De Occupy-beweging, die op veel plaatsen ter wereld de winter goed is doorgekomen en strijdt tegen het corrupte bankwezen, kondigt voor 1 mei wereldwijde betogingen en acties aan.
Op haar website occupywallst.org roepen de organisatoren de Amerikanen op om op 1 mei massaal te gaan staken.
De huidige crisis is veroorzaakt door egoïsme en hebzucht. Oneerlijke handel en ondoorzichtige financiële transacties zijn de regel, aldus Occupy Amsterdam op haar website. De bonuscultuur is volledig uit de hand gelopen. De omzetten rijzen de pan uit in de luxe-industrie terwijl miljarden mensen verhongeren en miljoenen geen toegang hebben tot drinkwater.
Dag van de Arbeid
Drastische bezuinigingen hebben tot doel om de banken overeind te houden. De oorzaken van de crisis worden niet aangepakt en daarom vindt de beweging het tijd voor actie.
De Dag van de Arbeid wordt in de Verenigde Staten niet gevierd. Occupy Wall Street roept namelijk op tot een dag zonder de 99 procent, waarbij wordt gerefereerd aan de slogan waar de 1 procent rijksten tegenover de rest van de bevolking staat.
Brussel
In de Verenigde Staten zijn tientallen manifestaties aangekondigd. In New York zal op diverse plaatsen worden geprotesteerd bij banken, kantoren van mediabedrijven en openbare gebouwen. In de namiddag vertrekt een mars vanuit het hart van Manhattan.
Volgens de website van de Occupy-beweging zullen er ook betogingen zijn in Canada, Zuid-Korea, Spanje, Nederland en België. De demonstratie in Brussel vertrekt om 13.00 uur en gaat van het Noordstation naar het Rouppeplein. Bovendien willen de Occupy’ers en de Indignados op 12 mei in Brussel betogen.
Bron: HLN.be
Gerelateerd:
- Meerderheid Britse, Amerikaanse bevolking steunt antiregeringsbewegingen
- FBI waarschuwt voor ‘soevereine mensen’
- Oud-bankier verzorgt meditaties Occupy Wall Street om bewustzijn te verruimen
- 100.000 in Occupy Oakland protest, politiechef zegt 7.000 (video)
- Wereld verbindt zich: Egyptenaren marcheren in solidariteit met Occupy Oakland
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Gideon van Meijeren roept staatssecretaris Van Huffelen tot de orde: ‘Dit is gevaarlijk, stop hiermee’
Vaccinonderzoeker spreekt zich uit zodat ze ‘weer rustig kan slapen’
‘Basisinkomen moet ingevoerd’
Parlementslid over Israël: ‘elk leven dat verloren gaat dient alleen de belangen van de mondiale machthebbers’
De coronawet wordt per 1 juni verder beperkt, maar er zit een adder onder het gras
EenVandaag (NPO) maakt het wel erg bont met item over Trump: ‘Dit is écht ongekend’
De dominostenen beginnen te vallen: ‘Miljoenen mensen zullen de weg naar de rechtbank vinden’
Bewoner Noors verzorgingstehuis sterft dag na coronavaccin, onderzoek gaande
Boer Martien stopt omdat hij 10 gram stikstof op een oppervlakte van één voetbalveld per jaar uitstoot