Uit vrijgegeven e-mails is gebleken dat de Amerikaanse oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton en haar adviseur Sid Blumenthal tot over hun oren betrokken waren bij de westerse samenzwering tegen de Libische leider Moammar Gaddafi en zijn gouden dinar. Dat stelt de Amerikaanse historicus F. William Engdahl.
“Uit een vrijgegeven e-mail die Sid Blumenthal op 2 april 2011 verstuurde aan oud-minister Clinton blijkt waarom men Gaddafi weg wilde hebben,” schrijft hij.
Gaddafi was niet de enige Arabische leider die zijn olie-inkomsten niet langer toevertrouwde aan bankiers uit Londen en New York. Dat leidde in de City of London en Wall Street tot ernstige bezorgdheid omdat er biljoenen dollars mee gemoeid waren, aldus Engdahl.
Gouden dinar
In 2009 bood Gaddafi, destijds voorzitter van de Afrikaanse Unie, Afrikaanse en Arabisch oliestaten een alternatief voor de dollar, de zogeheten gouden dinar. De Tunesische oud-president Ben Ali en de Egyptische oud-president Hosni Moebarak waren volgens de historicus groot voorstander van deze munt.
Gaddafi riep Afrikaanse landen op een samenwerkingsverband te vormen waarbij de gouden dinar zou worden gebruikt als belangrijkste betaalmiddel voor olie en andere hulpbronnen.
Nachtmerrie
De droom van de Afrikaanse landen was een nachtmerrie voor de westerse financiële elite, benadrukt Engdahl. Het is dan ook niet verrassend dat Wall Street en de City of London aanstuurden op een militaire interventie tegen de ‘opstandige’ Libische leider.
Engdahl vindt het uiterst verdacht dat de door Amerika gesteunde Libische islamisten in het heetst van de strijd een westerse centrale bank én een oliebedrijf oprichtten. Robert Wenzel schreef in het Economic Policy Journal dat hij nog nooit eerder had meegemaakt dat slechts enkele weken na een volksopstand een centrale bank werd opgericht.
Het verhaal krijgt nog een staartje: in het Oosten vormt zich momenteel een groep die ook een bedreiging vormt voor de monetaire hegemonie van Amerika, merkt Engdahl op. Deze groep staat onder leiding van China en Rusland.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Wist je dat ananassap 5 keer effectiever is dan hoestdrank?
D66-Kamerlid trekt alle aandacht naar zich toe tijdens boerenprotest: ‘Sociopaten eisen dat alles om hen draait’
Pas op! Contactloos zakkenrollen is groot gevaar: “Probleem is veel groter dan men beseft”
Hoofdredacteur Volkskrant waarschuwt voor ‘golf aan desinformatie’ op internet: ‘Grootste bedreiging voor de democratie’
Coronawet zónder Kamerdebat verlengd: ‘Idioot dat het parlement zich zo makkelijk terzijde laat schuiven’
“Dit is nog nooit gebeurd”: Strand in Siberië bezaaid met reusachtige sneeuwballen
PvdA-coryfee zet PVV op één lijn met Hitler: ‘Ronduit absurd’
Mensen worden bang gemaakt zodat ze zich laten vaccineren. Professor is vernietigend over deze prik
Covid-19: The Great Reset Nederlandse bodemprocedure: ‘Misschien wel de belangrijkste video van 2023’