Bewust Gezond

Is E621 in restaurantvoedsel schadelijk voor je gezondheid?

Help mee door deze informatie met kennissen op je social netwerk te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Eens per maand hoop ik samen met mijn gezin te genieten van een maaltijd in een luxe restaurant in New York City.

Ik kies meestal voor een restaurant dat in de loop van het jaar onder de aandacht is gekomen. Hoe gezond ik ook eet, ik word altijd ziek.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Ik heb het niet over voedselvergiftiging of maagklachten. Ik word wakker met gewrichtspijn, hoofdpijn en het voelt vaak alsof ik niet genoeg heb geslapen. Dit overkomt mij niet alleen, maar ook mijn vrouw.

Meldingen

Ik probeer te achterhalen waar het aan kan liggen en kom altijd uit bij hetzelfde: mononatriumglutamaat (MSG). MSG of E621 is een voedseladditief dat al decennia wordt gebruikt als smaakversterker. Het wordt vaak toegevoegd aan Chinees voedsel, soep in blik en bewerkt vlees.

MSG bestaat voornamelijk uit glutaminezuur en zout. Glutaminezuur prikkelt het brein en zenuwstelsel en kan bij hoge doses leiden tot epileptische aanvallen.

De stof mag in Nederland als additief toegevoegd worden en de Amerikaanse Food and Drug Administration beschouwt het eveneens als veilige stof. Over de veiligheid van MSG is niet iedereen het eens.

Er is maar weinig onderzoek waaruit blijkt dat MSG vervelende bijwerkingen kan hebben, maar door de jaren heen hebben gezondheidsinstanties duizenden meldingen binnengekregen van mensen die voedsel met het additief hadden gegeten en last kregen van hoofdpijn, gevoelloosheid, zweetuitbraken, hartkloppingen, misselijkheid en vermoeidheid. Mensen die hier last van kregen hoefden niet gelijk naar de dokter, maar het zet je wel aan het denken.

Open kaart

Alle fabrikanten van bewerkt voedsel moeten op hun etiketten vermelden of hun producten MSG bevatten, maar restaurants zijn daar niet toe verplicht.

Het wordt steeds duidelijker hoe veel van deze exogene chemicaliën onze systemen kunnen beschadigen. Ze vormen geen onderdeel van onze voedselketen, maar in een poging onze smaakpapillen te prikkelen wordt MSG vaak toegevoegd aan ons dieet.

Restaurants moeten open kaart spelen en duidelijk aangeven of MSG wordt gebruikt voor de bereiding van hun voedsel. Als we geen stappen ondernemen tegen deze blootstelling aan chemicaliën, krijgen we daar later misschien spijt van.

Door dr. Manny Alvarez, gynaecoloog en verloskundige.

Bron: Foxnews.com

Gerelateerd:

 

Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek

Interessant

0 0 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

40 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
IIS
IIS
12 jaren geleden

Sinds het gebruik van deze smaakversterker heb je kunnen zien dat mensen steeds meer groeiden en vet op hun lijf kregen.

Het is m.i. niet alleen een smaakversterker, het is zelfs een stimulerend middel die aanzet tot nog meer eten, zeg maar gerust ‘vreten’.

Los van alle gezondheidsklachten die het kan oproepen krijg je vet vooral op je buik en middel.

Misschien is E621 zelfs verantwoordelijk, want het zit verwerkt in ENORM VEEL voedingsmiddelen en krijgt men er dus ook veel van binnen, voor veel ziektes, o.a. zoals diabetes. Maar misschien is het ook mede verantwoordelijk voor het vreemde, buitensporige soms agressieve, opgefokte of hyperactieve gedrag bij kinderen en volwassenen. En weet weet, heel misschien, maakt het mensen ergens dommer, want uiteindelijk beïnvloedt dit middel de hersenen. En misschien heeft het effect op de hormonenhuishouding, waardoor mensen zich ook nog eens vaak onverklaarbaar slecht voelen.

Het is een middel wat de omzet moet verhogen voor fabrikanten, maar de gezondheid van mensen veel schade toebrengt. Maar goed, daar kunnen de farmaceuten dan ook weer leuk op inspringen.

sander
sander
12 jaren geleden

Nergens last van. Overigens @ IIS, de meeste problemen hebben toch echt met de mens zelf te maken, i.v.m wilskracht, of beter gezegd het gebrek daar aan. Teveel is nooit goed, zodoende is het logisch dat als je teveel eet je je niet goed voelt..
Het is natuurlijk wel erg makkelijk alles af te schuiven op ingrediënten.

Lacsap
Lacsap
12 jaren geleden

“Ik heb het niet over voedselvergiftiging of maagklachten. Ik word wakker met gewrichtspijn, hoofdpijn en het voelt vaak alsof ik niet genoeg heb geslapen. Dit overkomt mij niet alleen, maar ook mijn vrouw.”

Klinkt eerder als een stralingsziekte. Daar heb ik last van gehad toen ik onder een GSM mast woonde (stond op het dak van me slaapkamer van appartement). Ik heb ook altijd gezond gegeten (vlees groenten en aardappelen meestal en zelf gekookt). Dit laatste doe ik niet meer want op pizza van oetker leef ik net zo gezond (maanden getest) als op een gezond maal met groenten aardappelen en dat (drink wel veel fruitsap met vitamines).

