Een opmerkelijk moment in de Tweede Kamer donderdag tijdens het debat over de regeringsverklaring. Thierry Baudet vroeg premier Schoof of hij hem zou kunnen uitleggen waarom het in zijn ogen in het Nederlands belang is om zo veel te doen in het steunen van Oekraïne.
Schoof antwoordde: “Ik zit even te zoeken naar een verstandig antwoord. Dat heeft iets te maken met wat ik de afgelopen jaren heb gedaan. Ik ben ervan overtuigd… Ik zie de heer Timmermans staan. Hij en ik hebben een verleden waarin we samen bezig zijn geweest met het neerschieten van de MH17.”
“In die periode en in de periode daarna hebben we gezien dat er sprake is van Russische agressie richting Europa. Die Russische agressie richt zich nu op Oekraïne en heeft zich eerder op de Krim gericht en ook op andere gebieden in Europa. Ik ben ervan overtuigd dat het in het belang van de Nederlandse veiligheid is dat die Russische agressie wordt gestopt,” vervolgde de premier.
Wat hoor ik nou? Hoor ik dat nou goed? pic.twitter.com/sM8gxkjcCl
— Henk (@IsDatEchtZo5) July 4, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Beeldvorming en narratiefsturing
Data-analist Cees van den Bos grapt: “Ladies and gentlemen, we’ve got him.”
Hij wijst erop dat Schoof en Timmermans niet echt bezig zijn geweest met het neerschieten, maar wel met beeldvorming en narratiefsturing. “Dat bedoelt hij waarschijnlijk.”
Timmermans hield op 22 juli 2014 een emotionele toespraak in de VN-Veiligheidsraad in New York over vlucht MH17. In de speech sprak hij over de angst die passagiers hadden gevoeld aan boord van het ramptoestel. Jeroen Pauw beschuldigde hem er destijds in zijn tv-programma van dat hij een onecht beeld had geschetst van de situatie op de rampplek.
Alles wat deze man hier zegt is gelogen
“Als we in het eerste rapport horen hoe het is gegaan, is er geen moment geweest dat de passagiers dachten: er komt een raket aan,” aldus Pauw.
“Alles wat deze man hier zegt is gelogen,” zei Pauw in het programma van Renze Klamer. “Hij speelt daarmee heel erg in op de emotie, terwijl hij weet dat dit allemaal niet gebeurd is.”
In de toespraak schold Timmermans de lokale bevolking uit voor ‘stelend tuig’. Hij beweerde dat lokale bewoners de trouwringen van de stoffelijke overschotten weghaalden. Ook zagen we beelden op tv en in de krant van een Oekraïense ‘separatist’ die een knuffel als ‘trofee’ toonde op de rampplek. Pas veel later werd gemeld dat de knuffel geen trofee was, maar dat de ‘separatist’ zijn pet afnam voor de knuffel en vervolgens een kruisteken sloeg.
Bleek niks van waar
Uit gelekte notulen van een bijeenkomst van het Joint Investigation Team (JIT), die zijn gepubliceerd door Bonanza Media, bleek eerder dat een Nederlandse politieagent is gearresteerd omdat hij bezittingen van de MH17-slachtoffers heeft geroofd. De buit heeft hij vervolgens verkocht.
Journalist Eric van de Beek, die zich heeft vastgebeten in het dossier, schreef: “Weet u nog, Frans Timmermans die rebellen hiervan beschuldigde? Bleek niks van waar. Tijd om in de spiegel te kijken.”
Schoof bemoeide zich in 2015 actief met een onderzoek naar de nationale crisisbeheersing na de ramp met de MH17. Hij vond een aantal conclusies ‘te zwaar’ en ‘te negatief’ en liet die herschrijven.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Vertegenwoordigers minister Agema en gezondheidsinspectie vergezeld door BODYGUARDS bij zaak beboete artsen
Naar IJslands voorbeeld: Ierland vervolgt topbankier die economie verwoestte
Met deze brief worden nietsvermoedende ouderen uitgenodigd voor coronaprik: ‘Hier word je toch niet goed van?’
Woede over benoeming van ‘dokter van de natie’ door Trump: ‘Waar vindt hij die mensen toch!?’
Ze wilden hem 70 jaar opsluiten nadat hij de NASA had gehackt. Dit is wat hij ontdekte
Onze tweede geheime dienst waarschuwt voor gevaar van ‘extreemrechtse’ humor: ‘Brr, eng zeg’
Bankenbolwerk City of London implodeert (video)
Verkiezingsfraude Schotland: “Honderden ongetelde ja-stemmen gevonden”
De grote zwendel rond hoge bloeddruk ontmaskerd