De FBI heeft een huiszoeking gedaan in de villa van Donald Trump. In een verklaring schrijft de oud-president dat hij heeft meegewerkt aan een regeringsonderzoek. Hij noemt de inval ‘onnodig en onacceptabel’.
Amerikaanse media citeren ‘anonieme bronnen’ die zeggen dat de zaak te maken heeft met ‘dozen vol vertrouwelijke regeringsdocumenten’ die na Trumps vertrek uit het Witte Huis zijn verdwenen.
Belegerd
“Mijn prachtige huis, Mar-a-Lago in Palm Beach, wordt op dit moment belegerd, overvallen en bezet door een grote groep FBI-agenten,” schrijft Trump.
Volgens hem proberen de ‘radicaal-linkse Democraten’ hem koste wat kost ervan te weerhouden zich te kandideren voor de presidentsverkiezingen van 2024.
Bij het huis verzamelden zich veel betogers. Een Cubaanse vrouw vroeg zich tegenover de media af waarom de FBI wel een inval doet bij Trump, maar niet bij Hunter Biden.
A Cuban woman who is outside Mar-a-Lago questions why the FBI raided Trump, but not Hunter Biden.
— The Post Millennial (@TPostMillennial) August 9, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Voorbode voor een heel lelijke tijd
De inval maakt veel reacties los. “Welkom in onze zieke wereld,” schrijft Anthony Stabourlos, voorzitter van de Belgische partij Relego. “Zouden de Amerikanen nu eindelijk durven opstaan? Nog nooit in de geschiedenis van de Verenigde Staten is dit gebeurd met een president. Dit is een voorbode voor een heel lelijke tijd.”
Brigitte Antolini, fractievoorzitter van FVD Haarlemmermeer, voegt toe: “Ongelooflijk wat hier gebeurt. Het is maar al te duidelijk dat ze als de dood zijn dat Trump zich weer verkiesbaar gaat stellen in 2024.”
Ze krijgt bijval van voormalig raadslid Tjerk Langman. “Hier zitten de Democraten achter, want die doen er alles aan om te verhinderen dat Trump zich weer kandidaat stelt in 2024,” zegt hij.
Levensgevaarlijk spel
Journalist Joost Niemoller spreekt van ‘een levensgevaarlijk spel’. “Biden staat er slecht voor bij de tussentijdse verkiezingen. Mogelijk moet hij wegens dementie al snel het veld ruimen. Daarom worden bij voorbaat politieke tegenstanders zoals Trump en Bannon uit de weg geruimd.”
“De Amerikaanse staat opent de aanval op het Amerikaanse volk. Dit zal heel bijzonder uitpakken,” aldus Niemoller.
“Als je tot de verkeerde politieke kleur behoort, ben je steeds meer vogelvrij, zelfs al ben je voormalig president van de VS,” reageert mediadirecteur van Ongehoord Nederland Peter Vlemmix.
Wow. FBI inval vandaag in huis Trump.
Diens reactie in statement:
“Justitie wordt gebruikt als politiek wapen door radicaal linkse democraten.” pic.twitter.com/pD7DZItH2j
— Peter Vlemmix (@petervlemmix) August 9, 2022
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Spotgoedkoop medicijn tegen kanker niet interessant voor farma-industrie
‘Oorlogsmisdadiger’ Ollongren onder vuur vanwege levering ‘rijdende doodskisten’
Britse man legt mysterieuze verschijning vast in oude gevangenis. Is dit een geest?
Beelden: Protesten in Eindhoven, Sittard, Sneek & Utrecht tegen coronabeleid – ‘Mensen zijn het zat!’
Het verzet groeit: Provinciale Staten van Zeeland vinden 2G en coronapas op werk helemaal geen goed idee
6x: ziekmakende voedselproducten die je meteen van je menu moet schrappen
Nu al 6 AfD-kandidaten gestorven vlak voor verkiezingen, ‘elke vraag wordt afgedaan als complottheorie’
Mysterieuze lichten gespot in de lucht voor verwoestende aardbeving Marokko, wetenschappers staan voor raadsel
Onderzoek naar president Biden wegens zelfverrijking en mensenhandel