Innovatie

Het zijn niet alleen smart-tv’s, je hele huis zit vol gadgets die je bespioneren

Help anderen door dit met je kennissen op je social media te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Je kunt steeds meer apparaten bedienen via spraakbesturing. De gesprekken die je voert worden echter ook opgenomen en doorgestuurd. Het blijkt dat ook bijvoorbeeld je Xbox en iPhone met je meeluisteren.

Smart-tv’s zijn buitengewoon populair. Samsung heeft expliciet in de privacy-voorwaarden staan dat alle gesprekken worden opgenomen als de spraakherkenning aanstaat en waarschuwt de gebruikers.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Naast Samsung luisteren ook Microsoft (Xbox) en Apple (iPhone) via hun apparaten mee met gebruikers. De Kinect-console van een Xbox, die door 84 miljoen huishoudens wordt gebruikt, kan worden geactiveerd met behulp van spraakbesturing. De apparaten scannen hun omgeving dag en nacht af op gesproken commando’s.

Het apparaat luistert altijd mee, ook als het in de standby-modus staat. Renate Samson van de actiegroep Big Brother Watch vertelde aan de Daily Mail dat dit ‘een complete inbreuk is op de privacy’. “Als ieder product de mogelijkheid heeft om te horen wat we zeggen, zal het ons ervan weerhouden thuis privégesprekken te voeren. Ik denk niet dat consumenten er voldoende vanaf weten. Bedrijven die deze producten maken moeten van privacy en veiligheid prioriteit maken.”

Gesproken commando’s die de Xbox niet herkent, worden naar Microsoft gestuurd. Het bedrijf verklaart de informatie niet met derden te delen of te gebruiken voor reclame.

Als je via je iPhone of iPad gebruikmaakt van de dienst Siri, worden je gesprekken ook opgenomen. De apparaten sturen informatie die niet wordt herkend door naar Apple. Het bedrijf bewaart de informatie tot twee jaar ‘om meer te leren over de voorkeuren van de gebruiker’. Als je S Voice gebruikt op je Samsung-toestel, is er ook een kans dat je gesprekken worden afgeluisterd.

Veel energiebedrijven bieden klanten zogeheten ‘slimme meters’ aan, zodat je bijvoorbeeld de temperatuur in huis op afstand kunnen regelen met je smartphone. Je kunt op die manier alvast de kachel aanzetten als je van je werk naar huis rijdt, maar het betekent ook dat de bedrijven weten wanneer je niet thuis of op vakantie bent.

Het klinkt volgens sommigen allemaal heel erg 1984 van George Orwell. In Orwells anti-utopie verkeert de wereld in de wurggreep van een systeem dat is gegrondvest op de verbreiding van angst, haat en wreedheid, en dat iedere vorm van persoonlijke vrijheid en individualiteit uitsluit.

[MailOnline]

0 0 stemmen
Artikel waardering

Interessant

Vind je deze info goed?
Deel het met vrienden op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

19 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Ton
Ton
10 jaren geleden

Big Brother van George Orwell is niet in aantocht, het is er al. Dit land is immer vergeven van de camera’s en bespiedende apparaten om de andersdenkenden onder ons in de gaten te houden. Want de onafhankelijke geest is het volgende doelwit van de pseudo-terroristenbestrijders. Wat ze nodig hebben is een gehoorzame veestapel, onder volledige controle van het gezag.

wolfje
wolfje
10 jaren geleden

beetje zeer outdated dit artikel. jammer. vertel iets nieuws svp

marij schils
marij schils
10 jaren geleden

als we nou eens zorgen dat privégesprekken hetzelfde blijken te zijn als gesprekken…..?!?!
zou het probleem dan niet opgelost zijn?????????
mvrgr
marij

Elisabeth
Elisabeth
10 jaren geleden

Zolang we alles op standby houden en de batterijen in de toestellen laten zitten, zou dit kunnen gebeuren. Dus wat moeten we met z’n allen doen??? We moeten ons al deze energy van standby enz. afkappen, en dan besparen we ons ook nog wat geld. 2 vliegen in een klap, toch?

