De Britse Europarlementariër Nigel Farage heeft de Europese Unie vergeleken met de maffia. Hij deed dat tijdens een bijeenkomst over de Brexit.
“Met jullie eisen tonen jullie je wraakzuchtig en kwaadaardig,” zei hij. “Alles wat ik kan zeggen is: gelukkig gaan we eruit stappen.”
“Jullie gedragen je als de maffia,” vervolgde hij. “Jullie denken dat we gijzelaars zijn, maar we zijn vrij om te gaan.”
Gangsters
Farage is van mening dat Brussel Londen geld schuldig is. “Je moet ons zien als een aandeelhouder die vertrekt,” zei hij. “Maar de maffia die dit parlement is wil onredelijk veel geld van ons.”
Daarop werd Farage onderbroken door parlementsvoorzitter Antonio Tajani, die het onaanvaardbaar vond dat hij de EU vergeleek met de maffia.
“Ik snap de gevoeligheid,” nuanceerde Farage zijn uitspraak. “Laten we zeggen: de gangsters van dit parlement.”
Niet bang
Verder zei Farage niet bang te zijn voor het eventuele uitblijven van een handelsakkoord als Londen de EU-voorwaarden niet accepteert.
“We hoeven geen Duitse auto’s te kopen, Franse wijn te drinken of Belgische chocola te eten,” zei hij. “Er zijn genoeg andere mensen die ons dat kunnen geven.”
Strenge voorwaarden
Het Europees Parlement stemde met een grote meerderheid in met de strenge voorwaarden waaraan de toekomstige Brexit-akkoorden moeten voldoen.
De onderhandelingen daarover beginnen waarschijnlijk eind mei. Het EU-Parlement zit daar niet aan tafel, maar moet aan het einde van de rit wel akkoord gaan met de gemaakte afspraken.
[HBvL]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Campagnemanager Trump sluit vervolging ‘crooked Hillary’ niet uit
Hoe het ministerie van Volksgezondheid en RIVM de gevaren van AstraZeneca bewust verdoezelden
Nog eens 10 experts die een heel ander geluid laten horen over corona. ‘Dit is middeleeuws’
‘Weer één uit die abjecte Rutte-kliek’ die weigert een aangenomen motie uit te voeren
De Jonge over coronavaccin: ‘Ik ben niet als eerste aan de beurt’
Als onderbouwing voor 2G-coronapas gebruikte De Jonge studie die daar nooit voor bedoeld is: ‘Dit is misleiding’
E-mails onthullen hoe ‘frikandellenspecialist’ De Jonge artsen opjaagde: ‘Het kwaad heeft een gezicht’
Informatie van RIVM over nieuwe booster is misleidend: zo worden de risico’s verzwegen
Waarom blokkeerde Wilders onderzoek naar sadistisch ritueel misbruik? Dit is het enige PVV-Kamerlid dat wilde reageren