Johan Derksen zei woensdag in Vandaag Inside dat hij meer dan 20 jaar geleden al bewust uit Gouda is verhuisd vanwege de terreur van Marokkanen.
Het hoofd van de politie zei toen tegen mij: 10 procent van onze bevolking is Marokkaan en die 10 procent is verantwoordelijk voor 90 procent van de criminaliteit, onthulde Derksen.
“Is dat waar?” vroeg Wilfred Genee aan voormalig politiecommissaris Sander Schaepman.
(Video verwijderd? Klik hier...)Terwijl #Halsema van #groenlinkspvda liegt over de cijfers vertelt een oud politiechef de waarheid! #vandaaginside pic.twitter.com/wWlYMuOHMD
— Jordan Michielse (@JordanMichielse) September 10, 2025
In een hoek geduwd
Het heeft te maken met hoe je registreert, antwoordde Schaepman, die erop wees dat veel jonge Marokkanen hier geboren zijn en een Nederlanderschap hebben. “Dus als je kijkt naar hun achtergrond en hun aandeel in de criminaliteit, dan kan dat een vertekend beeld geven.”
Hij zei dat bijna alle kermissen in Noord-Holland worden geteisterd door groepen Marokkaanse jongeren. “Je kunt daar niet eens met elkaar een fatsoenlijk gesprek over voeren, omdat het meteen in een hoek wordt geduwd.”
Erg overgevoelig
Schaepman voegde toe dat de Marokkaanse gemeenschap ‘erg overgevoelig is’ en niet heel makkelijk met kritiek om kan gaan.
“Dat zag je bijvoorbeeld rond de rellen na de wedstrijd Ajax-Maccabi. We hebben honderden Marokkanen gezien op de beelden die op zoek waren naar Joodse en Israëlische mensen in Amsterdam. Binnen twee dagen was het omgedraaid en heeft men de slachtofferrol aangenomen. En dan hebben we het er eigenlijk niet meer over.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Ex-medewerkster NOS Journaal komt met boek over de kruistocht tegen Trump. Ontdek hier welke rol de Illuminati en neocons spelen
BP liet informatie op Wikipedia vervalsen
Tokelau-eilanden stappen over op 100 procent zonne-energie
Als dit waar blijkt te zijn, is dit één van de grootste ontdekkingen in de menselijke geschiedenis
Journalistiek te koop: dienen media de banken? (video)
Geschokte reacties na gewelddadige aanval op Baudet: ‘Beangstigend’
Onthutsend verhaal: IT-specialist laat zien hoe het bij de voorbereiding van de vaccinatiecampagne al HELEMAAL misging
Ancient Aliens 4: De Tijdreizigers (video)
Deze kinderen weten zeker dat ze eerder hebben geleefd