Sociale klassen hebben een fundamentele invloed op de manier waarop mensen denken over de wereld, zo blijkt uit onderzoek in Current Directions in Psychological Science.
De studie concludeert in het licht van de wereldwijde protesten dat sociale klassen een onderdeel vormen van wie we zijn, ondanks dat veel mensen denken dat klassen irrelevant zijn.
Dat zegt coauteur Dacher Keltner van de Universiteit van Californië in Berkeley. Een studie die in november werd gepubliceerd in Psychological Science wijst erop dat mensen uit hogere sociale klassen moeite hebben de emoties die andere mensen voelen te herkennen. Mensen van lagere sociale klassen zijn daar veel beter in.
“Het interessante is dat de lagere sociale klassen worden gekenmerkt door een krachtige identiteit: meer empathie, meer belangeloosheid en mensen zijn beter op elkaar afgestemd,” zei Keltner. “Aan de hand van onze data kunnen we zeggen dat de rijken nooit terug zullen geven. Toename van compassie onder de rijken om alle problemen in de samenleving op te lossen is psychologisch gezien onwaarschijnlijk.”
Mensen in de hogere sociale klassen zijn geneigd hun rijkdommen te vergroten en blijken minder genereus dan ze zouden kunnen zijn. Het verschil tussen mensen uit hogere en lagere klassen lijkt het product te zijn van de culturele omgeving. Hoe hoger de sociale klasse waar mensen zich in bevinden, hoe minder empathisch men wordt, zo laten verschillende studies zien.
Keltner speculeert dat mensen uit lagere sociale klassen meer empathisch zijn omdat ze vaker afhankelijk zijn van elkaar.
Bron: Rawstory.com
Verwante artikelen:
- Positieve effecten van paddo’s meer dan een jaar merkbaar
- Richting de integratie van bewustzijn, lichaam en geest
- Het verband tussen medicijnen en mind control
- Meditatietraining verandert hersenen in acht weken
- Invloed van de eenheidsgolf en waarom tijd sneller lijkt te gaan
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






VIDEO: Audi laat auto’s op water en CO2 rijden
Astronaut: “Aliens uit aangrenzend universum brengen nulpuntenergie naar de aarde”
Waarom tomaten supergezond zijn
Toenemende censuur rond zaak Aachboun tegen Rutte en de NAVO: rechtbank houdt cruciale informatie achter
‘Doen wat nodig is’: CDA gaat straks ‘meedogenloos’ boeren onteigenen
Wetenschapper zegt met dieren te kunnen ‘praten’
De mythe over calcium: Hoe je echt sterke botten krijgt
Het Pact for the Future van de VN bevat een ‘huiveringwekkend’ aanhangsel dat weg plaveit naar ‘digitale goelag’
FBI doet inval bij insider om ‘buitenaardse brandstof’ in beslag te nemen. Deze zaak wordt steeds vreemder