De angst voor Rusland slaat helemaal nergens op en is door de politiek en media gevoed, zei Telegraaf-journalist Wierd Duk in WNL Opiniemakers op NPO Radio 1.
Door de ramp met vlucht MH17 is bij heel veel burgers het idee is ontstaan dat Rusland het Westen misschien wil aanvallen, maar daar is volgens Duk helemaal geen sprake van.
“Het is heel slecht dat de politiek en media dat beeld over Rusland voeden,” stelde hij. “Omdat we dan eigenlijk een fout vijandbeeld krijgen.”
Helemaal niks van waar
Minister van Binnenlandse Zaken Kajsa Ollongren waarschuwde bijvoorbeeld voor Russische inmenging in Nederland.
“Uit onderzoek is gebleken dat daar helemaal niks van waar is,” zei de journalist.
Steeds wordt in zijn ogen ten onrechte gezegd dat Rusland bereid is om met wapens het grensgebied met de NAVO over te gaan.
Pure inmenging
Het Westen is overigens zelf ook niet vrij van blaam, aangezien de hele crisis in Oekraïne is veroorzaakt doordat het Westen zich ging mengen in de invloedssfeer van de Russen, merkte Duk op.
“Dat wordt zelden zo geanalyseerd, maar dat is natuurlijk wel zo,” klonk het.
Hij verwees onder meer naar de aanwezigheid van Guy Verhofstadt en Hans van Baalen op het Maidanplein. “Dat is pure inmenging.”
Bekijk het item hieronder:
[WNL]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Chemotherapie verspreidt kanker en veroorzaakt meer agressieve tumoren. Dit nieuwe onderzoek bewijst het
Advocaat Baybasin legt De Andere Krant publicatieverbod op: ‘Dit heb ik in mijn loopbaan als journalist nog nooit meegemaakt’
Turkije: De zoveelste CIA-operatie onthuld door journalisten
Nieuw kristal laat duikers onder water ademen
Enorm Amerikaans truckerskonvooi gaat Washington DC bezetten, Witte Huis ‘in paniek’
Al Qaida en VS in diepste geheim bevriend en strijden in Jemen. Maar tegen wie?
‘Stikstofreductie nu officieel tot onzin verklaard door Rijksinstituut voor Volksverlakkerij en Manipulatie’
Expert: dit is waarom piloten zich niet uitspreken over de UFO’s die ze zien
Malawische president levert salaris in en doet regeringstoestel weg