Binnenland

FDF-voorman Van den Oever waarschuwt voor “prijsexplosie” in de supermarkt door hoge energiekosten

Help ons door dit met vrienden op je social netwerk te delen!

Mark van den Oever, voorman van Farmers Defence Force (FDF), heeft in een nieuwe vlog stevige kritiek geuit op het Nederlandse energie- en landbouwbeleid. Volgens hem leiden de sterk gestegen brandstof- en productiekosten in de landbouw tot grote problemen voor boeren en zullen consumenten dit op korte termijn merken in de supermarkt.

Van den Oever illustreert de situatie met een voorbeeld uit zijn eigen praktijk. Het vullen van een trekker kost momenteel rond de duizend euro, terwijl de tank binnen een dag weer leeg kan zijn. Hij stelt dat dit geen uitzondering is, maar een structureel probleem waar veel boeren mee te maken hebben.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Doorwerking naar voedselprijzen

Volgens de FDF-voorman blijven de gevolgen niet beperkt tot de landbouwsector. Hij verwacht dat de hogere kosten zich via transport en distributie zullen doorvertalen naar de consument. Van den Oever waarschuwt voor een “prijsexplosie” in supermarkten nog vóór het einde van het jaar.

Hij verwijt de politiek in Den Haag onvoldoende oog te hebben voor deze ontwikkeling en wijst daarbij op torenhoge belastingen zoals accijnzen en btw, die de kosten verder opdrijven.

Kritiek op energiebeleid

In zijn vlog zet Van den Oever ook vraagtekens bij het energiebeleid van de overheid. Hij betwist het beeld van schaarste aan olie en stelt dat er voldoende aanvoer is, onder meer wijzend op olietankers die voor de kust wachten. Er wordt onvoldoende gedaan om voorraden aan te vullen, benadrukt hij.

Daarnaast pleit hij voor maatregelen zoals de herinvoering van zogenoemde rode diesel – een goedkopere brandstofvariant voor de landbouw – om de kosten voor boeren te verlagen en voedsel betaalbaar te houden.

Zorgen over kunstmest en productie

Een ander punt van zorg is de beschikbaarheid en prijs van kunstmest. Van den Oever stelt dat deze fors is gestegen, mede door internationale ontwikkelingen, en dat dit in andere delen van Europa al leidt tot lagere opbrengsten doordat boeren minder kunstmest gebruiken.

In Nederland ziet hij tegelijkertijd beperkingen in het gebruik van dierlijke mest. Hij bekritiseert dat overschotten niet optimaal ingezet mogen worden en in plaats daarvan verwerkt, verbrand of geëxporteerd moeten worden.

Dit heeft directe gevolgen voor de voedselproductie: minder input leidt tot lagere opbrengsten en uiteindelijk tot hogere prijzen voor consumenten.

Kritiek op politiek en sectororganisaties

Tot slot uit Van den Oever kritiek op de landbouwminister, die volgens hem vooral inzet op communicatie en minder op inhoudelijke oplossingen. Ook landbouworganisatie LTO krijgt kritiek, omdat die te veel meebeweegt met het overheidsbeleid.

Hij verwacht dat er op korte termijn nieuwe maatregelen worden aangekondigd die de druk op boeren verder verhogen.

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.

Interessant

Vind je deze informatie interessant?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
4.8 50 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

76 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Jantina
Jantina
18 dagen geleden

Waarom DOEN we niks met elkaar en tuurlijk ziet die troep in den haag het wel
Wat een jankzooi in dit land bahhh
Vsn de regering hoef je niets te verwachten , want die geven niets om hun land !

Yvonne
Yvonne
18 dagen geleden

Het is gewoon allemaal volgens plan Agenda 2030 you own nothing and be happy ,armoede voedselschaarste en als het volk dan gaat mekkeren komen ze met de CBDC en een basis inkomen geen cash meer en als je je tegoed niet opmaakt voor het einde van de maand ben je je digitale euries kwijt 95%van de bevolking weet niet wat er boven hun hoofd hangt tot ze bij de kassa staan en aan hun CO2 tax zitten met vlees zuivel en benzine dan worden hun bankaccount afgesloten kun je niks meer roep al sinds cojona de enige oplossing is een EU REVOLUTIE 430 miljoen tegen een paar honderd rattrn guess who will win

Greet Resist
Greet Resist
18 dagen geleden

zonnebloemolie rijdt ook super

waterman
waterman
18 dagen geleden

Is te danken aan die gek daar in amerika.

