Op internet gaat momenteel een bericht rond over een Zwitsers onderzoek uit 2011 naar het ‘farao-gen’. Eén op de twee West-Europese mannen blijkt verre familie te zijn van de Egyptische farao Toetanchamon, zo bleek uit het onderzoek van wetenschappers uit Zürich.
Onderzoekers die het genetische profiel van Toetanchamon in kaart brachten, zijn erin geslaagd zijn Y-chromosoomprofiel te reconstrueren. Ze kwamen tot de ontdekking dat het tot de haplogroep R1b1a2 behoort, die veel voorkomt in grote delen van West-Europa.
Gemeenschappelijke voorouder
“Ongeveer 50 procent van de West-Europese mannen valt in deze groep en deelt om die reden een gemeenschappelijke voorouder met de farao,” vertelde directeur van het in Zürich gevestigde genealogiecentrum iGENEA Roman Scholz aan nieuwskanaal 20 Minuten.
“Deze gemeenschappelijke voorouder leefde zo’n 9500 jaar geleden in het gebied ronde de Zwarte Zee,” legde hij uit. Toetanchamon heerste ongeveer 3000 jaar geleden over Egypte.
Speciale DNA-test
Op basis van uiterlijk kan niet worden bepaald of iemand het farao-gen deelt met Toetanchamon. Nieuwsgierigen kunnen een speciale DNA-test laten doen om erachter te komen of ze verwant zijn aan de farao.
Hoewel het delen van een gen met de Egyptische heerser misschien indrukwekkend lijkt, biedt het verder geen genetische voordelen.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





PBL ontwikkelt scenario waarin mensen in 2045 geen vlees meer eten en minder keuzevrijheid hebben
Holocaust-overlevende Vera Sharav waarschuwt voor Schwabs Vierde Rijk: ‘We staan op een cruciaal kruispunt’
Green Deal-architect Samsom vindt dat we 40 jaar te WEINIG hebben betaald voor energie en voedsel (en meer moeten betalen)
Global warming is niet eng genoeg. Snel, bedenk iets nieuws!
Hoogleraar geeft minister Kuipers uitbrander: ‘Deze 15 procent komen echt uit een grote, dikke duim’
UFO-jager spot ‘buitenaards schip’ bij maankrater. Kijk de beelden
Wat de media u niet vertellen over de Australische bosbranden
Tv-presentator noemt Holocaust ‘grootste leugen uit de geschiedenis’. Volgens hem werden gaskamers voor iets anders gebruikt
Zitten de hoge prijzen tussen je oren? ‘Van die uitspraken van economen klopt eigenlijk helemaal niks’