De consumptie van graan wordt al ruim 60 jaar gelinkt aan psychische aandoeningen zoals schizofrenie. Uit recent onderzoek blijkt dat dit populaire voedselproduct de bloedtoevoer naar de frontale cortex afsnijdt, waardoor iemands geestestoestand kan worden beïnvloed.
In 1954 verschenen in de medische literatuur de eerste berichten dat een glutenvrij dieet kan helpen tegen schizofrenie.
Recentelijk is ontdekt hoe graanconsumptie de bloedtoevoer naar het brein afsnijdt.
Herstelde
In 1997 werd een studie gepubliceerd in het Journal of Internal Medicine over een 33-jarige patiënt die was gediagnosticeerd met schizofrenie.
Een hersenscan wees op een cerebrale doorbloedingsstoornis, met als gevolg dat er minder bloed naar de frontale cortex van de patiënt stroomde.
Een glutenvrij dieet herstelde de bloedtoevoer en hielp tegen de symptomen van schizofrenie.
Voorzorg
In 2004 werd een vervolgstudie uitgevoerd. Italiaanse onderzoekers vergeleken 15 coeliakiepatiënten, mensen met glutenintolerantie, die geen behandeling kregen met 15 coeliakiepatiënten die bijna een jaar een glutenvrij dieet kregen.
De wetenschappers concludeerden dat bij de mensen die geen behandeling kregen, minder bloed naar de frontale cortex stroomde.
Als de consumptie van graan de bloedtoevoer naar het brein bij sommige mensen negatief beïnvloedt en de hersenen op die manier kan beschadigen, moeten we overwegen dit voedselproduct uit voorzorg te vermijden, schreef Sayer Ji, oprichter van gezondheidssite GreenMedInfo.
Bekijk ook onderstaand filmpje:
[CE]







“VS loog over aanslagen 9/11 om oorlogen te kunnen rechtvaardigen”
Hoe de maanlandingen in scene zijn gezet (video)
‘We zitten op een kantelpunt in de geschiedenis’
‘Het boek 1984 was de eerste serieuze waarschuwing, en dit één van de laatste voordat de Dystopie een voldongen feit zal zijn’
Arnold Karskens legt uit waarom we ons zorgen moeten maken over de dictatuur in opkomst
Trump: ‘Ik heb de presidentsverkiezingen gewonnen!’
Voor altijd jong: Meditatie gaat veroudering van de hersenen tegen
‘President Obama bevestigde dat buitenaardsen bestaan’
De Islamitische Staat (IS) als westers product en de stilzwijgende Nederlandse volksvertegenwoordiging