In Eindhoven staat een reclamebord met een opvallende boodschap. “Erik en Annemarie krijgen morgen de sleutel (Omar en Samira niet). Iedereen verdient een eerlijke kans op een woning. Ongeacht afkomst, seksuele gerichtheid of geloof,” luidt de boodschap.
Marlies plaatste op Twitter een foto van het opmerkelijke reclamebord en schreef erbij: “Terwijl statushouders voorrang krijgen op een sociale huurwoning zet de gemeente deze reclame op de abri’s. Tendentieus en polariserend.”
Reclamebord van de gemeente Eindhoven. Terwijl statushouders voorrang krijgen op een sociale huurwoning zet de gemeente deze reclame op de abri’s. Tendentieus en polariserend. pic.twitter.com/CBpreeWC0J
— Marlies TCB ⚡ 🤘 (@MarliesTCB) January 3, 2023
Schaamteloos
Veel mensen vinden de reclame ongepast. “Was het maar waar! Het is helaas precies andersom. Omar en Samira vreten onze verzorgingsstaat leeg, krijgen gratis zorg, woningen en uitkeringen en Erik en Annemarie kunnen dat allemaal betalen en jarenlang wachten op een woning,” schrijft PVV-leider Geert Wilders.
Journalist Joost Niemoller voegt toe: “Schaamteloos! Omar en Samira zitten allang droog in hun sociale woning. Erik en Annemarie moeten nog 15 jaar bij hun ouders wonen, want er komen met voorrang lichtingen Omars en Samiras uit het buitenland. Maar op posters van de gemeente Eindhoven wordt het omgekeerd verteld.”
Zeer ongepast
“Bizar! Terwijl iedereen weet dat juist statushouders voorrang krijgen op sociale huurwoningen… Eindhoven de gekste!” zegt voormalig Statenlid Eelco van Hoecke.
Peter Vlemmix, mediadirecteur van Ongehoord Nederland, reageert: “Naast alles wat er al met hun land gebeurt, worden Erik en Annemarie ook nog even publiekelijk geshamed omdat ze eindelijk een huisje hebben. Niet te geloven.”
Oud-Kamerlid Daniël van der Ree (VVD) twittert: “Zeer ongepast inderdaad.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Duitse politie doet 8 huiszoekingen in verband met sensationeel vonnis van coronarechter
VIDEO: Werd Amerika ooit bevolkt door reuzen? Wel volgens twee broers
“Bijna alles wat we denken te weten over de piramides is onjuist.” Waar werden ze dan wel voor gebruikt?
Tweede basisinkomen in Nederland een feit
ANP weigert persbericht van artsen over vaccinatiepaspoort: ‘Dit geluid mag kennelijk niet gehoord worden’
Er hoeft helemaal niet gekort te worden. Bekijk dit gesprek over de schijn-ellende van de pensioenfondsen
Data-analist laat meest recente gegevens uit Europese bijwerkingendatabase zien en alles explodeert
UFO in de lucht boven Groot-Brittannië houdt gemoederen flink bezig. Wat is dit?
‘Het tirannieke regime is heel druk met voorbereidingen om de vrijheid weer van ons af te pakken’