Na succesvolle voorstellingen over de kredietcrisis, de misstanden bij Ahold en de malversaties in de bankenwereld is er nu een nieuwe van theatergroep De Verleiders, over de machtspositie van Big Pharma en de macht van de zorgverzekeraars: Slikken én stikken.
In Slikken én stikken geven De Verleiders een second opinion over ons zorgstelsel. Over patenten, onbetaalbare medicijnen, draaideurpatiënten, prijsafspraken, faillissementen van ziekenhuizen en miljardenwinsten van verzekeraars en farmaceuten.
Maar ook over de mens, die steeds ouder wil worden en zich daarmee uitlevert aan deze zorg-maffiosi. Binnenkort geven we al 30 procent van ons bruto binnenlands product uit aan de medische sector voor het leveren van een gevecht dat niet te winnen is.
Verziekte zorgsector
Theatermaker George van Houts maakt zich kwaad over de doorgeschoten marktwerking in de zorgsector. Hij is boos over de toenemende macht van de zorgverzekeraars en over de invloed van de farmaceutische industrie.
De industrie verzint ziektes zodat met de ontwikkeling van nieuwe medicijnen grof geld kan worden verdiend. Maar die verziekte zorgsector wordt niet alleen door Big Pharma in stand gehouden. Wij houden het ook zélf in stand.
“We blijven maar doorbehandelen. Dat willen we zelf ook,” aldus Van Houts. “We kunnen moeilijk accepteren dat het soms over is.”
Wakker schudden
Met het stuk Slikken én stikken wil hij vooral het publiek wakker schudden over de industrie die zorg heet. Hij zag het al in 1999 bij zijn eigen vader, die na een aantal hartinfarcten in het verzorgingstehuis terechtkwam.
“Mijn vader werd elke ochtend in zijn rolstoel aan een plekje bij de tafel gezet,” zei hij. “Als hij ’s avonds naar bed moest zat hij daar nog steeds. En dan was er in de tussentijd helemaal niets met hem gebeurd. Dan zag je alleen opgedroogde tranen op zijn wangen en een kunstgebit dat scheef zat.”
De voorstelling gaat volgende week in première in Carré en trekt daarna het land in.
[DWDD]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Parlementslid waarschuwt dat Groot-Brittannië wordt geconfronteerd met ‘invasie’ door ‘middeleeuwse’ moslimmannen
Maakt koud douchen je gezonder?
Wereldwijde schoonmaakactie: 6 miljoen vrijwilligers ruimen afval op
Ik weet wat ze in Area 51 hebben gedaan. Amerikaanse oud-senator dringt aan op meer UFO-onderzoek
Mysterieuze radioflitsen uit het heelal zetten de wetenschap op zijn kop
De natuur in huis halen? Begin met een goede basis in je interieur
Pieter Omtzigt duikt in ‘zeer forse’ oversterfte: ‘Verdient nader onderzoek’
Kabinet gaat ‘onwaarheden’ over prik bestrijden op social media: ‘Rillingen lopen over mijn rug’
12 (!) suikerklontjes: “Bij rode kool uit de supermarkt vervaagt de grens tussen groente en junkfood”