Er circuleert momenteel een fragment uit een aflevering van het tv-programma Wie van de 3 op sociale media. Tijdens de aflevering, die werd uitgezonden op 10 oktober 2021, gebeurde er iets opmerkelijks.
Eén van de kandidaten, ethisch hacker Sijmen Ruwhof, zei voor overheidsinstellingen en banken te werken. “Soms in het binnenland, buitenland mag ik inbreken,” vertelde de kandidaat.
Presentatrice Wendy van Dijk vroeg hem vervolgens: “En wat is het grootste lek dat je ooit hebt gevonden?”
Bekijk het fragment:
(Video verwijderd? Klik hier...)Zo lek als een mandje
“Viereneenhalf jaar geleden kwam ik erachter hoe je de Nederlandse verkiezingen kunt hacken,” antwoordde hij. “Hmm?!” reageerde Van Dijk.
“We stemmen met potlood en papier, maar op het gemeentehuis worden al die uitslagen van stembureaus ingevoerd in een soort Excel-bestand en dan berekent de computer wie Nederland mag regeren,” zei Ruwhof.
“Dat bleek toen 4,5 jaar geleden zo lek als een mandje te zijn,” voegde hij toe.
“Huh!?”
Eerder toonden vier mensen voor de Amsterdamse rechtbank aan dat hun stem niet is meegeteld tijdens de Tweede Kamerverkiezingen van maart 2021. Zowel de Kiesraad als de rechtbank erkende dat het mis is gegaan bij het tellen van de stemmen. De rechter nam zelfs het woord ‘ondemocratisch’ in de mond, schreef De Andere Krant. Toch volgde er geen actie.
Voorzitter van de Kiesraad is Wim Kuijken. Hij was secretaris-generaal van het ministerie van Algemene Zaken en dus de coördinator inlichtingen- en veiligheidsdiensten. Tot voor kort was hij ook voorzitter van de raad van commissarissen van De Nederlandsche Bank. Zijn echtgenote, Pien Zaaijer, is de stille kracht achter het koninklijk paar.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Soros geschokt dat zittende politieke orde overal ter wereld wordt verpletterd
CDA-leider Bontenbal zegt dat de PVV ‘aan de fundamenten van de democratie morrelt’
Onbekend vliegend object boven Isfahan, Iran (video)
Arts: “Ze hebben ons decennialang bang gemaakt voor de zon”
Nederlandse Israellobby is niet welkom in Egypte
Ondertussen in Eindhoven: ‘Het lijkt net of je in een heropvoedingskamp terecht bent gekomen’
Gelauwerde journalist: zo stelen Zelenski en zijn team honderden miljoenen aan hulpgeld
Zo stopte China het virus in december in de doofpot
Bristol wijkt van gebaande pad: Britse stad lanceert eigen muntsoort