Pascal
Pascal
10 jaren geleden

Het is allemaal grote onzin. Het is maar hoe gek je jezelf maakt.

blotepotepeter
blotepotepeter
10 jaren geleden

Ik bedacht me onlangs dat die slimme meters gemaakt worden om op afstand je meter te kunnen beïnvloeden als het energiebedrijf vindt dat je niet genoeg verbruikt. “die meneer stookt wel erg weinig volgens de norm” denkt het energiebedrijf op afstand. “CODE 1 naar de meter”. En hup. Je metertje in de kast gaat net even iets sneller draaien. Niemand die dat zal merken. Op het eind van het jaar schrik je toch wel even van je nieuwe rekening en je denkt; ik heb toch helemaal niet zoveel meer gestookt als vorig jaar??? JAAAAA zegt het energiebedrijf dan, U moet toch eens gaan kijken wat u thuis allemaal aan heeft staan! Zo zal het gaan mensen, denk er goed om.

LexuS
LexuS
10 jaren geleden

In mijn werk ben ik lantaarnpalen tegengekomen die alles zien en horen deze staan rond het binnenhof en ambassades den Haag. (Waar natuurlijk veel kindertjes verhandeld worden door de elitaire pedo’s fantastisch…) Vergeet niet het traceersysteem van de belastingdienst, kentekenregistratie laat precies zien welke route een auto heeft gereden. Heb belastingdienst hierover gebeld. binnenkort willen ze dit systeem uitbreiden naar woonwijken zodat ze je helemaal van A naar B kunnen volgen. Beetje zonde ons belastinggeld kan ook aan ontwikkeling van arme mensen worden besteed… in plaats van miljoenen
camera’s… en wat kunnen satelieten vandaag de dag? in 1960 konden ze vanuit de ruimte één zandkorrel op een strand fotograferen… privacy? #thinkagain..

Elise49
Elise49
10 jaren geleden

Ik ben ook tegen. Heb nog steeds geen mobiel, maar voor hoelang nog? Bankieren zal over de mobiel gaan en ik moet dan mee. Onze kinderen zijn met deze apparaten in meegegroeid en ook zij hebben geen keuze meer. Studie financiering kan alleen via mobiel/sms functie/digd aangevraagd worden. Langzaam worden we toch meegetrokken, want anders kun je niks meer. Energiebedrijven planten gewoon slimme meters. Je hebt geen inspraak. Hoe kun je zoiets weigeren? Dan sluiten ze af. Ik mag het niet zeggen, maar de enige manier om verlost te worden van deze zooi is het vernietigen van de satellieten. En ik denk dat er in de toekomst een ruimteoorlog gaat plaatsvinden. Niet voor niks worden we al voorbereid met films daarover.
Ik blijf bij mijn standpunt: de enige manier om als mens gezond te blijven is via de bioritme van de natuur.(zonder gepruts van de mens).

tim
tim
10 jaren geleden

Slimme meter moet zijn slimme thermostaat qua aanzetten verwarming.
Inzicht in verbruik idd via slimme meter

Mien
Mien
10 jaren geleden

Totale controle willen de overheden hebben op ieder individu. Bankgegevens, mobiele telefoon gegevens, afluisteren van gesprekken, berichten en gps, camaratoezicht, kenteken herkenning. Slimme energiemeters die op ieder moment kunnen inzien wat je verbruikt. Je bent een gevangene van de staat aan het worden. Het woord privacy is slechts een woord wat in de Van Dalen staat waarvan de betekenis niet meer bestaat.

Jeroen
Jeroen
10 jaren geleden

“Kinect-console van een Xbox, die door 84 miljoen huishoudens wordt wordt gebruikt”

Een paar (vertaal?) foutjes hier.

Kinect is geen console. Het is een stukje hardware dat je eventueel aan je Xbox spelcomputer kan aansluiten. Het is de Xbox spelcomputer die 74 miljoen stuks heeft verkocht en niet de Kinect. Vooral veel hobbyisten hebben de Kinect gekocht.

Back to top button
19
0
We lezen graag je reactie!x