Er circuleren momenteel beelden op social media van een bijeenkomst van het World Economic Forum in januari 2018, waar Pfizer-baas Albert Bourla opmerkelijke uitspraken deed over technologische ontwikkelingen in de zorg.
Iemand uit het publiek vroeg hoe technologie kan worden gebruikt om er zeker van te zijn dat een patiënt een medicijn neemt. Bourla verwees naar een door de Amerikaanse medicijnautoriteit FDA goedgekeurde pil met een digitale sensor die registreert of het medicijn is ingenomen.
“Het is in feite een biologische chip die in de tablet zit. Als je de tablet hebt ingenomen, wordt er een signaal verstuurd dat je de tablet hebt genomen,” zei Bourla.
Dat was toch een wappie complottheorie?
CEO van Pfizer: De FDA heeft een pil goedgekeurd met daarin een biologische chip. Deze chip zal een signaal naar de autoriteiten sturen om te bevestigen dat u uw medicatie heeft ingenomen. pic.twitter.com/9BqZdEXlFi
— Zoetwaterman (@Zoetwaterman) March 15, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Implicaties
Stel je eens voor wat de implicaties daarvan zijn. Zorgverzekeraars kunnen er zeker van zijn dat de medicijnen die patiënten zouden moeten nemen daadwerkelijk worden ingenomen. Het is fascinerend wat er op dit vlak gebeurt, aldus de Pfizer-directeur.
Hij verwees naar het middel Abilify MyCite, een medicijn dat wordt gebruikt bij de behandeling van schizofrenie, bipolaire stoornis en depressie. De sensor van de pil stuurt een signaal naar een wearable die de informatie doorstuurt naar een app, schreef de FDA in november 2017 in een persbericht.
Daarna mag je reizen
Voormalig beurscommentator Willem Middelkoop schrijft sarcastisch: “De eerste elektronische pil die een signaal stuurt… en daarna mag je reizen.”
Zondag zei Bourla op de Amerikaanse tv dat een vierde booster ‘nodig is’. Hij voegde eraan toe dat de derde booster ‘aardig goed beschermt tegen ziekenhuisopname en sterfte, maar niet zo goed tegen besmetting’.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Burgemeesters kunnen beslag leggen op je woning om daar asielzoekers te plaatsen’
Omtzigt ageert fel tegen Europese coronapas: ‘Hoe bizar zijn wij dan bezig?’
‘Onmogelijk’ kristal uit de ruimte gevonden in Russische meteoriet
The New Reality Show – Johan Oldenkamp over de Piramiden van Gizeh
Diederik Boomsma stemde bij NSC vóór vrije pensioenkeuze, maar stapt nu over naar JA21, de partij die juist tégen stemde
Eerste interview met een overledene
Duizenden medische professionals vinden dat Nederland niet akkoord moet gaan met machtsgreep van WHO
OMT-lid: ‘Er is relatief weinig bekend nog over de veiligheid van het vaccin’
Zeldzame witte regenboog verlicht Noordpool