George
George
18 dagen geleden

Als je het nou nog niet door hebt:
AGENDA 2O30/2050.
Het Globalistische vernietigingsplan.
Complete destructie agrarische sector.
Transportsector naar de Filistijnen.
Voedselschaarste etc.
De Social Destructive Goals!!!!!!!!

Het ‘klotevolkje’ pikt het wel.
Het wurgtouw moet blijkbaar nog strakker worden aangetrokken totdat de laatste financieel/economische adem is uitgeblazen.

Shanti
Shanti
18 dagen geleden

De kern van het probleem is altijd: GELD!

Op dit punt in de geschiedenis van de mensheid moeten we onszelf de vraag stellen: willen we leven of willen we een economie draaiende houden? Het is namelijk of het een of het ander. Beide kan niet meer.

Uit Rotterdam
Uit Rotterdam
18 dagen geleden

Politieke mest ! Verwerken, verbranden of exporteren is de oplossing voor dit probleem.
Dure levensmiddelen is de dood voor de grootgrutter. Wat te duur is kun je niet kopen maar wel stelen. In ieder geval geen geld in het laadje.

theo
theo
18 dagen geleden

De hoertjes in de 2e slaapkamer die agenda 2030 uitvoeren hebben schijt aan de bevolking!

IER
IER
18 dagen geleden

Uiteraard is dat ook de bedoeling. Uw vrijheid moet ingeleverd worden voor een dictatuur en dat begint onder andere ook met hoge prijzen. Dan kan de overheid als grote redder naar voren komen. Ook uw huis zullen ze straks kopen met gedrukt geld. Vervolgens wordt je huurder en heeft de overheid zich verrijkt. Je eigen mening geven zal dan kunnen leiden tot gedwongen uitzetting en onthouding van voedsel en water. Dat iedereen zich voorbereid op de waarschuwing.

Draak
Draak
18 dagen geleden

Meestal wordt er al voor de oogst al onderhandeld over de prijs. Dus supermarkten kunnen geluk hebben, of de boer heeft geluk.
Pas na de nieuwe onderhandelingen wordt het echte totale beeld duidelijk.
Dikke kans dat de supermarkten alvast voorsorteren op de ramp. Dus versneld exit gezonde verse groenten en fruit voor het plebs. Vlees was per definitie al in de ban. Duurzaam heee.

Doet met denken aan de invoer van de euro. In een oogwenk was alles TWEE MAAL ZO DUUR.
Is nooit meer teruggedraaid. Wie besteelt nu wie.

Julia
Julia
18 dagen geleden
  • Vele schaapjes vinden het blijkbaar allemaal prima van flink verzet geen enkele sprake. De prijsvolatiliteit neemt toe, omdat de markten reageren op onzekerheden
  • worden toeleveringsketens minder voorspelbaar, wat leidt tot vertragingen en vervangende leveringen
  • grijpen overheden in met exportbeperkingen of subsidies en verstoren de markten verder
  • passen detailhandelaren hun voorraadstrategieën aan en beperken vaak het assortiment om de continuïteit te waarborgen.

Het systeem blijft functioneren, maar staat onder druk, en die druk wordt op consumentenniveau steeds meer voelbaar.

eindhoven
eindhoven
18 dagen geleden

Dure reclame filmpjes maken met bekende nederlanders,zo maken ze de artikelen wel duur,je betaald voor de reclame op tv.

Strijdervoorvrijheid
Strijdervoorvrijheid
18 dagen geleden

Gewoon naar de boer gaan dat voorkomt nog een hoop prijsverhogingen!🤗

Dirk
Dirk
18 dagen geleden

Ja, maar waar deze boer over klaag is gewoon de agenda.

Geen angst
Geen angst
18 dagen geleden

Oh Hans, we kunnen maar 1 keer in het jaar op vakantie!
aar

loeky
loeky
18 dagen geleden

dan moet je BBB stemmen pannekoek

Je moeder
Je moeder
18 dagen geleden

“Hij verwijt de politiek in Den Haag onvoldoende oog te hebben voor deze ontwikkeling en wijst daarbij op torenhoge belastingen zoals accijnzen en btw, die de kosten verder opdrijven.”

