Afgeschermde persoonsgegevens van vele miljoenen burgers zijn in de afgelopen jaren door het Centraal Bureau voor Genealogie in Den Haag gedeeld met de mormonenkerk.
De informatie wordt bewaard in de buurt van Salt Lake City in de Amerikaanse staat Utah, waar het kerkgenootschap zetelt.
Mormonen werken al tientallen jaren samen met rijksarchieven. In ruil voor hun gratis diensten krijgen ze een kopie van de akten.
De afgeschermde gegevens worden bewaard in de Granite Mountain Records Vault of kortweg The Vault. Die is zwaar beveiligd en ontworpen om natuurrampen te overleven. Bezoekers zijn er niet welkom.
Privacywetgeving
Het CBG overhandigde leden van de mormonenkerk onder meer kopieën van persoonskaarten van alle burgers die tussen 1939 en 1970 zijn overleden. Daarmee overtrad het bureau de privacywetgeving. Op de kaarten staan namen van bijvoorbeeld echtgenoten en kinderen, vaak personen die nu nog in leven zijn.
De kaarten laten in één oogopslag zien of iemand in de gevangenis heeft gezeten, psychische hulp heeft ontvangen of een uitkering kreeg.
Koningshuis
Mormonen zouden de persoonsgegevens gebruiken om mensen na hun overlijden te dopen zodat ze, ook al waren ze geen mormoon, toch nog een kans zouden krijgen om in de hemel te komen. Op deze manier zijn ook leden van het Nederlandse koningshuis gedoopt.
Het CBG ziet de informatie die in The Vault wordt bewaard ‘als kopie’, aldus directeur Leo Voogt. Hij voegde toe dat de overeenkomsten zijn gesloten toen er nog heel anders over privacy werd gedacht. Afgelopen mei zei het bureau nog dat Nederlandse archivarissen neutraal zijn.
Bron: Trouw.nl
Gerelateerd:
- De Vaticaanse Sterrenwacht en het Lucifer-instrument
- Katholiek theoloog: maak einde aan autoritair bewind paus
- Rapport over kosten koningin Beatrix blijft geheim
- Kardinaal Martini waarschuwde kerk 200 jaar achter te lopen
- Kerkelijke lobby’s nemen Europese Unie over
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Bedrijf dat 50 kinderen doodde met experimenteel medicijn maakt nu onze coronavaccins
Hoe triclosan tot hart- en spierproblemen kan leiden
Woede over Nederlandse ‘Kinderklimaattop’: ‘Dit is geen onderwijs, dit is gedragsbeïnvloeding pur sang’
Gideon van Meijeren roept minister Kuipers op RIVM te dwingen om vaccinatiedata vrij te geven
Topgeheime X-Files over UFO’s eindelijk vrijgegeven. Waarom is de overheid zo bang als een klein kind in het donker?
Buitenaardse schedel ontdekt in China. Lees wat deze ufoloog erover zegt
Zeldzaam pak sneeuw in woestijn van Egypte. Beelden van dit opmerkelijke tafereel gingen viral op social media
‘Rutte heeft de BV Nederland ondergebracht bij de holding NAVO’
Pijnlijk: Lijst met 1000 medische missers gelekt