Binnenland

Ministerie van Buitenlandse Zaken weigert brief WHO openbaar te maken en dit is de opmerkelijke reden

Help door dit met iederen die je kent op je socials te delen!

Begin dit jaar diende BVNL samen met advocaat Meike Terhorst een Woo-verzoek in bij het ministerie van Buitenlandse Zaken. Zij vroegen om openbaarmaking van de brief die naar de WHO zou zijn gestuurd met een Nederlands voorbehoud op de wijzigingen van de Internationale Gezondheidsregeling (IHR).

Het ministerie heeft deze week opnieuw openheid van zaken geweigerd: de brief blijft achter slot en grendel.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

In de zomer van 2023 vroegen 30 Kamerleden het kabinet een voorbehoud te maken op de aangekondigde amendementen op de IHR. Deze wijzigingen zouden namelijk grote gevolgen kunnen hebben voor gezondheidsbeleid op nationaal niveau en de WHO nog meer zeggenschap geven over hoe individuele landen omgaan met de publieke gezondheid van hun bevolking.

Niemand heeft de brief ooit gezien

Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken is het voorbehoud op 16 augustus vorig jaar verzonden aan de directeur-generaal van de WHO. Niemand heeft deze ‘diplomatieke nota’ ooit gezien of weet wat erin staat. Daarom heeft BVNL, de partij van Wybren van Haga, de brief opgevraagd.

Het ministerie zegt dat de nota niet kan worden vrijgegeven omdat dat ‘de internationale diplomatieke betrekkingen van Nederland met andere landen in gevaar zou kunnen brengen’.

Deze brief geheim houden schendt de democratie

BVNL maakt zich grotere zorgen over de gevaren van de steeds verdergaande invloed van ondemocratische organisaties zoals de WHO op het nationaal beleid, dan over de gevaren van openbaarheid van bestuur voor de diplomatieke betrekkingen van Nederland met andere landen.

De partij wijst erop dat het hier een brief betreft op verzoek van tientallen gekozen volksvertegenwoordigers en daarmee dus op verzoek van een aanzienlijk deel van het Nederlandse volk. Deze brief geheim houden schendt de democratie, stelt de partij, die zich beraadt op volgende juridische stappen om de brief alsnog vrij te krijgen.

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.

Interessant

Vond je dit artikel interessant?
Deel het met vrienden op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
4.9 223 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

72 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
ALF
ALF
1 jaar geleden

Tja krijgen we weer 1 zwart gelakt stuk papier, vies spelletje tja mensen leven hè!

Annette
Annette
1 jaar geleden

Na het lezen van dit fascinerende artikel (bedankt weer, redactie van ninefornews) kan ik maar tot één conclusie komen. En ik denk dat velen van jullie daar net zó over denken:

Deze o zo belangrijke brief (belangrijk voor de hele Nederlandse bevolking!) is simpelweg NOOIT verstuurd.

De vorige regering heeft gewoon maar een smoesje verzonnen om Wybren van Haga en Meike Terhorst zogenaamd gerust te stellen, maar dat blijkt gewoon een wassen neus te zijn.

Of zullen wij het maar een “geitenpaadje” noemen? Wat al zo vaak gebruikt is om de boel in de maling te nemen?

Het ministerie van Buitenlandse Zaken claimt dat de nota niet kan worden vrijgegeven, omdat dat de internationale betrekkingen van Nederland met andere landen in gevaar zou brengen.

Ik kan mij absoluut niet voorstellen, wat dat gevaar zou kunnen zijn, als wij, als Nederlandse bevolking, die o zo belangrijke nota zouden kunnen zien.

Ik ben ook nog eens van mening, dat, aangezien datgene wat er in die zogenaamde brief zou staan, voor ONS van levensbelang is.

Dat klinkt natuurlijk enigszins dramatisch, maar gezien de plannen, die deze ongekozen Wereld Gezondheids Organisatie allemaal voor ons in petto heeft, best wel plausibel.

Ik blijf er niettemin bij, dat de huidige regering die brief of nota helemaal niet kan laten zien, omdat deze vorig jaar (uiteraard op instigatie van, ik noem maar wat, het WEF) nooit is gestuurd.

En DAN is het cirkeltje rond!

Libera nos a malo
Libera nos a malo
1 jaar geleden

Democratie is een leugen die ons wordt voorgehouden zodat criminele organisaties de tirannieke macht over ons allemaal hebben.
De ‘overheid’ bestaat niet.
Het is een businessplan waarmee wij worden geknecht en uitgemoord.