Dat is met opzet! Ze weten precies wat het gevolg is van hun beleid en die is opgezet om hun andere agenda uit te voeren.

Lianne_2003
Lianne_2003
18 dagen geleden

Sorry dat ik het moet zeggen, maar hadden jullie maar niet op de veraderlijke BBB moeten stemmen. Zij hebben destijds vóór gedwongen uitkoop van de boeren gestemd!!!
FvD had een logische veel betere keuze geweest.

Make Life a Ride
Make Life a Ride
18 dagen geleden

Vandaag nog gratis aardappelen gehaald bij een bevriende akkerbouwer. Die aardappelen heeft hij moeten leveren voor € 0,00 per kilo aan de verwerkende fabriek.

eindhoven
eindhoven
18 dagen geleden
Poekie
Poekie
18 dagen geleden

Oh, dat lag idd nog on het verschiet

Gerwin
Gerwin
18 dagen geleden

WESTERSE OLIGARCHEN EN MULTINATIONALS HOUDEN ONS VOOR DE GEK EN MAKEN WOEKERWINSTEN.

” Zowel de Amerikanen maar des te meer de EU bevolking.

[ Slechts 7% ] van de Europese olie komt uit de Perzische Golf. Amerika nog minder. De EU haalt het gros van de olie uit Noorwegen, een deel uit Kazachstan, Nigeria, en Libië. ”

-Patrick Henningsen, in Dialoque Works Highligts

Bron op tijdcode: https://youtu.be/W1fqsVj_WhY?t=1148

Pimpinol
Pimpinol
18 dagen geleden

Is wel toevallig toch dat de nieuwe Schijf van Vijf advies precies samenvalt met het stijgen van de voedselprijzen.
Het valt als een puzzel in elkaar, die 2030-agenda.

Jeroen, ikke dus
Jeroen, ikke dus
18 dagen geleden

De Roverheid is de meest perverse crminele instantie door criminelen geleid wordt. Door gefrustreerde meisjes en jongens of een verwisseling daarvan. Lelijke mensen met en seksuele tekortkoming die andere mensen willen zieken. In mijn 38 jaar dat ik werk is de overheid mij alleen maar meer gaan belasten. Ze stelen elkaar steeds meer van mijn inkomen. Daarnaast zijn overal camera’s en systemen om mensen te volgen. De overheid streeft niet naar vrijheid.
financieel en digitaal zijn de handboeien om gedaan.

Ariebombarie
Ariebombarie
18 dagen geleden

Een grote shitshow, een grote leugen

Gentiaan
Gentiaan
18 dagen geleden

We hebben geen volksvertegenwoordigers maar volkshaters. Ze doen er alles aan om ons te verarmen. Tegelijkertijd doen ze er ook nog eens alles aan om het oude Nederland met cultuur en originele bevolking te vernietigen. Zulk geboefte als deze globalistische bestuurders heeft Nederland nog niet eerder meegemaakt.

Ron2
Ron2
18 dagen geleden

Maar dat is toch de bedoeling volgens die griezel van een Diederik Samsom. Alles was veel te goedkoop volgens hem. Kun je makkelijk zeggen met een salaris van 25000 per maand. Ze wrijven zich in hun idiologische klauwen van genot.

S.A.
S.A.
18 dagen geleden

Gevolgen voor de voedselproductie? Besef wel wat er aan voedsel door wederverkopers, zoals supermarkten etc. wordt weggegooid en dat is gigantisch veel.

Eric
Eric
18 dagen geleden

Positief denken, als er straks geen belastinggeld meer is omdat niemand het meer kan betalen. Heeft de regering straks geen geld meer. En dan heeft Mark van den Oever straks heel goedkoop personeel en harde werkers zoals Mark Rutten, Rob Jetten, Jesse Klaver noem ze maar op. Mag je ze uitleggen wat het wat het verschil is tussen iets eetbaars en onkruid gewoon door ze te laten eten wat ze zelf plukken.

hero
hero
17 dagen geleden

GROW you own !

JanusW
JanusW
17 dagen geleden

Vraag mij inmiddels af waarom ik zoveel moeite heb gekregen met het woord KUNSTmest…iets met kunstacademie of kunstig in elkaar geflatste mest. Koeieflats nog aan toe. Woorden helpen niet meer maar daden ook niet echt. Tenzij ook hij beseft dat er andere middelen dienen te worden ingezet om deze waanzin, die al zoveel mensen in het lijden en de dood heeft gestort, te stoppen.