Kees Benne
Kees Benne
12 jaren geleden

Heel herkenbaar, voornamelijk bij de chinees! Als ik nu bij zo’n chinees heb gegeten en ziek ben geworden, kom ik er nooit meer. Ik ervaar dit al ruim 40 jaar, en de symptomen kloppen. Het is een middel wat nooit op de voedselmarkt had mogen komen. Verbieden zal nog wel lastig worden zolang er geen mensen aan dood gaan.

days of our lives
days of our lives
12 jaren geleden

Een beetje eenzijdig artikel.

Het is namelijk ook een stof die van nature voorkomt in eiwitrijk voedsel (kaas, vlees e.d.) en bepaalde groentes (oa. tomaten). Wie een stuk vlees in water kookt, houdt een vetsinrijke bouillon over. Puur natuur.

Waar de discussie over e621 eigenlijk over zou moeten gaan, is het moedwillig toevoegen van de stof als smaakversterker, want zoals IIS zegt, het heeft een verslavend effect.

Laat vetsin vooral voorkomen in de producten waarin het van nature voorkomt, en verder niet.

Jippiiii
Jippiiii
12 jaren geleden

Je wordt toch helemaal niet goed van al dat chemische troep in ons eten!!!

sam
sam
12 jaren geleden

e621: Het staat alleen op voorverpakte levensmiddelen, net als in restaurants staat er op de paardenworst van de slager ook geen ingrediënten lijstje, maar het zit er wel in.

L
L
12 jaren geleden

Geen vlees, vis, eieren,zuivel, enummers en chemicalen eten hoppa.. lekker bio plantaardig.

dieren krijgen ontzettend veel drugs en hormonen binnen om in leven te blijven en snel te groeien veel te produceren en moeten na de slacht direct bewerkt worden ook om niet direct weg te rotten..
eieren en zuivel komt alles ook in terecht.

biologisch is erg belangrijk ivm ze tegenwoordig overal chemicalen in douwen en middeltjes als aspartaam tonnen suiker etc.

vis bevat ontzettend veel gif, raad de boeken dan dos winkel aan om te lezen met details. de zee is onze afval put op aarde, zeewier (omegas) bevat het minste gif, daarna de vissen steeds meer hoe hoger in de rangorde hoe meer maar allen hebben vele hoeveelheden gif.

overigens ook je omgeving telt mee;
geen elektrische apparaten in je slaapkamer zetten en snachts gewoon alles uit doen, zo min mogelijk mobiel gebruiken etc.
regelmatig een goede boswandeling in echte natuur.

Cosmetica kan ook hoofdpijn veroorzaken en pijnlijke ogen, huidirritatie.
Als je cremes gebruikt en make up zorg dan voor natuurlijke ingrediënten biologisch..

Heb wel eens de uitspraak gehoord. wat je niet in je mond durft te doen waarom dan wel op je huid? je huid neemt ook stoffen op.

pacito
pacito
12 jaren geleden

We hoeven er niet naar te raden. In de medische vakliteratuur is dit middel bekend als veroorzaker van wat het chinese restaurantsyndroom werd genoemd. Dat is al zeker 20 jaar zo. Aanvankelijk kwamen alleen opvliegers, hevig zweten en hartkloppingen naar voren. Na gedegen onderzoek zijn er veel meer klachten aan gekoppeld.

CB-Interactive
CB-Interactive
12 jaren geleden

Als verbieden onmogelijk is en totaal vermijden ook een zo goed als onmogelijke zaak is, waarom is er dan in godsnaam niet een snugger persoon die op het idee komt om tegengif voor die rotzooi te maken.

Je geniet dan gewoon van je restaurant -prakje, je neemt daarna een tegengif -pilletje in en dat voorkomt dat je ziek wordt.

Tuurlijk is het ongewoon dat je dergelijke maatregelen moet gaan nemen, maar je wilt wel in een restaurant kunnen eten en zolang e621 nog niet verboden is, is tegengif dus noodzaak. Tip: Zoek het tegengif in de natuur en laat die farmaceuten er dus buiten 😉

Nog beter: Niet meer naar restaurants gaan en zelf gaan koken met verse ingrediënten.

Nu moet ik er ook wel bij zeggen:
Ik eet doorgaans gezond en vermijd zo veel mogelijk e-nummers.
Maar de keren dat ik in een restaurant heb gegeten ben ik ook niet ziek geworden, gewoon lekker gegeten zonder dat ik ergens last van kreeg.

Ik denk dat e621 wel schadelijk is, zeker als je het elke dag zou nuttigen, maar als je doorgaans gezond eet, dan kan een keertje dus weinig kwaad.
Sterker nog:
‘days of our lives’ schreef:
“Het is namelijk ook een stof die van nature voorkomt in eiwitrijk voedsel (kaas, vlees e.d.) en bepaalde groentes (oa. tomaten). Wie een stuk vlees in water kookt, houdt een vetsinrijke bouillon over. Puur natuur.”
Waar hij of zij(ken de persoon niet) gelijk in heeft.