Archivaros
Archivaros
1 jaar geleden

Ik word zo misselijk als ik die kop van Tedros zie. Wat is die man toch slecht. Ik zou hem wel wat aan willen doen en net zo met die Bill Gates en Klaus Schwab. Het is onbegrijpelijk dat deze criminelen van de hoogste rangen hun destructie kunnen voortzetten. Maar ja, het is wat de bevolking wil, want anders zouden ze er niet meer zijn. Dus het probleem ligt voor het grootste gedeelte bij de bevolking.

Steven
Steven
1 jaar geleden

Dat de kamer er is om de regeing te controleren wordt ook stelselmatig GEWEIGERD!

mir
mir
1 jaar geleden

Al die ministeries zijn niets meer dan broeinesten van criminaliteit en zouden gewoon direct gesloten moeten worden.
Alles wat met “overheid” te maken heeft is door en door verrot. Het wordt tijd dat we stoppen met het betalen van belastingen. Opdrogen dat moeras!

Markiez
Markiez
1 jaar geleden

Denk dat we schrikken als de inhoud bekend wordt, denk dat er dan veel sociale onrust zal ontstaan.

Matt
Matt
1 jaar geleden

Het zoveelste bewijs dat ze, de regering(en), wat te verbergen heeft.
In Nederland is er toch een nieuwe regering waarvan het ministerie van gezondheid nu door een P V V’er wordt geleid die het hele afgelopen beleid op de schop zou gooien, of zijn die nu ook al omgekocht door o.a. de WHO en het WEF?
Trouwens, afschuiven op zogenaamd buitenlands beleid is dikke zever want het komt er op neer dat Nederland zijn soevereiniteit gewoon verkocht heeft aan een buitenlandse organisatie zonder dat aan het volk te vragen en dan vinden ze het gek dat het volk het daarmee niet eens is. Dat zag je aan de verkiezingsuitslag die nu op een zodanige manier veranderd is dat de verliezers eigenlijk winnaars zijn en alles bij het oude blijft.
Iets dergelijks staat België ook te wachten..

Markiez
Markiez
1 jaar geleden

Tegenwoordig wordt alles geheim verklaard om het een of ander of zwartgelakt. Hoe kan de 1ste en 2de kamer hun werk doen. Alhoewel niemand behalve de FVD en Van Haga zich daar druk om maakt.Dus bevestigt dat het overbetaalde ruggengraatloze meelopers zijn voor het grootste deel. Zij vertegenwoordigen niemand en zitten er enkel voor de poen.

Cok
Cok
1 jaar geleden

Met Schoof zal er niets veranderen, dit is een Rutte 5 kabinet. Dat is duidelijk!

Henrietta
Henrietta
1 jaar geleden

De brutale weigering tot openbaarheid is helaas een kenmerk van de politiek geworden.
Openlijke minachting voor het Nederlandse volk is het ‘nieuwe normaal’.
En pogingen tot procedures voor rechtstatelijkheid worden getraineerd.

Er is in dit land geen plek voor censuur
Er is in dit land geen plek voor censuur
1 jaar geleden

Het mag toch ondertussen wel duidelijk zijn dat politici en ambtenaren echt volledig een broertje dood hebben aan de wetten en regels hier in Nederland en aan de democratie en de volksvertegenwoordiging.

MAAR aangezien Nederland nog steeds “geen dictatuur is” wordt het dus eens tijd dat die lui ter verantwoording geroepen gaan worden.

Oh wacht, als de politici EN de ambtenaren zich niet aan de wet of aan de regels houden en de democratische principes met voeten treden WIE moet DAT dan in hemelsnaam gaan doen ?

Ehm…….

En ZO tuig je dus een dictatuur op.

Overlever van toen..
Overlever van toen..
1 jaar geleden

Iets wat niet bestaat kan niet worden getoond!
De brief is nooit geschreven dus kan niet vrijgegeven worden!
Evenals o.a het Cora virus niet bestaat en men het dus ook niet tonen kan

Feniks
Feniks
1 jaar geleden
Andre Breems
Andre Breems
1 jaar geleden

Met deze weigering betekent gewoon dat er iets niet in de haak is maar dat maak mij niets uit omdat ik mij beroep op de Nederlandse grondwet artikel 11 die ik volg boven die wil en dwang van een ongekozen club WHO.

