De politie heeft onderzoek gedaan naar afleveringen van het radioprogramma Argos over ritueel kindermisbruik. Volgens demissionair minister van Justitie Yesilgöz heeft de politie vastgesteld dat de beweringen in de uitzendingen over georganiseerd ritueel misbruik aantoonbaar onjuist, inconsequent en niet op feiten gebaseerd waren.
Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren vroeg haar tijdens het debat over het onderzoek of ze één feit kon noemen uit de uitzendingen dat onjuist zou zijn.
Yesilgöz zei dat er alleen verklaringen liggen van slachtoffers en dat daar geen ondersteunend of aanvullend bewijs bij gevonden is. Ze voegde toe dat de beweringen die zijn gedaan volgens de landelijke recherche aantoonbaar onjuist zijn.
Bizar! @DilanYesilgoz liegt glashard dat de verklaringen van de slachtoffers van satanisch ritueel misbruik “aantoonbaar onjuist” zouden zijn. Forensisch bewijs dat die verklaringen ondersteunt wordt schaamteloos genegeerd.#FVD gaat door totdat de onderste steen boven komt! pic.twitter.com/dOEC6nyd0I
— Gideon van Meijeren (@GideonvMeijeren) March 7, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Wel degelijk
Van Meijeren wees erop dat er wel degelijk ondersteunend bewijs is gevonden. “Dat blijkt ook uit de uitzendingen van Argos. Rapportages van gynaecologen en artsen.” Hij zei dat die niet zijn meegenomen in het onderzoek.
Het Kamerlid vroeg de minister nog een keer om een feit te noemen dat volgens haar onjuist zou zijn.
Opnieuw ontweek Yesilgöz de vraag. Ze zei dat politici niet degenen zijn die zaken beoordelen.
Onmogelijk gemaakt
Van Meijeren benadrukte dat het ondersteunende en aanvullende bewijs in hapklare brokken is aangeleverd bij het Openbaar Ministerie.
Er is ook verzocht om vervolging naar aanleiding van de casus die in de uitzending van Argos centraal stond. Dat verzoek is geweigerd, dus het is de slachtoffers onmogelijk gemaakt om het bewijs aan te dragen, zei Van Meijeren.
Heel erg zorgwekkend
Hij voegde toe dat veel daders volgens de slachtoffers afkomstig zijn uit netwerken binnen politie, justitie en het OM.
Minister Yesilgöz legde Van Meijeren vervolgens woorden in de mond: “Wat u doet, is zeggen: ik vertrouw die instanties per definitie niet.”
Dat de minister zelf geen onderzoek doet naar de beschuldigingen vindt Van Meijeren ‘heel erg zorgwekkend’.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Deze thee maakt korte metten met kankercellen. Onderzoekers doen belangrijke ontdekking
Bizarre wolkenformatie boven North Carolina leidt tot speculatie over vliegende schotels, aliens. Wat is het?
Er moet iets gebeuren: natuurgenezeres zit al twee jaar vast. Is ze het slachtoffer van een complot?
Coördinator vaccinatiecentrum: ‘Booster is geen medisch vaccin, maar vakantievaccin’
Journalist over MH17-bedrog: ‘Het is absurd dat dit door de rechter als belangrijkste bewijs is gebruikt’
53 doden in Gibraltar: ‘Een massaslachting’
Wybren van Haga over massale rellen Malieveld: ‘Vreemd dat de ME relschoppers de stad in dreef’
De Jonge: ‘Hecht jij zo vreselijk aan je vrijheid om nee te zeggen tegen vaccinatie? Daar leg ík me niet bij neer’
“Dit had niemand verwacht”: Poging tot staatsgreep in Turkije, Turkse parlement gebombardeerd