Bovendien reageert de ene mens er heftig op en de andere mens totaal niet.

Aardebewoner
Aardebewoner
12 jaren geleden

Je kan bij de afhaalchinees ook vragen om geen V Tzin in het eten te doen. Dan doen ze dat of ze belazeren mij iedere keer. Bij voorgemaakt eten kan dat niet dan zit er al ve tzin (e 621) in zeiden ze tegen mij.

Aardebewoner
Aardebewoner
12 jaren geleden

[quote name=”Lacsap”]”Ik heb het niet over voedselvergiftiging of maagklachten. Ik word wakker met gewrichtspijn, hoofdpijn en het voelt vaak alsof ik niet genoeg heb geslapen. Dit overkomt mij niet alleen, maar ook mijn vrouw.”

Klinkt eerder als een stralingsziekte. Daar heb ik last van gehad toen ik onder een GSM mast woonde (stond op het dak van me slaapkamer van appartement). Ik heb ook altijd gezond gegeten (vlees groenten en aardappelen meestal en zelf gekookt). Dit laatste doe ik niet meer want op pizza van oetker leef ik net zo gezond (maanden getest) als op een gezond maal met groenten aardappelen en dat (drink wel veel fruitsap met vitamines).[/quote]

Bah die pizza’s die u noemt zijn niet te vreten ! De uitvinder daarvan zou als werkstraf in een ambachtelijke pizzeria moeten werken ! En als ik de Italiaanse regering was dan begon ik een oorlog met het land waar die pizzarommel vandaan kwam (grapje). Dat soort voorgemaakte fabriekstroep koop ik sowieso nooit meer.

Flabbergast
Flabbergast
12 jaren geleden

[quote name=”sander”]Nergens last van. Overigens @ IIS, de meeste problemen hebben toch echt met de mens zelf te maken, i.v.m wilskracht, of beter gezegd het gebrek daar aan. Teveel is nooit goed, zodoende is het logisch dat als je teveel eet je je niet goed voelt..
Het is natuurlijk wel erg makkelijk alles af te schuiven op ingrediënten.[/quote]
echt nergens last van?
Helder denken misschien?

heart2heart
heart2heart
12 jaren geleden

[quote name=”Lacsap”]”Ik heb het niet over voedselvergiftiging of maagklachten. Ik word wakker met gewrichtspijn, hoofdpijn en het voelt vaak alsof ik niet genoeg heb geslapen. Dit overkomt mij niet alleen, maar ook mijn vrouw.”

Klinkt eerder als een stralingsziekte. Daar heb ik last van gehad toen ik onder een GSM mast woonde (stond op het dak van me slaapkamer van appartement). Ik heb ook altijd gezond gegeten (vlees groenten en aardappelen meestal en zelf gekookt). Dit laatste doe ik niet meer want op pizza van oetker leef ik net zo gezond (maanden getest) als op een gezond maal met groenten aardappelen en dat (drink wel veel fruitsap met vitamines).[/quote]

De klachten hoofdpijn, gewrichtspijn en vermoeid wakker worden kunnen ook een gevolg zijn van verzuring van het lichaam. Verzurende stoffen zijn o.a. suiker, koffie, alcohol. Er is tegenwoordig te weinig tegenwicht in onze voeding om verzuring van het lichaam tegen te gaan. Je zou eens kunnen kijken naar de symptomen van verzuring en wat je er aan kan doen op http://www.zuremens.com.

Linda
Linda
12 jaren geleden

MSG of E621 werd in potjes verkocht als Ve-tsin, en werd als ingrediënt genoemd in recepten. Later las ik dat het kankerverwekkend was.

Peter 68
Peter 68
12 jaren geleden

Als ik ergens gek op ben dan is het Chinees eten en als ik dat zelf maak is er niets aan de hand maar zodra ik het bij de Chinees ga halen gaat het fout. Dan krijg ik last van mijn buik en maag. Zelf gebruik ik alleen natuurlijke producten maar de Chinees gebruikt chemisch geproduceerde toevoegingen of terwijl onnatuurlijke toevoegingen (E621 tot E627) Als ik op mijn lijst met E-nummers kijk dan word er mij aan geraden om E621 echt te vermijden en als ik op Wikipedia kijk word er ook gewaarschuwd voor het gebruik van E621. http://nl.wikipedia.org/wiki/Mononatriumglutamaat Genoeg redenen dus om het zoveel mogelijk te mijden.

John
John
12 jaren geleden

Wat een bullshit! ik als hard werkend kok word hier nu even afgestraft voor het gebruik van MSG!!! nog nooit in mijn leven heb ik, nog mijn collega koks met wie ik om ga dit ooit gebruikt in ons eten. wij staan voor puur, kwaliteit, vers, biologisch eten. zelfs onze zout is nagenoeg “bio bio” MSG word overigens alleen in de aangepaste Chinese keukens toegepast zoals de eur-aziatischekeuken.
En idd raad ik iedereen af dat te eten. niet alleen voor de MSG maar ook voor de dus danige slechte hygiëne die daar vaak word aangetroffen. En werk verschaf aan ilegalen.

