Op 11 oktober 2020 presenteerde terreurbestrijder NCTV de strategie voor publiekscommunicatie rond corona. Er werden onder meer talkshowoptredens met bewindspersonen georkestreerd.
De NCTV stelde voor dat toenmalig minister van Binnenlandse Zaken Ollongren en universitair docent journalistiek en nieuwe media aan de Universiteit Leiden Alexander Pleijter zouden optreden over ‘desinformatie’.
In de strategie komt vaak het woord ‘stakeholders’ terug, dat uit het draaiboek van Klaus Schwab komt.
Het verband tussen de NCTV en het factcheckersnetwerk dat met de minister van Binnenlandse Zaken in gesprek zou moeten gaan, is wellicht het meest in het oog springend.
De factcheckers van BENEDMO voeren weer door het SIDN gefinancierde onderzoeken uit naar ‘Desinformatie’.
2/2 pic.twitter.com/ocoIZgnu0s
— Cees (@CeesCees72) May 5, 2024
Moet je toch niet willen dit?
Pleijter zit in het door de Europese Unie gefinancierde Benedmo, een Vlaams-Nederlandse samenwerking tegen ‘desinformatie’. Oftewel: de censuurbrigade van de EU. Of nog beter: het Ministerie van Waarheid.
Columnist Marianne Zwagerman vraagt aan Pleijter: “Moet je toch niet willen dit?”
Het verband tussen de NCTV en het factcheckersnetwerk dat met de minister van Binnenlandse Zaken in gesprek zou moeten gaan, is volgens data-analist Cees van den Bos wellicht het meest in het oog springend.
Overigens voeren de factcheckers van Benedmo weer door het SIDN fonds gefinancierde onderzoeken uit naar ‘desinformatie’.
Orwelliaanse omkering
Eugène Loos van de Universiteit Utrecht gaf een lezing op basis van zijn door SIDN gesubsidieerde onderzoek over ‘desinformatie’.
Citaat: ‘Er wordt ook benadrukt: ‘Met een vaccinatie bescherm je uiteindelijk jezelf, maar ook je vrienden en de kwetsbare mensen om je heen. Zo zorgt vaccineren ervoor dat we stapje voor stapje meer vrijheid krijgen’.
We weten inmiddels hoe dat is afgelopen.
Factcheckers die zogenaamd ‘desinformatie’ bestrijden, terwijl ze in werkelijkheid kolder verkondigen. Een typisch voorbeeld van een Orwelliaanse omkering.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Oorlog in Oekraïne en crisis in Griekenland: “We worden voor de gek gehouden”
Duitse artsen tegen Merkel: ‘Stop met de bangmakerij over corona’
Davos-deelnemer zegt het gewoon: doel is het creëren van een ‘nieuwe wereldorde’
Wat nou pandemie? ‘De zorg is efficiënt gesloopt en raakt al overbelast door een natte scheet’
Mega-azc in Haarlem opent deuren: ‘Onze leefomgeving verandert in onveilig oorlogsgebied’
Zelensky gaat nu Europese leiders met de dood bedreigen: ‘En deze man wordt hier onder luid applaus ontvangen?’
FBI doet geheimzinnig over mogelijke UFO-waarneming: ‘Langwerpig, cilindervormig object’
Sven Hulleman waarschuwt: ‘Dit gaat pijn doen!’
Artsen waarschuwen: ‘Coronapatiënten krijgen verkeerde behandeling en gaan onnodig dood’