San
San
1 jaar geleden

Dan gaan we er vanuit dat er geen brief is, en dus ook niet ook maar iets voorsteld!!

wij van WC eend
wij van WC eend
1 jaar geleden

De overheid is ” NIET ” te vertrouwen “

de leugen regeert
de leugen regeert
1 jaar geleden

de leugen regeert gewoon door WEF,WHO en ELITE zijn 1 pot nat

Verzet is niet zomaar
Verzet is niet zomaar
1 jaar geleden

Het zal eerder de democratie beschermen. Het is een gevaar voor hun dictydie ze willen behouden!

Pistolen Paultje
Pistolen Paultje
1 jaar geleden

Men verschuilt zich continue achter zogenaamde afspraken en wetten. Maar politici zouden de belangen van het volk moeten behartigen, en dat doen ze al heel lang niet. Dus moeten ze uit hun functie gezet worden….

exegese
exegese
1 jaar geleden

Hoezo verloren ? Ze maken het Nederlandse volk nog steeds 1 miljard Euro aan belastinggeld afhandig en doen daar vervolgens precies mee wat ze maar willen. Alles gaat gewoon door alsof er niets gebeurd is, wie er ook gekozen of benoemd wordt. Als dat verliezen is wil ik ook wel “verliezen” . Bovendien worden wij, as we speak, hier tegen wil en dank een oorlog in gerommeld. Er wordt volop geld gestoken in oorlogsmaterieel en er wordt overwogen de dienstplicht te herinvoeren. Het volk zal onherroepelijk als verliezer uit de strijd komen zoals altijd of wij moeten zelf het heft in handen nemen. Ik zie echter alleen maar goedgelovige schapen om me heen, een uitzondering daargelaten !

Andre Breems
Andre Breems
1 jaar geleden

Zo zie je ook dat wij niet meer in een democratie wonen maar in een dictatuur.

Right
Right
1 jaar geleden

In de grondwet staat dat het overdragen van soevereiniteit aan een vreemde mogendheid starfbaar is met de dood.
Ik zie de laatste tijd niets anders gebeuren dan precies dat.
En er word niemand voor veroordeeld…

Jesus is LORD
Jesus is LORD
1 jaar geleden

Die brief stinkt… er zouden wel geheime in staan die ze voor het “domme volk” geheim willen houden, en als die al vrijgegeven word is die brief behoorlijk zwart gekalkt

Ariekanarie
Ariekanarie
1 jaar geleden

Altijd de smoes van gevaar en veiligheid

Haal dat eens weg en er blijft niets meer over.

Het zijn leugens om mensen de mond te snoeren

Verzet is niet zomaar
Verzet is niet zomaar
1 jaar geleden

112 is ook niet meer wat het is je metkt dat de presentator buiten mensen woorden in hun mond legt wat ze MOETEN zeggen en ze laten zichtbaar zien hoe omvolking aan de gang is!

Realist
Realist
1 jaar geleden

“Deze brief geheim houden schendt de democratie”

Zo’n beetje alles schendt de democratie tegenwoordig! Nou ja, tegenwoordig… Hebben we ooit democratie gehad?

Referendums, dat is pas ware democratie!

Mark
Mark
1 jaar geleden

En wij maar dat denken dat de WHO over de volksgezondheid gaat.
Een brief die verstuurd is naar de WHO, gaat dus ook over de volksgezondheid.

Schaadt het openbaarmaken van deze brief de volksgezondheid van andere landen ?

Maurice vdf Jansen
Maurice vdf Jansen
1 jaar geleden

Enige oplossing is militaire interventie en tribunalen. Corrupte Mainstream media opdoeken. Alle ambtenaren nieuwe eed afleggen aan VOLK. En niet aan occult koningshuis. Ook opdoeken.

trump2024
trump2024
1 jaar geleden

Dat komt omdat BVNL dit totaal verkeerd heeft aangevraagd en opgesteld.
Hun advocaat is matig betreft het aanvragen van documenten.
Ik heb de aanvraag opnieuw gedaan als jurist/burger, als ik het krijg zal ik dit delen met redactie NFN.

Zoals hun de aanvraag ingediend hebben zullen ze nooit iets ontvangen.
En je hebt hier geen advocaat voor nodig, dus geld kan bespaard worden.

Richard L.
Richard L.
1 jaar geleden

Censuur = Dictatuur

Dubito
Dubito
1 jaar geleden

Door omstandigheden heb ik de brief in handen gekregen. Dit was de inhoud:

Geachte heer Tedros,

Wij zullen alles doen wat de WHO van ons verlangt.

Hoogachtend,

De Nederlandse Regering.