Rene DH
Rene DH
12 jaren geleden

Aan #16 Peter 68,

Zoals #5 (Days of our lives) al aangeeft en zoals u zelf op het door u aangehaalde Wikipedia hebt kunnen lezen, is E621 niet onnatuurlijk maar komt het in allerlei voedingsmiddelen van nature voor.
Verder wordt er regelmatig gewaarschuwd tegen E621 (en ik kan niet beoordelen of dat terecht is) maar niet op Wikipedia zoals u stelt – of lees ik nu verkeerd? Ik lees op Wikipedia alleen dat onderzoek geen verband heeft kunnen vinden tussen allerlei gezondheidsklachten en E621. Ook het Chinees-restaurantsyndroom is in 2000 weerlegd.
Wat u parten kan spelen is dat sommige restaurants niet hygiënisch werken; buik- en maagklachten kunnen op een gewone voedselvergiftiging duiden, heel vervelend.

days of our lives
days of our lives
12 jaren geleden

[quote name=”Peter 68″]Als ik ergens gek op ben dan is het Chinees eten en als ik dat zelf maak is er niets aan de hand maar zodra ik het bij de Chinees ga halen gaat het fout. Dan krijg ik last van mijn buik en maag. Zelf gebruik ik alleen natuurlijke producten maar de Chinees gebruikt chemisch geproduceerde toevoegingen of terwijl onnatuurlijke toevoegingen (E621 tot E627) Als ik op mijn lijst met E-nummers kijk dan word er mij aan geraden om E621 echt te vermijden en als ik op Wikipedia kijk word er ook gewaarschuwd voor het gebruik van E621. http://nl.wikipedia.org/wiki/Mononatriumglutamaat Genoeg redenen dus om het zoveel mogelijk te mijden.[/quote]

Toch apart dat je een link geeft en daar selectief je informatie uithaalt. Het is een product uit de natuur en de kans is zeer klein dat je het niet binnenkrijgt, tenzij je stopt met eten. Dus als je een biologische tomaat uit je eigen tuin eet en geen last hebt, dan heb je zeker geen allergied door vetsin.

Er zijn ontzettend veel onderzoeken gedaan naar vetsin en de klachten zijn nooit geconstateerd. Het enige wat is aangetoond, is dat je meer van het door vetsin bestrooide product gaat eten. En meer eten dan je nodig hebt kan veel van de genoemde klachten veroorzaken, maar dan ligt het aan het effect van vetsin (meer eten), en niet de lichamelijke reactie op het stofje zelf.

kengai
kengai
12 jaren geleden

heart2heart, je vergeet de 2 grootste veroorzakers van het verzuren van je lichaam, namelijk vlees en zuivel.
Dat de Chinese restaurants hier zo genoemd worden, ga ook eens kijken in hun keuken, wedden dat je 9 van de 10 keer er niet meer komt eten, maar verder kun je de Chinezen heel goed hebben, alleen ik ga daar nooit eten, alles is heel zoet, want dan eet je meer en ga je er vaker weer heen.
De meeste Chinezen eten hun restaurant voedsel vaak zelf niet.

sander
sander
12 jaren geleden

[quote name=”Flabbergast”][quote name=”sander”]Nergens last van. Overigens @ IIS, de meeste problemen hebben toch echt met de mens zelf te maken, i.v.m wilskracht, of beter gezegd het gebrek daar aan. Teveel is nooit goed, zodoende is het logisch dat als je teveel eet je je niet goed voelt..
Het is natuurlijk wel erg makkelijk alles af te schuiven op ingrediënten.[/quote]
echt nergens last van?
Helder denken misschien?[/quote]

Ik val tenminste geen mensen aan, op iets wat overigens nergens op slaat. Waarom zou jij weten hoe ik mij voel, prima voorbeeld van ironie dit.

Rene DH
Rene DH
12 jaren geleden

Wat betreft het artikel in Foxnews zelf, misschien drinkt dr. Manny Alvarez teveel. Hoofdpijn en het gevoel niet genoeg te hebben geslapen kan op een kater duiden. Jicht, een acute gewrichtspijn, verergert ook door verzuring van het lichaam bij (overmatig) alcoholgebruik.

Lacsap
Lacsap
12 jaren geleden

[quote name=”Aardebewoner”][quote name=”Lacsap”]”Ik heb het niet over voedselvergiftiging of maagklachten. Ik word wakker met gewrichtspijn, hoofdpijn en het voelt vaak alsof ik niet genoeg heb geslapen. Dit overkomt mij niet alleen, maar ook mijn vrouw.”

