In Turkije zijn twee jongetjes geweest die een procedure tegen oud-topambtenaar Joris Demmink zijn gestart omdat ze aangaven door hem verkracht te zijn. Dat zei Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren in de podcast van Jorn Luka.
Er zijn volgens hem sterke aanwijzingen dat de Nederlandse overheid zijn zaak gebruikte als ruilmiddel met Turkije.
Gerommeld met het bewijsmateriaal
“Het sluitende bewijs heb ik niet, maar het is natuurlijk best denkbaar dat de Turkse autoriteiten belastend materiaal in handen hadden tegen Demmink en dachten: Baybasin is in Nederland. Die Demmink heeft een invloedrijke positie, dus als dat waar is, dan is die Demmink in dat opzicht chantabel geweest,” merkte Van Meijeren op.
“Zeker in combinatie met het feit dat er rondom die zaak van Baybasin zoveel vragen zijn en zoveel aantoonbaar is gerommeld met het bewijsmateriaal,” voegde hij toe.
Bezoek
Hüseyin Baybasin zit in Nederland een levenslange gevangenisstraf uit en beweert slachtoffer te zijn van een complot tussen voormalig secretaris-generaal van het ministerie van Justitie Joris Demmink en de Turkse overheid.
Van Meijeren heeft Baybasin bezocht in de gevangenis. Over dat bezoek sprak hij eerder met Simon van Groningen. Het gesprek ging over de vele dwalingen en het rammelende ‘bewijs’ dat is gebruikt in deze zaak om Baybasin tot levenslang te veroordelen en een Nederlandse hoge ambtenaar uit de wind te houden.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Winnaars bekend! Wil jij naar de lezing van David Icke in Amsterdam? Maak dan nu hier kans op GRATIS kaarten
Tweede wetenschapper spreekt zich uit over mummies uit Nazca. Dit is wat hij erover te zeggen heeft
Filmpje: arts onthult wat er in COVID-injecties en andere ‘vaccins’ zit
Jacinda Ardern en haar ministers WEIGEREN voor Nieuw-Zeelandse enquêtecommissie corona te verschijnen
‘Doen wat nodig is’: CDA gaat straks ‘meedogenloos’ boeren onteigenen
Duitsland stelt de vragen die Nederland niet stelt: de coronazitting waar nu iedereen over praat
Aangifte tegen vice-president Raad van State: ‘heeft zijn positie misbruikt om zich te mengen in lopende rechtszaak’
Experts: World Economic Forum zit achter wereldwijde ‘oorlog tegen boeren’
Miljardair: de meeste mensen beseffen niet dat ze slaven zijn in de Matrix