Guus Velraeds
Guus Velraeds
17 dagen geleden

Voor de grote omschakeling moet eerst alles stuk gemaakt worden. De cultuur met politiek gewenste import van nieuw volk en de in denktanks verzonnen LGBTQ propaganda. De satanisten wensen een perverse maatschappij van bloed en kinderoffers. De economie wordt onderuit gehaald door opzettelijk veroorzaakte explosie van grondstoffen schaarste en energie onder het masker van het eveneens verzonnen klimaat sprookje. Gezondheidszorg moet vooral een verdienmodel blijven door het inspuiten van op afstand bestuurbare nanotechnologie die de kudde stuurbaar maakt en waar nodig doet ontvolken. Het creëren van oorlogen en crisissen op alle maatschappelijke deelgebieden is een lang beoefende kunst van de bloedzuigers op de achtergrond. Wat je ziet op TV en leest in de kranten zijn de façaden van het achterliggende spel. Wacht niet op een redder of groep van redders maar zorg voor jezelf en je naasten. Het Babylonisch bedrog met geld en rente loopt op zijn einde. Zet je schrap. De collaps en uiteindelijke landing zal hard zijn.

salvar
salvar
17 dagen geleden

wie denkt dat er actie kom t (maakt niet uit de boeren of wij) of opstand mag roepen of zeggen.
ik kan ook zelf roepen natuurlijk NIETS.
we glijden af naar de schaal van vernietiging , LEKKER TOCH zonder slag of stoot je laten vermoorden want daar komt het op neer.

wat een volk.

Guus Velraeds
Guus Velraeds
17 dagen geleden

Alle opgewekte energie moet naar de servers die alle data opslaan en de nieuw in te richten controle samenleving moeten gaan sturen via AI. Om deze energie te krijgen moet het eerst bij de burgers weggehaald worden onder het bedrog van een klimaat crisis. Kortom de servers krijgen straks al hun elektrische energie en de overgeblevenen volgespoten met nano-biosensors zitten als het donker wordt met een olijfolie lampje hun propaganda krantje te lezen. Van energie bulkende stadsstaten en een vogelvrij verklaarde rurale bevolking die moet zien te overleven in gebieden waar de wolf de beer en de natuur het voor het zeggen heeft.

Axel M.
Axel M.
17 dagen geleden

Ze ontleden de zin en onzin van de verhalen die rondgaan en kijken naar het patroon van problem, reaction, solution. Want wat de oorzaak ook is, één ding lijkt steeds terug te keren: de burger betaalt de prijs van schaarste, onzekerheid en beleid waar hij zelf niet om heeft gevraagd.
Deze hele energiecrises is bewust gemaakt !

Project Paraguay – Energie lockdowns op komst? Van Covid naar? Willem Engel, Jeroen Pols en Lester Rietveld – Videowaarheid

Jack
Jack
17 dagen geleden

Ja dat de Jumbo nog maar wat prijzen verhoogt, dan hebben ze straks helemaal geen klanten meer….

Realist
Realist
17 dagen geleden

Boycot Jumbo!

Jumbo kreeg 3 miljoen subsidie van de overheid voor ‘zero-emissie’-trucks en zelfs klimaatonderwijs.

https://www.ninefornews.nl/jumbo-kreeg-3-miljoen-subsidie-van-de-overheid-voor-zero-emissie-trucks-en-zelfs-klimaatonderwijs/

Geert Wilders boycot geïslamiseerde Nederlandse supermarkt vanwege ramadan-campagne – moslimpoliticus spot met zijn gevangenschap onder Jihad-dreigingen.

https://www.frontnieuws.com/geert-wilders-boycot-geislamiseerde-nederlandse-supermarkt-vanwege-ramadan-campagne-moslimpoliticus-spot-met-zijn-gevangenschap-onder-jihad-dreigingen/

En dan heb ik het nog niet eens over die walgelijke halal producten die ze verkopen!

Joepiedepoepie
Joepiedepoepie
17 dagen geleden

Hyperinflatie!!! En dan op naar de CBDC (digitale euro).