Klinkt eerder als een stralingsziekte. Daar heb ik last van gehad toen ik onder een GSM mast woonde (stond op het dak van me slaapkamer van appartement). Ik heb ook altijd gezond gegeten (vlees groenten en aardappelen meestal en zelf gekookt). Dit laatste doe ik niet meer want op pizza van oetker leef ik net zo gezond (maanden getest) als op een gezond maal met groenten aardappelen en dat (drink wel veel fruitsap met vitamines).[/quote]

Bah die pizza’s die u noemt zijn niet te vreten ! De uitvinder daarvan zou als werkstraf in een ambachtelijke pizzeria moeten werken ! En als ik de Italiaanse regering was dan begon ik een oorlog met het land waar die pizzarommel vandaan kwam (grapje). Dat soort voorgemaakte fabriekstroep koop ik sowieso nooit meer.[/quote]
Zeg maar jij 🙂 Maar ik weet niet welke je geprobeerd hebt maar ik eet dan Oetker die ofenfrische (die met bakpapier), die andere soorten van Oetker is niet veel soeps idd. Maar goed daar gaat het ook niet om = offtopic.

Lacsap
Lacsap
12 jaren geleden

[quote name=”heart2heart”][quote name=”Lacsap”]”Ik heb het niet over voedselvergiftiging of maagklachten. Ik word wakker met gewrichtspijn, hoofdpijn en het voelt vaak alsof ik niet genoeg heb geslapen. Dit overkomt mij niet alleen, maar ook mijn vrouw.”

Klinkt eerder als een stralingsziekte. Daar heb ik last van gehad toen ik onder een GSM mast woonde (stond op het dak van me slaapkamer van appartement). Ik heb ook altijd gezond gegeten (vlees groenten en aardappelen meestal en zelf gekookt). Dit laatste doe ik niet meer want op pizza van oetker leef ik net zo gezond (maanden getest) als op een gezond maal met groenten aardappelen en dat (drink wel veel fruitsap met vitamines).[/quote]

De klachten hoofdpijn, gewrichtspijn en vermoeid wakker worden kunnen ook een gevolg zijn van verzuring van het lichaam. Verzurende stoffen zijn o.a. suiker, koffie, alcohol. Er is tegenwoordig te weinig tegenwicht in onze voeding om verzuring van het lichaam tegen te gaan. Je zou eens kunnen kijken naar de symptomen van verzuring en wat je er aan kan doen op http://www.zuremens.com.[/quote%5D

Bedankt voor de tip. Bij mij was het 100% de GSM mast want nadat ik verhuisd ben was de kwaal meteen weg en is nooit meer terug gekomen.

RRR
RRR
12 jaren geleden

[quote name=”John”]Wat een bullshit! ik als hard werkend kok word hier nu even afgestraft voor het gebruik van MSG!!! nog nooit in mijn leven heb ik, nog mijn collega koks met wie ik om ga dit ooit gebruikt in ons eten. wij staan voor puur, kwaliteit, vers, biologisch eten. zelfs onze zout is nagenoeg “bio bio” MSG word overigens alleen in de aangepaste Chinese keukens toegepast zoals de eur-aziatischekeuken.
En idd raad ik iedereen af dat te eten. niet alleen voor de MSG maar ook voor de dus danige slechte hygiëne die daar vaak word aangetroffen. En werk verschaf aan ilegalen.[/quote]

Nou lieve John,

Ik heb in heel wat restaurant gegeten en ze hebben allemaal een magnetron, kant en klare producten en zoveel mogelijk het goedkoopste van het goedkoopste.

Er zijn wel restaurant die jij omschrijft maar wel mondjes maat en soms behoorlijk prijzig.

Maar goed, als een kok puur biologisch/bio dynamisch wilt koken is het ook logisch dat het zijn prijs heeft.

Maar ik geloof niet dat elke kok ‘bewust’ kookt. En sowieso zijn er maar weinig restaurants die daar voor open staan.

Hoe meer voor minder geld hoe meer er verdiend wordt.

Vonzie
Vonzie
12 jaren geleden

[quote name=”heart2heart”][quote name=”Lacsap”]”Ik heb het niet over voedselvergiftiging of maagklachten. Ik word wakker met gewrichtspijn, hoofdpijn en het voelt vaak alsof ik niet genoeg heb geslapen. Dit overkomt mij niet alleen, maar ook mijn vrouw.”

Klinkt eerder als een stralingsziekte. Daar heb ik last van gehad toen ik onder een GSM mast woonde (stond op het dak van me slaapkamer van appartement). Ik heb ook altijd gezond gegeten (vlees groenten en aardappelen meestal en zelf gekookt). Dit laatste doe ik niet meer want op pizza van oetker leef ik net zo gezond (maanden getest) als op een gezond maal met groenten aardappelen en dat (drink wel veel fruitsap met vitamines).[/quote]

De klachten hoofdpijn, gewrichtspijn en vermoeid wakker worden kunnen ook een gevolg zijn van verzuring van het lichaam. Verzurende stoffen zijn o.a. suiker, koffie, alcohol. Er is tegenwoordig te weinig tegenwicht in onze voeding om verzuring van het lichaam tegen te gaan. Je zou eens kunnen kijken naar de symptomen van verzuring en wat je er aan kan doen op http://www.zuremens.com.[/quote%5D
Goh..ook dit is geld verdienen aan zieke mensen. Wat een prijs voor een poedertje! Lijkt de Big Farma wel!

