Op 1 januari werd de nieuwe Braziliaanse president Jair Bolsonaro geïnstalleerd in het parlement van het meer dan 200 miljoen inwoners tellende land. De 63-jarige tot voor kort vrijwel onbekende politicus legde de eed af in de hoofdstad Brasilia.
Bolsonaro won afgelopen jaar de presidentsverkiezingen met de belofte dat hij de door de corrupte elite veroorzaakte problemen keihard zou aanpakken.
Eén van zijn belangrijkste doelen is het bestrijden van de ‘marxistische troep’ in het onderwijs, meldt de Zweedse website Samhällsnytt.
Linkse propaganda
Daarnaast zal Brazilië niet langer gastland zijn van de VN-klimaatconferentie in 2019. De president is namelijk van mening dat de doemvoorspellingen over klimaatverandering overdreven zijn.
Hij sprak van linkse propaganda afkomstig van cultuurmarxisten.
Eerder beloofde Bolsonaro korte metten te maken met criminele bendes die het land teisteren.
Scherp
De politie heeft opdracht gekregen met scherp te schieten tijdens confrontaties met gewapende bendeleden.
In Rio de Janeiro worden daarnaast scherpschutters ingezet om gewelddadige straatcriminelen uit te schakelen.
Alle Braziliaanse burgers mogen wapens bij zich dragen ter bescherming.
Op de goede weg
Bolsonaro wil bovendien de banden met Trump versterken.
Rechter Sergio Moro is benoemd tot minister van Justitie. Hij gaf oud-president Lula da Silva een celstraf van 12 jaar wegens corruptie.
Uit peilingen blijkt dat drie kwart van de Brazilianen van mening is dat de nieuwe regering op de goede weg zit.
?????? pic.twitter.com/8CJw5quv2z
— Jair M. Bolsonaro (@jairbolsonaro) January 1, 2019
Foto: Paladinum2 Wikimedia Commons
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Baking soda, de nachtmerrie van de farmaceutische industrie
Pepijn van Houwelingen: ‘Dit is de keuze die wij de Nederlanders gaan voorleggen op 29 oktober’
Enorm harig zeemonster aangespoeld in Siberië. Wat zou dit kunnen zijn?
Professor: waarom doet de CIA geheimzinnig over interstellair object 3I/ATLAS?
Antidepressiva verhogen kans op hersenbloeding
‘In Nederland is de Code van Neurenberg geschonden tijdens de vaccinatiecampagne’
Chinese maanrover Yutu uitgeschakeld door UFO?
Een bh met een perfecte pasvorm
WHO-klokkenluider: ‘Mensen leven in een dictatuur en hebben het niet eens door’