Welkom in Communistisch Weimar 2.0)

Julia
Julia
17 dagen geleden

Ach mensen troost u maar we zijn er nog lang niet de Haagse schoften en verraders gaat geen brug meer te ver om de Nederlanders die de hoogste rekening betalen de armoede in te jagen. Buiten de dure boodschappen en belastingen zullen alle mensen die van een uitkering afhankelijk zijn door o.a. ziekte, u de pech heeft als u naar jaren lang werken en jarenlang hebt bij gedragen, uw AOW zonder meer wordt verhoogd. Minister Vijlbrief wil niemand pesten, maar het mes gaat wél in de uitkeringen, Te beginnen maar eens het wachtgeld af te schaffen dat ons miljoenen per jaar kost uitgerangeerd in de politiek dan geen cent wachtgeld al jaren genoeg zakken gevuld dus een aardig centje opzij hebben kunnen leggen. Hij wil niemand pesten wat een walgelijke uitspraak maar ja van een D66-er kun je ook niet meer verwachten. Dat Haagse schorem heeft blijkbaar zo een hekel aan eigen volk en geven liever miljarden uit aan oorlogen die niet de onze is en niet te vergeten het grootste wanbeleid de blijvende open grenzen terwijl een lang wachtende Nederlander die op de wachtlijst staan nimmer meer voor een betaalbare woning in aanmerking komen zodat ze geen gezin meer kunnen stichten. Boeren moeten en zullen kapot, de visserij is al grote deels om zeep geholpen vandaar de achterlijke nieuwe D66 schietschijf de schijf van vijf. Denk er om 1 gehaktballetje per week uiteraard ze moeten kosten wat kost van onze veestapel af.Het zijn de moordenaars van onze economie en meedogenloos addergebroed vol landverraad en volksverlakkerij.

Freedom
Freedom
16 dagen geleden

Prijzen explosie komt niet door crisis!
De explosie komt door hebzucht en de macht om bijvoorbeeld crisis die er niet is te creëren zoals de brandstof crisis; door schepen hun losadressen voorbij te laten varen meerdere keren. Dit is 1 voorbeeld van meer akties als deze om ons voor de geknte houden! TRAP ER NIET IN!

Sophie
Sophie
16 dagen geleden

Als we het dan allemaal zo goed weten en commentaar hebben op het beleid van de overheid, waarom doen we er dan niets tegen?
Het is zo goedkoop om alleen te muiteren vanachter je pc of telefoon.
Kom dan in actie! Verjaag dat zootje in Den Haag en zie dat je het beter doet.
De beste stuurlui staan nog altijd aan wal.

Een gewaarschuwd mens telt voor 2
Een gewaarschuwd mens telt voor 2
16 dagen geleden

Een volk wat geen actie onderneemt en alles accepteert, verdient het om geslacht te worden

Jan
Jan
16 dagen geleden

Kijk naar hoe de EU al een aantal personen naarde de digitale GOULAG heeft verbannen door hun paspoorten af te nemen en hun banktegoeden te blokkeren en dit zonder ENIGE VORM VAN PROCES !!! Alleen maar vanwege hun opinie die anders is dan die van de Brusselse criminelen die Europa te gronde richten ——> Jacques BAUD, Xavier MOREAU, Nathalie YAMB, Hüsseyin DOGRU (Duitse nationaliteit, Turkse afkomst).
DIT IS ONZE TOEKOMST als we de CBDC, de Digital ID, het verdwijnen van cash etc laten gebeuren !!!!

Klara Egberts
Klara Egberts
15 dagen geleden

De gemaakte crisis in het Midden Oosten houdt pas op als er klimaat lockdowns zijn.

Verplicht thuiswerken gaat ook in de EU weer komen. Minder lang douchen en de thermostaat laag laten staan ook.

De Rabobank heeft ingeschat dat de supermarkt prijzen met 7% gaan stijgen. Dus dat mag je met 2 vermenigvuldigen. Dus nog meer mensen naar de voedselbanken.

Frankrijk komt met lening voor brandstof kosten voor MKB bedrijven. En kan dus wanneer het wil het MKB omver trekken.

Oftewel Cojona maatregelen in een nieuw jasje.
Leugens, gaslighting en schaamteloze graaierij van de insiders.

Back to top button
76
0
We lezen graag je reactie!x