Op de dag dat in de Tweede Kamer een motie werd ingediend tegen het door minister Ollongren verdedigde nepnieuwsbeleid, besteedde de NOS maar liefst anderhalf uur zendtijd aan de nepnieuwscampagne van diezelfde minister, schrijft BNR-columniste Marianne Zwagerman.
De uitzending had al na vijf minuten gestaakt kunnen worden, want Ollongren moest direct alweer toegeven dat ze geen enkel Nederlands voorbeeld van nepnieuws kan noemen, zegt ze.
De leraar journalistiek die naast haar zat zei: “De minister overdrijft. Ze wekt de indruk dat het in Nederland al aan de orde was. Het is eerder een potentieel probleem dan een probleem.”
Makke pr-schapen
De NOS besteedde anderhalf uur zendtijd aan een niet bestaand probleem. “Ik zou het niet eens verzinnen als ik een nepnieuwsfabriek bestierde,” aldus Zwagerman.
Ze merkt op dat journalisten zich als makke pr-schapen laten gebruiken door de regering. Ze praten elkaar allemaal na en geven de mensen zo het gevoel dat er echt iets aan de hand is.
“Het is onbegrijpelijk dat de journalistieke beroepsgroep niet veel harder protesteert tegen het idee dat een EU-instantie bepaalt wat de kwaliteit van nieuws is,” schrijft ze.
Niet waar
Liegende politici zijn we ondertussen wel gewend. Alexander Pechtold deed bij WNL zijn beklag over Thierry Baudet, die op Instagram zijn minderjarige kinderen zou hebben lastiggevallen.
“Pechtold weet best dat dit niet waar is,” zegt Zwagerman. “Je eigen kinderen gebruiken in een oorlog tegen vrije verspreiding van informatie. Hoe diep kan een politicus zinken?”
[BNR]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Jacht van overheid op ‘ongehoorzame’ artsen, die in de geschiedenis zijn weerga niet kent, blijkt nog genadelozer dan je dacht
Weet jij wat er in vaccins zit? Dit kritische bord zorgt in Australië voor veel ophef
Gideon van Meijeren legt uit wat het ‘krankzinnige’ stikstofbeleid te maken heeft met Tristate City en omvolking
We zijn voorgelogen! Dit geheime document onthult hoe de waarheid over de EU tientallen jaren is verzwegen
Huisarts schudt mensen wakker: ‘Dit zit er achter de crisis’
Hoge nieuwkomer op SP-lijst: “Ik ga naar Den Haag om de Shell uit het systeem te donderen”
Achter coronacrisis zitten mensen die zich door niets laten tegenhouden, zegt ex-parlementslid
Maak kennis met de man die zoekt naar reuzenskeletten
‘Nooit vergeten’: Deze partijen hielden de mogelijkheid open voor het opsluiten van ongevaccineerden