In een winkelcentrum in de Zuid-Duitse stad München vond vrijdagavond een schietpartij plaats, waarbij negen mensen om het leven zijn gekomen. Daarna beroofde de dader zich van het leven, waardoor het totale dodental op 10 komt.
Rond 18.00 uur opende een schutter in een restaurant van McDonald’s het vuur vlak bij het Olympia-winkelcentrum in München. Zo’n 20 mensen raakten gewond, waarvan er nog 16 in het ziekenhuis liggen.
Euforisch
In eerste instantie werd gesproken van drie daders, maar volgens de politie was er sprake van één enkele schutter, een 18-jarige Duitser van Iraanse komaf. Aanhangers van Islamitische Staat reageerden euforisch op sociale media. “Bedankt God, dat God welvaart mag brengen aan alle mannen van Islamitische Staat,” was te lezen op Twitter.
Ook veel andere Twitter-gebruikers schreven enthousiast in het Arabisch: “Islamitische Staat is duidelijk steeds groter aan het worden in Europa.”
Ontruimd
De stad heeft de noodtoestand uitgeroepen en de politie riep inwoners op binnen te blijven. Het openbaar vervoer in de stad werd stilgelegd en het Hauptbahnhof werd volledig ontruimd.
Er zijn amateurbeelden opgedoken van een gesprek met de dader op het dak van een parkeergarage vlak voor de schietpartij. Een man ziet de jongeman met het wapen en begint tegen hem te roepen. “Ik ben een Duitser, ik ben hier geboren en opgegroeid,” schreeuwt de schutter voordat hij begint te schieten.






Ab Osterhaus: ga al vaccins maken tegen vogelgriep, zodat je heel snel mensen zou kunnen vaccineren
Kuipers noemt ‘klimaatverandering’ als oorzaak van auto-immuunaandoeningen en longproblemen
Ja, de Amerikaanse presidentsverkiezingen van 2020 zijn gestolen en hier is het bewijs
Europese volk staat op tegen lockdown: ‘Geef Bill Gates geen kans’
George Soros zit achter FBI-complot tegen Trump en misbruik van de FISA. Journalist doet beangstigende onthullingen
Dit zijn de schokkende openbaringen uit de Duitse documenten die hier in Nederland compleet doodgezwegen worden
Vele UFO-waarnemingen leiden naar open contact
Rapper wil voor eens en altijd bewijzen dat de aarde plat is. Zo hoopt hij dat te doen
Filmpje: Rutte verspreekt zich over macht WEF