Sommigen zeggen dat het gebied waar de Piramiden van Gizeh zijn gebouwd, vroeger onder water heeft gestaan. Archeoloog Sherif El Morsi doet al 20 jaar onderzoek op het Gizeh-plateau en publiceerde in 2013 samen met zijn collega Antoine Gigal van Giza for Humanity een paper over een controversieel fossiel.
Dr. Robert M. Schoch zei aan het begin van de jaren negentig al dat de Sfinx duizenden jaren ouder moest zijn dan algemeen werd aangenomen. Hij baseerde zich daarbij op de erosiepatronen op de Sfinx en de omliggende rotsen.
Tijdens zijn onderzoek struikelde Morsi bijna over het fossiel van een zee-egel op één van de megalithische tempelblokken van de Piramide van Mykerinos. Hij meent dat het Gizeh-plateau ooit onderdeel heeft uitgemaakt van de kustlijn en tijdens een overstroming onder water heeft gestaan. Andere wetenschappers suggereren dat de zee-egel gevangen zat in de laag kalksteen die zich 30 miljoen jaar geleden heeft gevormd.
Morsi verzamelde bewijs waaruit volgens hem blijkt dat het waterdier pas veel recenter is gefossiliseerd. Hij meent dat het water tijdens de overstroming 75 meter hoger stond dan nu, waardoor de kustlijn bij de Sfinx gelegen was. Volgens hem werden de bouwwerken lange tijd blootgesteld aan eb en vloed.
De archeoloog zei dat het gebied honderden jaren overstroomd moet zijn geweest. Het is echter lastig om te bepalen in welk jaar de overstroming precies begon. De afgelopen 140.000 jaar zijn er vaak stijgingen en dalingen van de zeespiegel geweest. Huidige schattingen over de leeftijd van de piramides kloppen volgens Morsi in ieder geval niet.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Eerste Nederlandse slowjuice bar perst oergezond tarwegras
De bemoeienis van Soros (onder andere rond Zwarte Piet) leidt tot onevenwichtige besluiten. Hoelang pikken we dit nog?
De 5 opmerkelijkste complottheorieën over de ruimtevaart
Ministers: Wij laten ons NIET als eerste vaccineren tegen corona
Waarom het bankensyndicaat Papademos noemde als nieuwe Griekse premier
Podcastgigant Joe Rogan: jonge en gezonde mensen hoeven geen coronavaccin te halen
Ron Paul over aanval op Syrië: “Ze zijn doodsbenauwd dat er vrede zal komen”
Film over enorme fraude bij Amerikaanse presidentsverkiezingen wordt vertoond in Europees Parlement
Je mobieltje gebruiken kan kanker veroorzaken. Deze rechtbank toont het verband aan