Wat je ook vindt van de opvattingen of werkwijze van Willem Engel, daar kun je het mee eens of oneens zijn, is het wel een feit dat hij voor zover bekend nog nooit enige vorm van geweld heeft gebruikt. Dat zegt Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren (FVD) in een videoboodschap. “Hij roept regelmatig op om juist liefdevol en geduldig te zijn.”
Hij zou zich nu schuldig hebben gemaakt aan opruiing, oftewel het aanzetten tot strafbare feiten, een nogal vaag delict, waarvan moeilijk te objectiveren is wanneer er precies sprake van is, aldus Van Meijeren.
Er hangt een zweem van een politieke arrestatie rondom de aanhouding van Willem Engel.
Het past in een zorgwekkende trend van een steeds verdere inperking van de vrijheid van meningsuiting.
Alertheid is geboden!#FVD#willemengel pic.twitter.com/MhIP8bHFmP
— Gideon van Meijeren (@GideonvMeijeren) March 16, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Pain in the ass
“Iets soortgelijks hebben we vorige week gezien rondom de arrestaties van Huig Plug en zijn cameraman, twee heren die zich bijna fulltime bezighouden met het onderzoeken van mogelijke misstanden. En natuurlijk moeten we oppassen met het trekken van voorbarige conclusies omdat nog heel veel onduidelijk is,” benadrukt het Kamerlid.
“Maar wat ik wel constateer, is dat deze personen een positie innemen in het maatschappelijk debat die zou kunnen worden aangemerkt als een pain in the ass van het kabinet. En op dit moment kunnen zij hun boodschap niet uitdragen,” vervolgt hij.
Zorgwekkende gebeurtenissen
Van Meijeren stelt dat nu de schijn is gewekt dat ze zijn aangehouden om politieke redenen, waar de strafrechtelijke gronden vervolgens bij gezocht zijn. “Dat zou vanzelfsprekend onacceptabel zijn en totaal onverenigbaar met een rechtsstaat.”
Daarom moeten we volgens hem nu heel alert zijn. “Zeker omdat dit past in een trend van het kabinet om de vrijheid van meningsuiting steeds verder in te perken,” zegt Van Meijeren.
Hij voegt toe dat deze zorgwekkende gebeurtenissen zijn volle aandacht hebben en dat hij op het juiste moment politieke actie zal ondernemen.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Amerikaanse Senaat vindt geen bewijs voor complot tussen Trump-campagne en Rusland. Wat je moet weten
Japanse toponcoloog spreekt zich uit over turbokanker: ‘Dit zijn kwaadaardige praktijken’
Geen nieuws uit IJsland? Waarom niet?
De geheimzinnige legerinstallatie in Alaska die is omgeven met complotten wordt toch niet gesloten
Kijken: Kamerlid sloopt wereldvreemde elitaire commissies die u alles afpakken. ‘Dit is echt een schande!’
Het politieke ‘moeras’ slaat terug. Dit willen de Trump-hatende media liever verborgen houden over Joe Biden en Oekraïne
Bill Gates voert gesprekken met Trump om ziektes ’te genezen en uit te roeien’, zegt hij tijdens diner in Witte Huis
Hoe militaire ‘psyops’ worden toegepast door oliebedrijven
Gepensioneerde professor linkt uitsterven dinosaurussen aan ‘Planeet X’