In Noord-Brabant gaat de VVD met CDA en FvD gesprekken voeren over een nieuwe coalitie. GroenLinks-voorman Jesse Klaver is hier fel op tegen. Hij tweette vrijdag dat ‘VVD en CDA extreemrechts in het zadel willen helpen’ en dat zij in zee gaan ‘met een partij die de hele stikstofcrisis ontkent’.
Zijn ambtsgenoot Rob Jetten (D66) plaatste op vrijwel exact hetzelfde tijdstip een soortgelijke tweet.
Onder leiding van Klaver herleeft extreemlinks gedachtegoed, reageert juridisch adviseur Jasper Endeman.
Hamas
Zelfs Hamas roept moslims nu op om GroenLinks te gaan stemmen.
In 1994, toen het nog een splinterpartij was, noemde Wim Kok GroenLinks ‘extreemlinks’. Daar kwam verandering in toen Femke Halsema de partij overnam.
Nu Klaver het stokje heeft overgenomen, kunnen we de partij weer gerust extreemlinks noemen.
BDS-resolutie
Klaver is bijvoorbeeld groot fan van de radicale Franse econoom Thomas Piketty, licht Endeman toe.
“Een zeer inspirerend betoog van Piketty vandaag in de Tweede Kamer!” schreef Klaver in 2014 op Facebook.
Daarnaast nam de partij in 2017 de BDS-resolutie aan, die oproept tot verzet tegen Israël.
De BDS-beweging (Boycot, Desinvesteren en Sancties) is verbonden aan Hamas, schrijft Endeman.
Radicaal-linkse koers
Sindsdien zijn er op YouTube verschillende filmpjes verschenen van Hamas waarin Nederlandse moslims wordt opgeroepen op GroenLinks te stemmen.
Ironisch genoeg verweet Klaver Thierry Baudet dat hij aanwezig was op een bijeenkomst met de Amerikaanse nationalist Jared Taylor.
Klaver wordt neergezet als een ‘frisse leider’, maar de partij volgt gewoon de oude vertrouwde radicaal-linkse koers, besluit Endeman.
[RD]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Europees advies over homeopathie gebaseerd op frauduleus onderzoek. Nu komt de aap uit de mouw
Arts: “Mazelenvirus wordt verspreid door mensen die ingeënt zijn”
Fake science: Britse topuniversiteiten publiceren nepstudies
Historicus: “Voor de Amerikaanse elite is oorlog geen tragedie, maar een verdienmodel”
Bij deze koffiezaak staan vooral goede daden op het menu (video)
Arts spreekt zich uit: ‘Ik schaam mij diep dat ik dit nu pas durf te zeggen’
De piramides van Montevecchia (video)
“Oud-marinier beveiligde 17 jaar lang menselijke kolonies op Mars”
Bizar geluid boven Nederland en Marokko blijft groot raadsel