Kinderen die veelvuldig worden blootgesteld aan microscopische bacteriën blijven gezond, zo blijkt uit nieuw onderzoek in het prestigieuze tijdschrift Science.
Doe al je ontsmettingsmiddelen weg en laat je kinderen in aanraking komen met de echte wereld van bacteriën en microben.
Richard S. Blumberg en Dennis L. Kasper van de Harvard Medical School toonden aan dat in pasgeboren muizen die werden blootgesteld aan bacteriën minder killer T-cellen aanwezig waren. Deze cellen helpen ons beschermen tegen aandoeningen als inflammatoire darmziekten en astma, maar als er te veel van zijn hebben ze niets te doen en kunnen ze deze aandoeningen juist veroorzaken.
Commensale bacteriën
Door jonge muizen bloot te stellen aan alledaagse microben ontdekten de wetenschappers dat de dieren werden beschermd tegen ophopende T-cellen en dat ze gezonder waren dan muizen die niet aan de bacteriën werden blootgesteld.
Door pasgeboren muizen bloot te stellen aan commensale bacteriën werd hun immuunsysteem aan het werk gehouden zodat de dieren later in hun leven goed opgewassen bleken tegen allerhande parasieten en bacteriën.
Obsessie met hygiëne
Steeds meer wetenschappers wijten de snelle toename van het aantal voedselallergieën, gevallen van astma en andere immunologische aandoeningen aan onze moderne obsessie met hygiëne. De hygiënehypothese werd in 1989 voor het eerst geopperd door de Britse epidemioloog David Strachan.
Hij stelde dat dergelijke aandoeningen steeds vaker voorkomen omdat jonge kinderen niet worden blootgesteld aan micro-organismen. We proberen krampachtig alle bacteriën uit ons huis te verdrijven met antibiotica en antibacteriële zeep. Het lijkt haast in strijd met de ouderlijke plicht om kinderen vies te laten worden.
Geconditioneerd
Ouders worden via de televisie constant geconditioneerd hoe ze hun keuken brandschoon moeten houden, hoe ze 99,9 procent van de microben die zich schuilhouden in hun badkamer moeten doden en hoe ze zichzelf en hun baby’s constant moeten wassen.
Daar zijn we niet op gebouwd. We zijn ontworpen om in aanraking te komen met microben wanneer we klein zijn. Daar is ons immuunsysteem voor gemaakt. Zoals de Harvard-studie laat zien is er niets mis met een beetje vuiligheid.
Bron: Msnbc.com
Gerelateerd:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Britse regeringsadviseur tijdens persconferentie: 60% nieuwe coronapatiënten heeft twee prikken gehad
Area 51 beschikt over ‘geheimen die beschermd moeten worden’, waarschuwt deze generaal
Politieke proces tegen Gideon van Meijeren wordt voortgezet: ‘Deze georkestreerde aanval vormt een groot gevaar’
Eén op de vier Russen verwacht buitenaards contact
Echte klimaatwetenschappers zijn opgejaagd wild in Duitsland en moeten noodgedwongen onderduiken. Hier delen ze hun dringende boodschap
Voormalige gezant van het Vaticaan noemt Kamala Harris ‘duivels monster’ en ‘dienaar van Satan’
De Strijd om de Stem van de Waarheid
De zoektocht naar Mokele-mbembe: Het Congolese Monster van Loch Ness
Straling mobieltje gelinkt aan tumoren bij ratten. Dit Amerikaanse overheidsonderzoek is reden tot zorg