
Duizenden mensen hebben vrijdag in Brussel betoogd in gezelschap van de 17-jarige Zweedse klimaatactiviste Greta Thunberg.
Ze demonstreerde er met onder andere klimaatspijbelaars.
Niet ambitieus genoeg
Thunberg was al in Brussel, waar ze eerder zowel de Europese Commissie als de milieucommissie van het Europees Parlement toesprak.
De klimaattiener vindt de Europese Green Deal van klimaatpaus Timmermans ‘niet ambitieus genoeg’.
“Maatregelen zijn niet alleen nodig voor 2030 of 2050, maar voor 2020, voor nu,” zei ze tegen de parlementariërs.
Holle woorden
Volgens de Zweedse tiener doet de EU alsof zij klimaatverandering tegengaat.
Sky News-presentatrice Gemma Tognini zei dat Greta Thunberg ‘steeds uit hetzelfde vooraf voorbereide script leest’, dat ‘niet gaat over feiten, maar over emoties’.
“Het zijn holle woorden,” voegde ze toe.
Niet onnodig bang maken
De zelfverklaarde ‘klimaatrealist’ en internetsensatie Naomi Seibt zei dat de reactie van Thunberg op de klimaatwet van de EU ‘een poging is om paniek te zaaien’.
“Ik heb haar bovendien nog nooit horen praten over de wetenschap,” zei ze. “En hoe kan zij nou weten welke maatregelen er genomen moeten worden tegen klimaatverandering?”
“We hebben goedkope en betrouwbare energie nodig, en moeten mensen niet onnodig bang maken,” aldus de 19-jarige Seibt.
We moeten alternatieve energiebronnen zoals kernenergie niet demoniseren, zei ze.
Mysterie rond dood UFO-expert Max Spiers groeit: Zwart braaksel en gewiste computer
Meest mysterieuze ster in de Melkweg blijft verbazen. Hoe kan dit worden verklaard?
Amerikaans congreslid ‘bezorgd’ over UFO-meldingen van straaljagerpiloten. Wat weet het leger over deze objecten?
Nederland zal 1000 miljard kwijt zijn aan een bij voorbaat volstrekt zinloze operatie. Waarom stemde de Tweede Kamer klakkeloos in met dit onzalige plan?
Wat je zegt in de spreekkamer wordt sinds kort doorgestuurd naar de overheid, zonder dat je het weet
Russische ruimtesonde legt mysterieus object vast op camera, en verdwijnt vervolgens voor altijd. Wat is er gebeurd?
Hier vind je de snelste Eredivisie live uitslagen
Hoe de nalatenschap van een Britse imperialist de moderne wereld vormde
Horecatycoon: ‘Er moet keihard worden ingegrepen op het Binnenhof’