Na de ontdekking van vijf mysterieuze radiosignalen die van buiten de Melkweg komen, wordt door sommige astronomen gespeculeerd dat ze mogelijk zijn gestuurd door aliens.
Het gaat om zogeheten snelle radioflitsen, waarvan er tot nu toe slechts 11 waren opgevangen. Er is nu ook voor het eerst een ‘dubbel signaal’ opgepikt. Astronomen die de gegevens van de Parkes-telescoop in Australië analyseren, staan voor een raadsel.
Emily Petroff van de Swinburne University in Melbourne maakt deel uit van het team dat de signalen heeft ontdekt. Ze twitterde: “We hebben geen idee waar we mee te maken hebben, maar we weten wel zeker dat het iets gaafs is.”
.@SciBry we have no idea what’s going on, but we know it’s definitely something cool.
— Emily Petroff (@ebpetroff) 25 november 2015
Wow!-signaal
De ontdekking wordt al vergeleken met het Wow!-signaal, een radiosignaal dat in 1977 met de radiotelescoop Big Ear werd gedetecteerd door Jerry R. Ehman. Het signaal droeg tekens van niet-aardse oorsprong, maar een herhaling bleef uit.
Snelle radioflitsen werden in 2007 voor het eerst ontdekt, maar nu is ook voor het eerst een dubbele flits opgepikt. Er is tot dusver niets bekend over de herkomst van deze mysterieuze signalen.
Enkele dagen geleden claimden onderzoekers nog dat snelle radioflitsen het gevolg zijn van samensmeltingen tussen zwarte gaten en neutronensterren. Er wordt ook gedacht dat ze veroorzaakt kunnen zijn door pulsars of exotische sterren.
Intelligente herkomst
Vanwege de dubbele flits wordt echter serieus rekening gehouden met een intelligente herkomst. Schrijver Nigel Watson zei: “Het zou fantastisch zijn als blijkt dat dit een buitenaards signaal is. Als we erachter komen dat we niet alleen zijn in dit enorme heelal zou dat een enorme impact hebben op onze kijk op het grotere geheel.”
“Het zou UFO-spotters de kans geven om te kunnen zeggen: zie je wel dat aliens bestaan en geïnteresseerd zijn in onze activiteiten,” aldus Watson.
[Express]






NASA doet grote aankondiging over leven op Mars. Wat heeft het ruimteagentschap ontdekt op de rode planeet?
Franse inlichtingendiensten waarschuwden voor ‘catastrofaal lek’ uit lab in Wuhan
Joden verantwoordelijk voor onrust in Midden-Oosten. Prins Charles roept in deze brief op Joodse lobby aan te pakken
Premier Schoof over uitkoop boeren: het begint met vrijwilligheid, maar uiteindelijk zullen we moeten kijken naar DRANG
Mysterieus licht op dwergplaneet Ceres stelt wetenschap voor raadsel
Het Amerikaanse kankerfonds wil niet dat je deze onthullende film ziet
Schip vol dwazen: klimaatfanatici komen vast te zitten in het ijs. Hier was het deze keer raak
VN onderzoekt voor het eerst toestand van Native Americans
Huisarts Jan Vingerhoets krijgt flinke trap na van Raad van State, lees hier het vonnis