Na D66-leider Kaag zeiden ook de voormannen van CDA en VVD, Hoekstra en Rutte, dat ze inhoudelijke gesprekken willen voeren over een doorstart van het oude kabinet. Voor VVD en CDA was een voortzetting van de oude coalitie, met D66 en CU, al die tijd al favoriet.
Premier Rutte sprak van ‘een nieuwe start, in een nieuwe bestuurscultuur en met een nieuw programma’. Ook Hoekstra zei een ‘cultuurverandering’ te willen.
Informateur Remkes adviseert dat één of twee nieuwe informateurs met VVD, CDA, D66 en CU gaan onderhandelen over een regeerakkoord, waarbij vijf andere partijen de kans krijgen om hieraan bij te dragen en bewindslieden te leveren. Komende week is er een debat over de aanbevelingen van Remkes.
Het is niet uit te leggen
Er is veel kritiek op de ontwikkelingen. Veel mensen zeggen dat er sprake is van doorgaan op de oude voet. “Hoe is het überhaupt mogelijk dat een kabinet dat aftreedt vanwege flagrante schendingen van rechtsstatelijke principes inzake de toeslagenaffaire nu, na inmiddels nog een aantal moties van wantrouwen, gewoon weer in dezelfde hoedanigheid verdergaat?” vraagt jurist en filosoof Raisa Blommestijn zich af. “Het is niet uit te leggen.”
Malafide club
“Allerlei politici zijn niet alleen kabinets- of Kamerlid, maar tegelijk ook lid van het World Economic Forum. Hoekstra, De Jonge, Rutte, Kaag, Ploumen, et cetera,” schrijft huisarts Els van Veen. “Ik vind dit onfris en ook dat dezelfde malafide club van voor de verkiezingen nu doodleuk weer wil gaan ‘regeren’.”
De liegende Hollander
Tweede Kamerlid Farid Azarkan (Denk) vroeg: “Gaat Sigrid Kaag Rutte weer premier maken van Nederland en de samenleving weer vier jaar opzadelen met ‘de liegende Hollander’?” Toen kort daarna bekend werd dat naast D66 ook VVD en CDA willen doorgaan met het huidige kabinet zei hij: “Nee joh! Echt waar?”
Gaat @SigridKaag Rutte weer premier maken van Nederland en de samenleving weer vier jaar opzadelen met “de liegende Hollander”?
— Farid Azarkan (@F_azarkan) September 30, 2021
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Grootste zwendel in de geschiedenis. Medeoprichter Greenpeace sloopt hersenspoelcampagne klimaatbeweging
Bevatten duizend jaar oude manuscripten bewijs voor Planeet X? Deze wetenschappers zijn iets op het spoor
Vrijzinnige Partij: Huidige grondtoon van 440 hertz verantwoordelijk voor wereldproblemen
Rutte III maakt aan de staat geketende onderdanen van ons. Historicus schetst verontrustend patroon
Vitamine A-graancirkel gevonden in papaverveld Wiltshire
“Deze geheime piramides zijn nog groter dan die in Egypte”
Nog een NASA-wetenschapper die heeft gezegd dat ‘iemand anders’ op de maan is
Ontwikkelaar mRNA-vaccintechnologie: ‘Spike-eiwit is heel gevaarlijk, het is giftig voor cellen’
NOS: 38C in Siberië, warmt keihard op! Ondertussen in Siberië: ongewoon koud, sneeuw in juli