Vonzie
Vonzie
12 jaren geleden

Het probleem met dit soort additieven is dat je het maar beperkt binnen mag krijgen. Maar aangezien het in zowat álles wordt toegevoegd krijg je vaak al meer binnen dan wenselijk is. Hetzelfde geldt ook voor bv zout en suiker. Overal wordt het aan toegevoegd en zo krijg je per dag steeds meer binnen van die troep.

Linda
Linda
12 jaren geleden

Trouwens,…. gember is een prachtige smaakversterker.

CB-Interactive
CB-Interactive
12 jaren geleden

Zo, vandaag eens een keertje buiten de deur gegeten bij mijn favoriete snackbar :D.
Deze snackbar is zoals een echte snackbar hoort te zijn, nette zaak en een goede smaak 😀 In Rotterdam aan de Franselaan. Een van de beste van Rotterdam.

Wat stond er op het menu:
Patatje pindasaus.
Broodje Goulash kroket met pindasaus.
Kaassoufflé.
Blikje Chocomel.

Er zal wel het nodige in gezeten hebben, maar merk toch echt niks 😉

En het aller belangrijkste:
Het heeft mij weer als van ouds gesmaakt 😀

Vooral die pindasaus daarzo…. hmmmmmmm 😀 Ik kom daar al jaren en ben er echt nog nooit ziek van geworden.

Eet je dit zo eens in de maand, dan is er niks aan het handje, maar je moet dat natuurlijk niet elke dag gaan eten.

Weet je, een goede snackbar is 100x keer beter dan McDonalds, Burger King, KFC enzo.

Als ik dat zou eten, dan krijg ik altijd een mega dorst. Eet ik bij de snackbar of ik frituur zelf(te veel gedoe voor een man alleen, meer voor als ik eters heb), is er niks aan het handje.

Mac, BK, KFC vermijd ik dus, volgens mij zit daar wel meer rotzooi doorheen als alleen e-621 waar wij geen weet van hebben, de beelden van de kipnuggets spraken al boekdelen, gadver 😉

yumbo
yumbo
12 jaren geleden

e kan nu ook rattengift in het eten en sulfaat door het door het drinken goed tegen overbevolking proost

Rufnut
Rufnut
12 jaren geleden

[quote name=”Flabbergast”][quote name=”sander”]Nergens last van. Overigens @ IIS, de meeste problemen hebben toch echt met de mens zelf te maken, i.v.m wilskracht, of beter gezegd het gebrek daar aan. Teveel is nooit goed, zodoende is het logisch dat als je teveel eet je je niet goed voelt..
Het is natuurlijk wel erg makkelijk alles af te schuiven op ingrediënten.[/quote]
echt nergens last van?
Helder denken misschien?[/quote]

En van geen e-nummers eten wordt je blijkbaar neerbuigend tegenover andere.

Rufnut
Rufnut
12 jaren geleden

[quote name=”RRR”][quote name=”John”]Wat een bullshit! ik als hard werkend kok word hier nu even afgestraft voor het gebruik van MSG!!! nog nooit in mijn leven heb ik, nog mijn collega koks met wie ik om ga dit ooit gebruikt in ons eten. wij staan voor puur, kwaliteit, vers, biologisch eten. zelfs onze zout is nagenoeg “bio bio” MSG word overigens alleen in de aangepaste Chinese keukens toegepast zoals de eur-aziatischekeuken.
En idd raad ik iedereen af dat te eten. niet alleen voor de MSG maar ook voor de dus danige slechte hygiëne die daar vaak word aangetroffen. En werk verschaf aan ilegalen.[/quote]

Nou lieve John,

Ik heb in heel wat restaurant gegeten en ze hebben allemaal een magnetron, kant en klare producten en zoveel mogelijk het goedkoopste van het goedkoopste.

Er zijn wel restaurant die jij omschrijft maar wel mondjes maat en soms behoorlijk prijzig.

Maar goed, als een kok puur biologisch/bio dynamisch wilt koken is het ook logisch dat het zijn prijs heeft.

Maar ik geloof niet dat elke kok ‘bewust’ kookt. En sowieso zijn er maar weinig restaurants die daar voor open staan.

Hoe meer voor minder geld hoe meer er verdiend wordt.[/quote]

Sorry hoor, ik weet niet in welke restaurants jij komt, maar dat kan nooit veel soeps zijn. Misschien is het gewoon een kwestie van de juiste restaurants uitzoeken en niet voor de goedkoopste gaan.
Ik eet ook in genoeg restaurants en bij vele daarvan is er gewoon een open keuken. En daar wordt je maaltijd echt niet gewoon in een magnetron geduwd.

Pieter
Pieter
12 jaren geleden

Lieve mensen…

Ik zie allerlei reacties over smaakversterkers….er zijn er teveel om op te noemen!

Denk niet dat het heel veel uitmaakt of we nu praten over natuurlijke of chemische smaakversterkers…het blijft een geconcentreerde toevoeging die in ruime mate ten opzichte van de natuurlijke hoeveelheid, wordt toegevoegd.

Zelfde geld voor zoetmiddelen, wil je een koekje zonder suiker kun je ervoor kiezen een koekje met rijst of tarwestroop te nemen, maar hoeveel rijst of tarwe zou ik niet moeten plukken om 1 koekje zoet te maken? Het lijkt zo natuurlijk maar hoe natuurlijk is het?

