Nederland heeft de ontwikkelingssteun aan Oeganda stilletjes hervat, ondanks zeer gewelddadige verkiezingen vorig jaar, schrijft de Volkskrant. De Oegandese politie had rond de verkiezingen door Nederland gefinancierde pick-uptrucks gebruikt om oppositiebijeenkomsten uiteen te slaan.
Nederland reserveerde in 2021 meer dan 90 miljoen euro voor Oeganda. Emeritus-hoogleraar Paul Hoebink noemt het doorgaan van de steun aan Oeganda ‘bizar’. Kamerlid Joris Thijssen (PvdA) spreekt van ‘een blunder’.
Kaag speelt Sinterklaas
Veel mensen reageren boos. “Kaag maakt miljoenen over naar Oeganda zonder toestemming van de Tweede Kamer. U en ik mogen van haar ondertussen samen een beetje armer worden,” schrijft oud-Statenlid Eelco van Hoecke.
Columnist Arthur van Amerongen voegt toe: “Kaag speelt Sinterklaas in Afrika met het oog op haar toekomst bij de Verenigde Naties. De stem van Oeganda is in the pocket!”
“Nog even en dan is het klaar met het middelvingerkabinet schat ik?” vraagt ondernemer Hans Zandvliet. PVV-leider Geert Wilders zegt tegen Kaag: “Wegwezen!”
Collectief een stukje armer
Amper een week geleden werd bekend dat Nederland een verklaring zal onderschrijven dat de eurolanden terughoudend zullen zijn met het financieel steunen van hun burgers en bedrijven nu de inflatie maar niet afneemt.
“We moeten beseffen dat we collectief een stukje armer zullen worden,” zei Kaag. “Het continu willen of kunnen compenseren, is gewoon niet mogelijk, is financieel niet houdbaar.”
Ondertussen blijft de D66-minister met geld strooien:
Nederland leent Oekraïne, onder voorbehoud van parlementaire goedkeuring, € 200 miljoen via het Internationaal Monetair Fonds. Met de lening draagt Nederland bij aan het financieren van de dagelijkse uitgaven. Belangrijk dat wij Oekraïne blijven steunen. https://t.co/462r18t84X
— Sigrid Kaag (@Minister_FIN) July 5, 2022
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





‘We belijden gezondheid als een orthodox geloof’
VIDEO: Indische jongen met staart aanbeden als herboren god
Hoogleraar: “Schaduwelite beschermt de banken. Word boos!”
Ernstig incident: Vliegtuig Lufthansa vliegt 10 minuten zonder piloot, copiloot raakt buiten bewustzijn
Amerikaanse helikopters evacueren gewonde IS-terroristen uit olierijke Syrische provincie. Dit weten we tot nu toe
Waarom je je kinderen ver uit de buurt van Disney moet houden
‘Schokkend’ filmpje: DPG Media ‘vertelt op arrogante toon hoe abonnees van kranten actief misleid worden’
Uitgeademde lucht is unieke ‘vingerafdruk’
Groenland smelt niet weg: NASA slaat plank volledig mis