Van Dijk Educatie is de grootste leverancier van schoolboeken in Nederland. Als je naar school gaat, is de kans dus groot dat je een boek van Van Dijk onder je neus gedrukt krijgt. Het bedrijf levert elk jaar meer dan 7 miljoen studieboeken aan scholen en leerlingen in het voortgezet onderwijs.
In december 2016 werd het bedrijf gekocht door de investeringsmaatschappij TowerBrook, waarvan miljardair George Soros één van de grootste kapitaalverstrekkers is en dat is voortgekomen uit Soros Fund Management.
Wie het lesmateriaal controleert, beïnvloedt het wereldbeeld van de volgende generatie. pic.twitter.com/6jQ5BKqqAa
— Mees Wijnants (@MeesWijnants) January 12, 2026
Hij zit achter alle dingen die je ‘woke’ zou kunnen noemen
Soros bepaalt niet zelf wat Nederlandse kinderen te horen krijgen, maar de linkse ideologie van de miljardair dringt via TowerBrook en Van Dijk wel verder door in het onderwijs.
Hij investeert veel geld in het promoten van ngo’s en die ngo’s promoten dan weer immigratie, LGBTQ-onderwijs, diversiteit en klimaatplannen. Hij zit achter alle dingen die je ‘woke’ zou kunnen noemen.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Iedereen is voorgelogen over de euro. Oud-IMF-econoom over waarom onze gemeenschappelijke munt een enorme fout was
‘Onbestaanbaar’: CBS weigert bij NPO te reageren op onderzoek naar relatie tussen oversterfte en COVID-19-vaccins
Professor onthult onzichtbaarheidsmantel (video)
‘Buitenaardse beschavingen gebruiken zon als sterrenpoort’
‘Waarom gaan de media, politici en coryfeeën die nu losgaan op Plasterk niet los op Ursula von der Leyen?’
Leven op Mars? ‘Ruimtevaarder’ voert reparaties uit aan Curiosity
Klokkenluider geeft openhartig interview: ‘Ik heb 32 ouderen zien sterven vlak na Moderna-prik’
Deze begrafenisondernemer heeft 50 procent meer uitvaarten: ‘We maken ons grote zorgen’
Japanse Maglev-magneettrein succesvol getest