Het kabinet geeft geen duidelijk overzicht van de miljarden euro’s die worden uitgegeven aan het klimaat. De ministeries hebben allemaal hun eigen posten, maar het totaalplaatje ontbreekt, concludeert de Algemene Rekenkamer na een onderzoek naar de uitgaven aan klimaatmaatregelen in Nederland.
Het kabinet geeft nu 6,8 miljard euro uit aan ‘het bestrijden van de opwarming van de aarde’. Als de Tweede Kamer het nieuwe klimaatfonds goedkeurt, komt daar nog eens 35 miljard euro bij.
Klimaatminister Rob Jetten krijgt een stortvloed aan kritiek over zich heen. “Dus Kaag gaat wel iedere financiële transactie van ons controleren vanaf 100 euro, maar ze weten nog geeneens hoeveel ze zelf uitgeven aan klimaatkosten,” reageert ondernemer Rutger van den Noort.
Bodemloze put
Bioloog Richard Steenvoorden voegt toe: “Het kabinet en dan vooral D66 zit ook echt vol met ontiegelijke prutsers. Ons geld verkwisten aan nutteloze zaken. Het ‘klimaat’ is een bodemloze put omdat het effect hiervan gewoonweg niet te meten is, daarnaast stoten we nog geen 0,5 procent van alle CO2 uit.”
“Rob Jetten van D66 is een incapabele klimaatkleuter,” stelt voormalig Statenlid Eelco van Hoecke.
Arts en advocaat Lucas Bergkamp merkt op: “Het beste verweer van de klimaatminister zou zijn: ‘maar dat maakt niet uit want het is toch weggegooid geld.”
Weg met de luchtfietserij
“We moeten stemmen op keurige serieuze puinruimers. Vele generaties lang. Weg met de luchtfietserij. Misschien komt het dan wel goed,” schrijft Europarlementariër Dorien Rookmaker.
BVNL-bestuurslid Hans van Tellingen vraagt: “Waarom ben ik niet verbaasd.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






VS spande samen met terreurgroep IS. Oud-president Karzai vertelt alles in dit onthullende interview
Verbazing over ‘Allahu akbar’-roepende menigte in Utrecht na val Assad: ‘Nederland is een bezet land’
Man uit Heerenveen sterft vlak na coronavaccinatie
Terwijl Italië kweekvlees heeft verboden en Frankrijk pleit voor Europees verbod wil Nederland koploper blijven
Was BlackRock betrokken bij de grootste bank- en pensioenfraude in Nederland ooit?
Kinderarts klapt uit de school: ‘We worden betaald om je kinderen te vaccineren’
“Democratie is ver te zoeken in Europa. Alle beslissingen worden achter gesloten deuren genomen”
‘Gezicht van verpleegster verlamd’ na coronavaccin: ‘Alsjeblieft, haal deze vaccinatie niet’
Poetin haalt uit naar Westen: ‘Júllie werkten met hem samen, met Hitler’