Spanje heeft de afgelopen dagen te maken met historische temperaturen, bericht RTL Nieuws, dat bij het artikel de temperatuurkaart van 25 januari plaatste. Bij Valencia zou ruim 30 graden zijn gemeten. Het zou 10 tot 15 graden boven het gemiddelde voor deze tijd van het jaar zijn.
Voor het eerst werd het daarmee in Europa tropisch warm in januari, stelt meteoroloog Maurice Middendorp van Buienradar.
‘Klimaatspecialist’ voor RTL Nieuws Heleen Ekker voegt toe: “Spanje ligt in het Middellandse Zeegebied, dat volgens het klimaatpanel van de VN, het IPCC een ‘hotspot’ van klimaatverandering is.”
‘Gevaarlijke’ rode zone
Ook Tineke Muller zag de alarmerende berichten over temperaturen in Spanje. Aangezien ze van een vriend die in Spanje op een camping staat heel andere berichten hoorde, deed ze op sociale media een oproep aan mensen die op dit moment in het land verblijven: geef aan waar je op 25 januari verbleef en hoe warm het daar was.
Het regende reacties. Niemand maakte melding van 30 graden. Carolien was in Moraira en daar was het 19 graden. Elise meldt vanuit Roses 21 graden. Dirk: Costa Blanca, 19 graden.
John zit in Torrevieja, in de ‘gevaarlijke’ rode zone. ’s Nachts 10 graden, overdag maximaal 23. Liz laat weten dat het in Almeria één dag 21 graden was en de rest van de week 14 à 15 graden rond het middaguur.
Niks abnormaals
Een kennis van Loes woont ook in het donkerrood ingekleurde gedeelte, onder Malaga. Zij liet weten dat het ’s middags aangenaam was met 20 tot 22 graden, maar dat ze ’s ochtends nog wel een dikke trui aan hadden. “Niks abnormaals.”
In Javea was het zeker geen 30 graden, aldus de familie van Jan. Marlon meet een graad of 20 aan de kust. Franky meet 19 à 20 graden in Almunecar.
Heerlijk
Alexander zat donderdag in Denia met 24 graden. “Dat is wel op het piekmoment, vanaf 17.00 uur is het tijd voor een dikke jas.” Walter is in Malaga, waar het 22 graden is. “Heerlijk!”
Derk zit op 8 kilometer van de kust bij Alicante. Daar was het donderdag 26 graden, maar daarna zakten de temperaturen weer. Juri meet nu in Alicante 12 tot 13 graden.
Marianne: omgeving Marbella, 21 tot 24 graden. Charles: Cadiz, 21 graden. Jan: Alora, 21 graden. Tanja: Benidorm, rond de 20 graden. Henk: Tarragona, 20 graden.
Niks aan het handje dus.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Australië bouwt quarantainekampen voor ‘lopende operaties’: ‘Dit is gestoord!’
Duitsland bijt van zich af
Oorlogshitsende Amerikanen vuren 100+ raketten af op Syrische burger- en legerdoelen. Dit is waarom bijna geen enkele raket zijn doel bereikte
Schutter Charlie Hebdo tijdens terreurzaak in 2008: “Ik ben erin geluisd”
Er staat 500 MILJARD van ons geld op het spel, maar minister Schouten weigert motie uit te voeren
Warmste 5 april ooit gemeten? Nog even over dit nieuwe ‘record’
Canisius-Wilhelmina Ziekenhuis: het aandeel gevaccineerden stijgt naar meer dan 60%
Overheid wil straling zendmasten aan banden leggen. Vormt 5G een gevaar voor de volksgezondheid?
Mysterieus ruimtevliegtuig terug op aarde. Dit is waarom het is omgeven met complotten