De Nederlandse overheid heeft regelmatig contact met Twitter en Facebook om ‘desinformatie’ te bestrijden en dient zelfs verzoeken in bij Twitter om gebruikers te blokkeren, blijkt uit antwoorden op Kamervragen van FVD.
“Zeer ernstig,” vindt Tweede Kamerlid Pepijn van Houwelingen (FVD). “Als we doorvragen naar de details krijgen we geen inhoudelijk antwoord en blijkt niets genoteerd te zijn.”
Zo schreef een ambtenaar van het ministerie van VWS op 17 februari 2021 in een e-mail: ‘Zou je dit aan Twitter kunnen doorsturen, misschien kunnen ze deze man blokkeren?’
De staat heeft regelmatig contact met Twitter en Facebook om zo “desinformatie” te bestrijden en dient zelfs verzoeken in bij Twitter om gebruikers te BLOKKEREN. Zeer ernstig. Als we doorvragen naar de details krijgen we GEEN inhoudelijk antwoord en blijkt NIETS genoteerd te zijn pic.twitter.com/9zhgyoH3uw
— Pepijn van Houwelingen (@PvanHouwelingen) September 11, 2023
Facebook en Twitter op de koffie bij MinBZK
Demissionair staatssecretaris Van Ooijen (Volksgezondheid) wil niet zeggen wie ‘deze man’ is. “Gegevens die kunnen leiden tot herleidbaarheid van een specifiek individu worden niet openbaar gemaakt,” schrijft hij.
Op dezelfde dag werd er vanuit het ministerie van VWS een e-mail verstuurd waarvan de eerste zin luidt: ‘Een tip: weet dat ik in meerdere bijeenkomsten van MinBZK (het ministerie van Binnenlandse Zaken, red.) ben geweest waar [onleesbaar gemaakt]@twitter.com Twitter vertegenwoordigde’.
FVD vroeg of hieruit geconcludeerd kan worden dat zowel Facebook als Twitter (fysiek?) aanwezig is geweest bij ‘meerdere bijeenkomsten’ op het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties.
China 2.0
Het antwoord van Van Ooijen: “Ja.” Hij voegt er meteen aan toe dat van deze gesprekken geen officieel vastgestelde verslagen beschikbaar zijn. Het is hierdoor volgens hem niet mogelijk terug te zoeken wie er exact aanwezig waren.
Ook houdt het ministerie geen centraal overzicht bij van hoe vaak welke partij aanwezig is op het ministerie, aldus Van Ooijen.
De staatssecretaris beweert dat het ministerie ‘vanwege verschillende redenen’ contact heeft met sociale media-platformen.
Gezondheidswetenschapper Yvonne Simons constateert: “China 2.0, maar dan minder in het zicht.”
Dit is precies de reden waarom NineForNews niet meer op Facebook of Twitter zit. Volg ons hier op Telegram.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Rusland: groot Oekraïens offensief al binnen enkele uren afgeslagen
Bill Gates heeft ernstige waarschuwing: ‘Dit kan miljoenen doden opleveren’
Thierry Baudet noemt beestje bij de naam: corona, de Grote Reset
Natuurkundigen stuiten op onverklaarbare hoogenergetische deeltjes
Brengt de Zwitserse bevolking het World Economic Forum in juni een grote slag toe?
Kuipers erkent: coronavaccins doen niet wat overheid de bevolking eerder wijsmaakte
Vlogen er UFO’s boven Uithoorn?
‘We zitten midden in het complot’: wil de overheid van Nederland een Tristate City maken?
Ondernemer verbaast wereld met ongefilterde waarheid: ‘Dit vaccin is het gevaarlijkste vaccin dat ooit is gemaakt’