Vrijdag publiceerde data-analist Wouter Aukema het onderzoek dat hij samen met anderen heeft gedaan naar vrijgegeven Wob-documenten over een nevenfunctie van minister Kaag.
Zij was van 2018 tot 2021 lid van de Global Preparedness Monitoring Board (GPMB) van de WHO en verzweeg dat voor de Kamer.
Het team van Aukema concludeert dat Kaag heeft gehandeld in strijd met het Handboek Integriteit, twee keer het advies heeft genegeerd om geen zitting te nemen in de GPMB en meerdere adviezen heeft genegeerd om verantwoording af te leggen aan de Kamer.
Mag gewoon niet
Zijn Twitterdraadje over de nevenfunctie kreeg bijna 600.000 views, maar in de media bleef het oorverdovend stil.
Dat tot verbazing van onder anderen journalist Dieuwertje Kuijpers. “Toch wel frappant dat alle journalistieke collega’s de brisante bevinding van Wouter Aukema negeren: een minister met een nevenfunctie ‘mag’ gewoon niet. Punt,” zegt ze. “Dat de bevinding wordt gedaan door een boodschapper die je niet aanstaat, maakt de constatering niet minder feitelijk.”
SP stelt Kamervragen
De SP is wel wakker en heeft Kamervragen gesteld. Kamerlid Leijten vraagt aan premier Rutte waarom de nevenfunctie niet is opgegeven ondanks dat dit wel volgt uit de gedragscode voor bewindspersonen.
Ze wil daarnaast weten of er andere nevenfuncties van bewindspersonen zijn die volgens de gedragscode geregistreerd moeten worden, maar niet geregistreerd zijn.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Rutte en onderhandelaars regeerakkoord wacht kort geding!
Spoedvergadering over affaire-Arib: ‘Dit lijkt verdraaid veel op een corrupte bende’
Jetten mag ‘walgelijke’ dingen zeggen terwijl Baudet tot 16 keer toe wordt onderbroken. Bekijk dit felle en ‘objectieve’ Nieuwsuur-debat
Kinderen zien zwarte entiteiten in Volendam
“Turkije is pion in geostrategisch spel van de NAVO en Amerika en verdient aan gestolen olie uit Syrië”
EU wil dat alle lidstaten avondklok instellen: ‘Waar zijn jullie mee bezig?’
Voorkennis? Beleggers gingen dag vóór moordaanslag massaal short op Trump-aandelen
Professor over regeringsplannen om 3000 boerderijen te sluiten: ‘Dit is een oorlog tegen de mensheid’
Nieuwe studie UMC Utrecht laat schat aan informatie zien die tot nu toe verborgen is gebleven