Er wordt altijd en overal gekloot met voedsel om het aannemelijk te maken, je moet het weer eens willen kopen toch?

Denk eraan, e621 t/m e627, gistextract, rozemarijnextract, ve tzin (zoals men het in eerdere reacties benoemd) zijn allen smaakversterkers, natuurlijk of niet. En er zullen er veel meer zijn.

Met pure kruiden, en de juiste kruiden, kun je zelf heel natuurlijk je smaak van je eten versterken.

Als je alle “VULLING” in de super laat staan, hou je geld over voor “VOEDING” dat wat meer kost, biologische groente en geen of evt. bio vlees als basis en geloof me…..

……niet alleen je lijf, maar ook dat van moeder aarde, zal heel wat langer meedraaien!

grtz

Vonzie
Vonzie
12 jaren geleden

[quote name=”CB-Interactive”]Zo, vandaag eens een keertje buiten de deur gegeten bij mijn favoriete snackbar :D.
Deze snackbar is zoals een echte snackbar hoort te zijn, nette zaak en een goede smaak 😀 In Rotterdam aan de Franselaan. Een van de beste van Rotterdam.

Wat stond er op het menu:
Patatje pindasaus.
Broodje Goulash kroket met pindasaus.
Kaassoufflé.
Blikje Chocomel.

Er zal wel het nodige in gezeten hebben, maar merk toch echt niks 😉

En het aller belangrijkste:
Het heeft mij weer als van ouds gesmaakt 😀

Vooral die pindasaus daarzo…. hmmmmmmm 😀 Ik kom daar al jaren en ben er echt nog nooit ziek van geworden.

Eet je dit zo eens in de maand, dan is er niks aan het handje, maar je moet dat natuurlijk niet elke dag gaan eten.

Weet je, een goede snackbar is 100x keer beter dan McDonalds, Burger King, KFC enzo.

Als ik dat zou eten, dan krijg ik altijd een mega dorst. Eet ik bij de snackbar of ik frituur zelf(te veel gedoe voor een man alleen, meer voor als ik eters heb), is er niks aan het handje.

Mac, BK, KFC vermijd ik dus, volgens mij zit daar wel meer rotzooi doorheen als alleen e-621 waar wij geen weet van hebben, de beelden van de kipnuggets spraken al boekdelen, gadver ;)[/quote]
Maar een écht goede snackbar frituurt in kokosolie of ossenwit 😉

Over de nek
Over de nek
12 jaren geleden

[quote name=”days of our lives”][quote name=”Peter 68″]Als ik ergens gek op ben dan is het Chinees eten en als ik dat zelf maak is er niets aan de hand maar zodra ik het bij de Chinees ga halen gaat het fout. Dan krijg ik last van mijn buik en maag. Zelf gebruik ik alleen natuurlijke producten maar de Chinees gebruikt chemisch geproduceerde toevoegingen of terwijl onnatuurlijke toevoegingen (E621 tot E627) Als ik op mijn lijst met E-nummers kijk dan word er mij aan geraden om E621 echt te vermijden en als ik op Wikipedia kijk word er ook gewaarschuwd voor het gebruik van E621. http://nl.wikipedia.org/wiki/Mononatriumglutamaat Genoeg redenen dus om het zoveel mogelijk te mijden.[/quote]

Toch apart dat je een link geeft en daar selectief je informatie uithaalt. Het is een product uit de natuur en de kans is zeer klein dat je het niet binnenkrijgt, tenzij je stopt met eten. Dus als je een biologische tomaat uit je eigen tuin eet en geen last hebt, dan heb je zeker geen allergied door vetsin.

Er zijn ontzettend veel onderzoeken gedaan naar vetsin en de klachten zijn nooit geconstateerd. Het enige wat is aangetoond, is dat je meer van het door vetsin bestrooide product gaat eten. En meer eten dan je nodig hebt kan veel van de genoemde klachten veroorzaken, maar dan ligt het aan het effect van vetsin (meer eten), en niet de lichamelijke reactie op het stofje zelf.[/quote]

O ja days of our lives, is dat zo mijn beste? Hoe kan het dan, dat ik en vele kennissen van mij, van die vetsin over de nek gaan, iedere keer als we dit binnen krijgen?
En denk maar niet dat ik een hele bak alleen opvreet… maar van een beetje wordt ik al niet goed joh.

Over de nek
Over de nek
12 jaren geleden

[quote name=”CB-Interactive”]Zo, vandaag eens een keertje buiten de deur gegeten bij mijn favoriete snackbar :D.
Deze snackbar is zoals een echte snackbar hoort te zijn, nette zaak en een goede smaak 😀 In Rotterdam aan de Franselaan. Een van de beste van Rotterdam.

Wat stond er op het menu:
Patatje pindasaus.
Broodje Goulash kroket met pindasaus.
Kaassoufflé.
Blikje Chocomel.