Rose
Rose
1 jaar geleden

Democratie en soevereiniteit van elke bevolking zijn verboten woorden en daden geworden en zeker de laatste jaren niet toegepast .Straks staan bevolkingen meer en meer op in saamhorigheid naar terug democratie, zoniet wordt de kamer verbannen met al zijn wef en who poppetjes on a string.

yvja
yvja
1 jaar geleden

Nederland is al heel lang GEEN DEMOCRATIE meer hoor!!!

Charlotte
Charlotte
1 jaar geleden

Dat hele WHO is een gevaarlijke organisatie!!..

Steven O
Steven O
1 jaar geleden

Er is gewoon een coup gepleegd, denk dat het volk in actie moet komen.

Ted
Ted
1 jaar geleden

DDR politiek

Bezorgde nederlander
Bezorgde nederlander
1 jaar geleden

Alsof de nederlandse volksvertegenwoordiging Staten Generaal der Nerderlanden democratisch is.

Democraten hadden het land met inhoud nooit zo vernietigd.

De bevolking zo belazerd.

Censuur nooit zo gebruikt als de afgeopen 4jaar is gebleken.

De volksvertegenwoordiging heeft van N.L. een zinkend schip gemaakt.

De mensenrechten aan de kant gezet, met de c-19 vaccin = de Neurenbergcode totaal geschonden

Nu deze brief.
Samen met alle burgerorganisaties waarmee ze marchanderen, bewijst dat ze GEEN volksvertegenwoordigers zijn.
Maar smeergeld of belpfte incasseurs, loze belovers en geldwolven

Tom Poes.
Tom Poes.
1 jaar geleden

Maar om mensen, bekommeren ze zich niet!

Piet
Piet
1 jaar geleden

Liegen en bedriegen, dat is wat het zooitje in den haag doet en niks minder.
Vertrouw NOOIT de (niet onze) Roverheid. Nooit!

Max
Max
1 jaar geleden

Lachwekkend

Henk de tank.
Henk de tank.
1 jaar geleden

Is dat “Inlegvelletje” van het Oekraïne referendum wel eens naar buiten gekomen. Net als deze informatie, ik vroeg het me gewoon af.

Snappie
Snappie
1 jaar geleden

Tedros hoort een levenslange gevangenisstraf uit te zitten en nederland wordt geregeerd door de geheime dienst. Er is geen integere politicus meer in den haag.
De democratie is in transitie naar het dictatuur.
Nederland is beter af zonder politiek en nog beter af zonder eurofiele hielenlikkers van den haag.

Marianne
Marianne
1 jaar geleden

Jeffrey Epstein kwam met het idee om een stichting op te zetten zodat miljardairs een deel van hun vermogen konden doneren aan die bekende stichting.En daar zou hij ook een fee voor ontvangen. Wie trekt er dan uiteindelijk aan de touwtjes van de WHO? Die vraag blijft interessant.

Herman
Herman
1 jaar geleden
Sue
Sue
1 jaar geleden

Dit is dus hun schofterige wijze om HET VERTROUWEN VAN HET VOLK te ‘winnen’. Altijd die verfraaiingen en smoezen. Wat hebben wij nou te maken met die andere landen? DEMOCRATIE is al lang naar de Filistijnen jah‼️NEXIT.

Nomen nescio
Nomen nescio
1 jaar geleden

U bent een geluksvogel zeg!, ik zie alleen maar struisvogels om me heen!

John
John
1 jaar geleden

Beetje hetzelfde als die nutteloze moties in de tweede kamer. Ze leggen het gewoon naast zich neer.

Julia
Julia
1 jaar geleden

Er is zoveel onder de deksels van de stinkende beerputten verdwenen waar wij geen weet van hebben. Maar goed we krijgen nu een D66 trol die er voor gaat het vertrouwen te herstellen. https://www.ad.nl/politiek/oud-staatssecretaris-van-huffelen-wil-partijvoorzitter-d66-worden-vertrouwen-herstellen~a98488a6/ Ik heb al geen enkel vertrouwen meer in de Haagse club maar Van Huffelen doet voor mij de algehele deur dicht.

Oleehop
Oleehop
1 jaar geleden

Het lijkt steeds meer op een maffia bende. En wij betalen dat schorum. Wanneer zijn we het eindelijk zodanig genoeg dat we echte actie ondernemen.

de leugen regeert
de leugen regeert
1 jaar geleden

MSM de De knippende en plakkende en zwart lakkende Leugenaars ze zijn omgekocht of gechanteerd en opgekocht door de WEF ELITE

Wil Obdam
Wil Obdam
1 jaar geleden

Juridische stappen? Er zijn veel betere manieren om hun openbaarheid te laten geven en dan geven ze het direct.

Back to top button
72
0
We lezen graag je reactie!x