NAVO-chef Rutte waarschuwde tijdens een toespraak in Berlijn dat ‘wij het volgende doelwit van Rusland zijn’.
“We moeten glashelder zijn over de dreiging: wij zijn het volgende doelwit van Rusland – en we lopen al gevaar,” beweerde hij tijdens een veiligheidsconferentie in Berlijn. Volgens Rutte vormt Rusland een groot gevaar voor de leden van het militaire bondgenootschap.
Eigen bevolking bang maken
De Russische ambassade in Nederland sloeg na de speech hard terug naar Rutte. Niet Rusland, maar onbezonnen politici zijn een bedreiging voor Europa of Nederland, aldus de ambassade in een bericht op sociale media.
In plaats van werken aan echte langetermijnoplossingen, kiezen ze ervoor om de oorlog aan te wakkeren, vredespogingen te dwarsbomen en hun eigen bevolking bang te maken, voegde de ambassade er nog aan toe.
Klopt als een bus
De Russische ambassade kan rekenen op veel bijval. “Klopt als een bus,” zegt hoogleraar Andreas Kinneging.
Journalist Eric van de Beek merkt op: “Het zijn niet de Russen die ons richting nucleaire afgrond drijven. Het is de NAVO, die met Rutte aan het hoofd gevaarlijker is dan ooit.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Duizenden botten gevonden in Vaticaan. Is dit het werk van seksnetwerken of de CIA?
Grootste privégeschil in de geschiedenis tussen twee oligarchen
Pijnappelklier en mentale gezondheid van groot belang
Volksgezondheid gekoppeld aan klimaatverandering: ‘Dit is een hele zorgelijke ontwikkeling’
UFO-fanaat legt mysterieus rood object vast in de ruimte. Is dit een buitenaardse satelliet?
Nog veel meer dingen die de media je niet vertellen over de verwoestende branden op Maui
Voedselautoriteit wil maatregelen tegen deze beruchte E-nummers. De reactie van de Europese Commissie is veelzeggend
“Large Hadron Collider kan poort worden naar parallelle universa in extra dimensies”
VIDEO: Amerikaanse journalist doorprikt de leugens die westerse media verspreiden over Aleppo