waarschijnlijk belangrijker bij het verminderen van het risico op botbreuken dan vitamine D-supplementen en veel melk drinken.
Het onderzoek is gepubliceerd in The BMJ.
Uit eerder onderzoek in het tijdschrift Neurology bleek dat halfvolle melk het risico op parkinson verhoogt.
Boekentip: Melk de witte sloper






Croatia Airlines beschuldigd van sproeien chemtrails. Zo reageert de vliegtuigmaatschappij
Meer blanken dan zwarten gedood door politie in 2019 (en meer onwelgevallige cijfers)
Moeder Natuur 1 – Monsanto 0
Finse geluidstechnicus: “Geluiden in Bosnische piramides zijn niet natuurlijk”
Rechter stuurde honderden mensen cel in voor cannabisgebruik. Zie wat hij deed toen hij ziek werd en cannabis zijn enige redding was
‘WTF’: Mysterieus ruimteobject stevent af op de aarde
Boorkop aangetroffen in miljoenen jaren oude laag steenkool
Niet voor zwakke magen: coronavaccin verandert benen van vrouw (34) in ‘gigantische blaren’
Er liggen nu méér 80-plussers met corona in het ziekenhuis dan vóór de start van de vaccinatiecampagne