Juridisch adviseur Karim Aachboun heeft bij de Nederlandstalige rechtbank van eerste aanleg Brussel een kort geding aangespannen tegen oud-premier Rutte en de NAVO, om zijn benoeming tot secretaris-generaal van de NAVO tegen te houden.
Aachboun heeft twee civielrechtelijke procedures tegen Rutte lopen en wil via het kort geding vermijden dat hij als topman van de NAVO immuniteit zou genieten.
Uitstel
Op sociale media kondigt hij aan dat de zitting op 12 augustus zal plaatsvinden. De zitting is openbaar, dus iedereen mag in het publiek zitten. Aachboun eist uitstel van de functie van Rutte bij de NAVO totdat de Nederlandse rechter heeft geoordeeld in de procedures.
Aachboun heeft Rutte, die Jens Stoltenberg op 1 oktober zou opvolgen, in twee dossiers voor de rechtbank gedaagd om hem persoonlijk aansprakelijk te stellen voor enerzijds de toeslagenaffaire en anderzijds de dood van een Nederlandse vrouw in de Gazastrook.
Immuniteit
Aangezien de dossiers pas na 1 oktober door de rechtbank in Den Haag worden behandeld, vreest hij dat Rutte zich dan zou kunnen beroepen op zijn immuniteit als secretaris-generaal van de NAVO en al zijn eigendommen naar België zou kunnen overhevelen.
Eind juni werd Rutte officieel benoemd als de volgende secretaris-generaal van de NAVO. Hij is de vierde Nederlander die de militaire alliantie gaat leiden.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.







Huisarts: ‘Ik hoop dat we OMT en regering ter verantwoording gaan roepen. Dit mag nooit meer gebeuren’
WEF-burgemeester Sharon Dijksma heeft geen zin in lastige vragen: ‘Nu is het wel goed geweest’
Voor het eerst in 30 jaar onderzoekt Defensie herinvoering dienstplicht: ‘Ik heb het jullie gezegd’
Ongevaccineerde inwoners Australische regio in harde lockdown: werk is geen reden om huis te verlaten
Oud-rechter vliegt 15 jaar de bak in als ze vertelt wat er illegaal gebeurt in Nederland: ‘Dit is ronduit stuitend’
Europa zegt terreur te willen bestrijden, maar verleent asiel aan bondgenoten van terroristen. Wat klopt hier niet?
Groot-Brittannië en Frankrijk verklaarden Duitsland in 1939 de oorlog en niet andersom. Het echte verhaal over de Tweede Wereldoorlog
Ook mieren wisselen van baan
Eén op de vier Russen verwacht buitenaards contact