Er zal wel het nodige in gezeten hebben, maar merk toch echt niks 😉

En het aller belangrijkste:
Het heeft mij weer als van ouds gesmaakt 😀

Vooral die pindasaus daarzo…. hmmmmmmm 😀 Ik kom daar al jaren en ben er echt nog nooit ziek van geworden.

Eet je dit zo eens in de maand, dan is er niks aan het handje, maar je moet dat natuurlijk niet elke dag gaan eten.

Weet je, een goede snackbar is 100x keer beter dan McDonalds, Burger King, KFC enzo.

Als ik dat zou eten, dan krijg ik altijd een mega dorst. Eet ik bij de snackbar of ik frituur zelf(te veel gedoe voor een man alleen, meer voor als ik eters heb), is er niks aan het handje.

Mac, BK, KFC vermijd ik dus, volgens mij zit daar wel meer rotzooi doorheen als alleen e-621 waar wij geen weet van hebben, de beelden van de kipnuggets spraken al boekdelen, gadver ;)[/quote]

Hebben ze vast ook plofpatat?

CB-Interactive
CB-Interactive
12 jaren geleden

[quote name=”Vonzie”]
Maar een écht goede snackbar frituurt in kokosolie of ossenwit ;)[/quote]

Die zaak kennende zit dat wel snor 🙂
De geur in die zaak is iig vertrouwd.

Trouwens, ze lopen wel altijd te zemelen over verzadigd vet.
Maar een menselijk lichaam heeft dat, zei het in een klein percentage wel degelijk nodig.

In principe is het zo dat je dat voldoende binnen krijgt als je een stuk vlees(in mijn geval geen varkensvlees, daar heb ik een intolerantie voor, ook zegt mijn gevoel dat dit ongezond is) bij je prak erbij neemt en dan krijg je al voldoende verzadigd vet binnen.

Verzadigd vet draagt weer bij aan de smering van de gewrichten, althans, wat ik in de praktijk heb meegemaakt.

Zo had ik een poos een dieet gevolgd waar verzadigd vet absoluut taboe was(dus ook geen vlees), gevolg was dat ik last van mijn rug en andere gewrichten kreeg, voelde mij een oud opa’tje.

Toen begon ik weer met het eten van vlees en hief ik dat dieet op en de klachten verdwenen als sneeuw voor de zon en voelde me weer 36(zo oud als dat ik ben).

Dat toevoegen van e621 is slecht, maar wat een hoop mensen niet willen inzien is dat margarine minstens net zo slecht is en zou mij niks verbazen als dat een bron is van allerlei ziekten. Die troep zit vol met synthetische ingrediënten, juist vooral die Becel zooi(zogenaamd goed voor je hart, dream-on).

Ik eet mijn brood zonder margarine, proef ik tenminste het beleg zonder dat de smaak ervan door de margarine wordt bedorven. Ze zeggen dat je dat niet zou proeven, ik wordt er simpelweg misselijk van.

CB-Interactive
CB-Interactive
12 jaren geleden

Vervolg…:
Kennelijk weet ik goed naar mijn lichaam te luisteren. Want als ik iets niet lust, dan blijkt het 9 van de 10 keer achteraf ook ongezond te zijn.
Praktijk voorbeeld: Als kind vond ik light frisdrank al goor smaken, vond het te waterig en niet lekker. Ik luste het niet terwijl ik geen moeite had met de gewone reguliere versie.
Nu blijkt dat ik destijds al gelijk had. Want iets wat ik niet lust is ongezond en die zoetstofjes zoals aspartaam zijn puur ongezond en zeer schadelijk.

—-
Aan de webmaster:
Er klopt iets niet.
Bij mijn vorige bericht gaf de teller onder het tekstvak aan dat ik nog 22 over tekens had, maar toen ik op verstuur klikte kreeg ik de melding van dat het bericht te lang is.

Rene DH
Rene DH
12 jaren geleden

Aan #35 Over de nek,

Vervelend dat u over uw nek gaat bij het gebruik van vetsin. Maar het is echt zo dat wetenschappelijk onderzoek onder gecontroleerde omstandigheden de suggestie heeft weerlegd dat vetsin het ‘Chinees-restaurantsyndroom’ zou veroorzaken.
Wat Days of our lives verder ook schrijft, is dat mensen meer gaan eten van met Vetsin bestrooide producten, wat veel van de genoemde klachten kan veroorzaken, maar dan ligt het aan het teveel eten en niet aan het stofje zelf. Misschien is dat bij u ook het geval.
Natuurlijk kan niet uitgesloten worden dat u vetsin niet verdraagt, maar daarvoor laat Days of our lives zien hoe u daar makkelijk achter kunt komen. Vetsin of mononatriumglutamaat komt van nature ook voor in allerlei voedingsmiddelen, zoals tomaten [of oude kaas – zie Wikipedia, RR]. Als u daar geen last van dezelfde verschijnselen heeft, is het probleem waarschijnlijk niet de vetsin.
Misschien komt het ergens anders van; misschien een allergie of intolerantie voor een van de voedingsmiddelen in de gerechten waarin u vetsin gebruikt of vermoed, of slechte keukenhygiëne.

Back to top button
40
0
We lezen graag je reactie!x