Hoewel de meeste wetenschappers ervan overtuigd zijn dat een meteorietinslag de hoofdschuldige was voor het uitsterven van de dinosaurussen, wordt er nog altijd naar andere verklaringen gezocht.
Eén wetenschapper linkt Planeet X aan het uitsterven de dinosaurussen. “Die Planeet X veroorzaakte mogelijk kometenregens,” zegt de gepensioneerde professor Daniel Whitmire van de Universiteit van Arkansas. “Die waren krachtig genoeg om tot onze aarde te reiken en massale sterfte te veroorzaken.”
Dr. Whitmire denkt dat ook andere periodieke uitstervingen op aarde gelinkt kunnen worden aan de planeet. In het januarinummer van het tijdschrift Monthly Notices of the Royal Astronomical Society schrijft hij dat Planeet X elke 27 miljoen jaar kometenregens veroorzaakt die op aarde leiden tot massale uitstervingen.
Drie mogelijke verklaringen
Gedacht wordt dat Planeet X circa 10 keer zo zwaar is als de aarde en 1000 keer verder van de zon staat dan onze eigen planeet. Whitmire en zijn collega John Matese publiceerden hun eerste onderzoek naar de connectie tussen Planeet X en uitstervingen in 1985 in vakblad Nature. Hun werk verscheen dat jaar ook in Time Magazine.
Er waren destijds drie mogelijke verklaringen voor kometenregens in ons zonnestelsel: Planeet X, een zusterster en verticale bewegingen van de zon. Die laatste twee zijn sindsdien uitgesloten, waardoor alleen Planeet X nog is overgebleven.
Grote invloed
Whitmire en Matese theoretiseren dat Planeet X op zijn reis door de Kuipergordel kometen in de richting van de zon katapulteert. Deze kometen slaan niet alleen in op de aarde, maar zorgen er ook voor dat minder zonlicht onze planeet bereikt.
Dr. Whitmire schat dat Planeet X tot vijf keer zo zwaar is als de aarde en zo’n 100 keer verder van de zon staat. “Het is een spannend idee dat een verre planeet mogelijk een grote invloed heeft gehad op de evolutie van het leven op aarde,” zei hij. “Ik doe hier al 30 jaar onderzoek naar. Als we ooit zekerheid krijgen zou ik hier graag een boek over willen schrijven.”
[UArk]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Macron als doodgraver van de Franse democratie. Dit is hoe hij Frankrijk kan veranderen in een politiestaat
‘Goed nieuws! Grootschalig, mondiaal verzet tegen vaccinpaspoorten’
Het is officieel: Australië kondigt begin van ‘Nieuwe Wereldorde’ aan
Robocops slaan vreedzame kiezers tot moes tijdens Catalaanse referendum. Waarom hullen de Europese leiders zich in stilzwijgen?
‘Gesponsorde’ rellen: Anti-Trump-protesten gelinkt aan miljardair Soros
Keiharde aanval op Klaus Schwab: ‘Dit is complete psychopathische onzin’
“Geen twijfel dat westerse geheime diensten achter moord op Russische oppositieleider Nemtsov zaten”
Tutu boycot internationale top wegens aanwezigheid Tony Blair
Eet meer bessen! Op deze manier onderdrukken ze de groei van tumoren en beïnvloeden ze kankercellen